Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Chcesz pozbyć się nadmiaru wiotkiej skóry z powiek? Blefaroplastyka będzie strzałem w dziesiątkę!

Chcesz pozbyć się nadmiaru wiotkiej skóry z powiek? Blefaroplastyka będzie strzałem w dziesiątkę!

Problem ciężkich, opadających powiek? Worki pod oczami dające efekt zmęczonych oczu? Odkąd specjaliści dermatologii i anti-aging opracowali zabieg blefaroplastyki nie musisz już codziennie martwić się o zmarszczki i fałdy pod oczami! Przyczyn podpuchniętych oczu jest wiele, wśród nich znajdą się geny, brak snu, długofalowy stres, nieodpowiednia dieta, używki i wiek. Blefaroplastyka jest swoistym wehikułem czasu, który pozwoli nam przenieść się do czasów młodości.

Na czym polega plastyka powiek górnych i dolnych?

Zmniejszenie elastyczności powiek i tworzenie się opadających na oczy fałdów sprawiają, że nasza twarz stale wygląda na zmęczoną. Z wiekiem skóra rozciąga się i wiotczeje, a mięśnie tracą dawne napięcie. Znajdująca się pod skórą tkanka tłuszczowa wędruje w dół, wskutek czego pojawiają się charakterystyczne obrzęki pod oczami. Efekt “worków” to rezultat nagromadzenia tłuszczu w tych miejscach i wypchnięcia zwiotczałej skóry. Zwisający na rzęsy fałd skórny może utrudniać czytanie i widzenie. Blefaroplatyska jest więc zabiegiem, który nie tylko poprawi naszą fizjonomię, lecz także ochroni wzrok przed uszkodzeniem. Plastyka powiek górnych i dolnych skutkuje atrakcyjnym, młodym spojrzeniem, a efekt jest widoczny nawet kilkanaście lat po zabiegu! U wielu pacjentów rezultat operacji jest stały.

Wskazania do wykonania blefaroplastyki

Blefaroplastyka jest zabiegiem stworzonym z myślą o tych wszystkich, którzy w górnych powiekach zaobserwowali nadmiar skóry, nieestetycznie opadającej na oko i powodującej pojawienie się zmarszczek i fałdów. Operacja jest wskazana także dla osób bezskutecznie walczących z tzw. workami pod oczami. Operacja ma jeszcze jedną wielką zaletę, którą z pewnością docenią szczupli mężczyźni o pociągłej twarzy. W przypadku takich pacjentów blefaroplastyka usunie luźne, przechodzące na policzki fałdy.

Jak w praktyce wygląda zabieg korekty powiek?

Blefaroplastyka jest operacją, którą wykonuje się stosując znieczulenie miejscowe. Następnie chirurg plastyczny przystępuje do wykonania korekty powiek. Dobra wiadomość jest taka, że możliwa jest plastyka powieki górnej i dolnej w tym samym czasie. Na czym polega zabieg? Plastyka górnej powieki wiąże się z wycięciem nadmiernej ilości skóry powieki w bruździe (naturalnym zagięciu skóry). W zależności od potrzeb pacjenta i decyzji chirurga, oprócz wycięcia fragmentu skóry, niekiedy usuwa się też część mięśnia okrężnego oka. Na ogół zabiegowi towarzyszy redukcja nadmiaru tłuszczu. W przypadku powiek dolnych również wycinany jest fragment skóry, co zwiększa ich napięcie. Nacięcie jest wykonywane poniżej linii rzęs. Podczas tej czynności niejednokrotnie eliminuje się także worki, które są niczym innym, jak skutkiem nieprawidłowego przemieszczenia się tkanki tłuszczowej w dół powieki dolnej. Po zabiegu skóra jest gładka, a cięcia na powiekach, które specjaliści wykonują w naturalnych fałdach skóry, doskonale komponują się w otaczającą skórę. Brzegi skóry są łączone cienkimi szwami, które usuwa się w 5 – 7 dniu po operacji. Nacinanie powiek w naturalnych zagłębieniach skóry skutecznie ukrywa pooperacyjne blizny, a my możemy cieszyć się trwałym i pięknym efektem.

Jak postępować po operacji?

Pierwsze 24 godziny po zabiegu może pojawić się ból. Tu warto uzbroić się w cierpliwość i środki przeciwbólowe. W czasie od siedmiu do dziesięciu dni na powiekach może być widoczny obrzęk i zasinienie. Stosowanie zimnych okładów i leżenie z delikatnie uniesioną głową zmniejszą dolegliwości po operacji i sprawią, że pacjent szybciej wyzdrowieje. W ciągu kilku dni od zabiegu zaleca się prowadzenie spokojnego trybu życia – bez nadmiernego wysiłku fizycznego i dużego wytężania wzroku. Według dr n. med. Jarosława Zielińskiego, specjalisty chirurgii plastycznej po czterech tygodniach możemy oczekiwać pełnego, satysfakcjonującego nas efektu.

Zanim przystąpisz do zabiegu blefaroplastyki

Przed wykonaniem operacji warto skonsultować się ze specjalistą, który udzieli nam niezbędnych informacji odnośnie leczenia. Każdy pacjent, który zdecyduje się poddać zabiegowi blefaroplastyki, powinien wykonać badania laboratoryjne. Jeśli uzyskane wyniki będą prawidłowe, a osoba może pochwalić się ogólnym dobrym stanem zdrowia, wówczas można przystąpić do zabiegu. Nie jest wskazane w tym czasie palenie papierosów, ani przyjmowanie środków przeciwbólowych, leków przeciwzapalnych czy Aspiryny – co najmniej na tydzień przed zabiegiem. Kobiety będące przed lub w trakcie miesiączki nie mogą być operowane.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Kliniki i zapoznania się z szeroką ofertą wykonywanych usług: https://klinikamelitus.pl/zabiegi/.

Sekcja reklamowa