Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Karboksyterapia w walce z cellulitem

Karboksyterapia w walce z cellulitem

Cellulit to powszechny problem, który dotyka większości kobiet.  Medycyna estetyczna opatentowała zabieg, który pozwala pozbyć się niechcianego cellulitu niezależnie od źródeł jego pochodzenia. Jak jednak rozpoznać cellulit i jego rodzaj?

Czym jest cellulit?

Właściwa nazwa medyczna tego zjawiska to lipodystofia, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Cellulit występuje wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej i pojawia się zazwyczaj po okresie dojrzewania. “Skórka pomarańczowa” charakteryzuje się nierówną i pofałdowaną strukturą skóry, na której mogą występować także guzki oraz zgrubienia. Niekiedy powodują one ból. Rozpoznanie cellulitu jest sprawą prostą, ponieważ jest on widoczny gołym okiem.

Rodzaje cellulitu

Wyróżnić możemy trzy rodzaje cellulitu:

  • Cellulit wodny, obrzękowy – najczęściej występuje u nastolatek i kobiet do około 25 roku życia i jest efektem różnych zaburzeń hormonalnych oraz zaburzeń związanych z krążeniem krwi i limfy. Powoduje to sytuację, w której woda i tłuszcz nie zostają rozłożone w sposób równomierny. Ten rodzaj cellulitu ma przebieg łagodny i chociaż jest widoczny, nie powoduje uczucia dyskomfortu. Towarzyszy mu uczucie opuchnięcia i zatrzymania wody w organizmie (szczególnie przed menstruacją). Najczęściej dotyka okolicy ud. Niestety jest on równie nieestetyczny, co pozostałe dwie odmiany.
  • Cellulit lipidowy, tłuszczowy – ten rodzaj cellulitu zazwyczaj towarzyszy nadwadze, a także efektowi jojo. Tworzy się pod wypływem odkładania w skórze kwasów tłuszczowych, z których powstają trójglicerydy. Organizm ma duży problem z wydalaniem tych kwasów, przez co powstają bruzdy i grudki na skórze. Ten typ “skórki pomarańczowej” jest trudny do usunięcia i niezwykle nieestetyczny. Jej cechą charakterystyczną jest ból, który towarzyszy w trakcie dotyku i ucisku. Może obejmować praktycznie każdą część ciała – uda, pośladki, kolana, łydki, brzuch.
  • Cellulit cyrkulacyjny – tworzy bardzo mocno zbite i twarde grudki, które są wyjątkowo trudne do zwalczenia i bardzo bolesne. Powstaje z zesztywniałych włókien kolagenowych, które straciły już swoją funkcję. Stwardniałe włókna nie pozwalają na prawidłowe krążenie krwi i dotlenienie skóry. Głównie pojawia się nad kolanami i w okolicach ud.

Karbokstyterapia – leczenie dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia została uznana za innowacyjną metodę w leczeniu i odmładzaniu skóry na całym świecie. Zmniejszający się poziom tlenu w skórze oraz codzienny stres sprawiają, że zablokowane zostaje prawidłowe działanie komórek. Eksperci wykazali pozytywny wpływ dwutlenku węgla na sieci włókien kolagenowych i głównych struktur naczyniowych. Podawanie CO2 poprawia przepływ krwi i limfy oraz dotlenienie tkanek obwodowych. Dzięki temu zostaje usprawniony proces metaboliczny komórek.

Zabieg polega na wypełnieniu powierzchni podskórnych dwutlenkiem węgla, co skutkuje lepszym przepływem krwi oraz czynników wzrostu. Dzieje się tak, ponieważ dostarczenie CO2 organizm ludzki interpretuje jako deficyt tlenu. Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwyzayjnym. Dzięki niemu możemy dotlenić naszą skórę i pozbyć się niechcianego efektu “pomarańczowej skórki”.

Chcesz się pochwalić w lato idealnymi nogami? Klinika Melitus zaprasza na zabieg karboksyterapii.

Sekcja reklamowa