MEZOROLLER – bezinwazyjna metoda odbudowy skóry

Mezoroller – naturalnie idealna skóra
Zabieg mezoroller jest rodzajem mezoterapii mikroigłowej, polegającej na intensywnym, a jednocześnie bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. W trakcie jednej tego typu procedury na poddawanym jej obszarze ciała powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Taki proces powoduje wystąpienie w tym obrębie mikrourazów i mikrokrwawień, co uruchamia procesy naprawcze i regeneracyjne. W efekcie w tkance dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.
Zabieg polega na nakłuwaniu wybranego obszaru skóry za pomocą specjalnie zaprojektowanego wałeczka (rollera), wyposażonego w niewielkie tytanowe igiełki o grubości mniejszej niż 1 mm. Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pacjentowi komfort. Przed wykonaniem nakłuć na skórę nanosi się specjalny preparat, dobrany do problemu skórnego oraz kondycji tkanki. Regeneracja skóry po wykonaniu procedury przebiega w trzech etapach:
Dzieje się to w kilku etapach:
- Kontrolowane mikrourazy wywołują w skórze reakcję zapalną. Biorące w nim udział neutrofile uwalniają czynniki wzrostu, które z kolei pobudzają do pracy komórki skóry właściwej – fibroblasty.
- W wyniku stymulacji fibroblastów, w tkance pobudzona zostaje produkcja kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów, przede wszystkim kwasu hialuronowego, czyli składników odpowiedzialnych za sprężystość, jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry. Dochodzi też do wytwarzania nowych naczyń krwionośnych.
- Rezultatem tych procesów jest tzw. remodeling kolagenu – przekształca się on do typu I (typowego dla młodej skóry). Proces ten zaczyna się ok. 5 dni po zabiegu i trwa ok. 8 tygodni. Skóra ulega stopniowej przebudowie – zyskuje młody wygląd, gładkość, gęstość, jędrność i elastyczność. Metoda ta świetnie sprawdza się też w redukcji blizn potrądzikowych czy rozstępów, a nawet cellulitu.
Efekty zabiegu z zastosowaniem mezorollera można zauważyć wkrótce po przeprowadzeniu pierwszej procedury. Tkanka staje się rozjaśniona, doskonale napięta, nawilżona i odświeżona.
Podstawowe zalety zabiegu Mezoroller
- Długotrwały, naturalny efekt
- Wysoka skuteczność
- Mała inwazyjność
- Bezpieczeństwo zabiegu
- Atrakcyjna cena

Technika pozwalająca uzyskać perfekcyjną skórę w szybki i naturalny sposób
Najczęściej zadawane pytania
Czy zabieg jest bolesny?
Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu odczuwanie bólu przez pacjenta zniwelowane jest do minimum. Ewentualny niewielki dyskomfort zależy od indywidualnych uwarunkowań poddawanej procedurze osoby.
Jaki jest okres rekonwalescencji?
Zabieg mezorollerem jest metodą małoinwazyjną, dlatego pacjent tego samego dnia może opuścić klinikę. Przez kilka pierwszych dni po jego wykonaniu należy jednak unikać gorących kąpiel, a przez 2 tygodnie zrezygnować z opalania, zarówno naturalnego, jak i w solarium.
Ile muszę wykonać zabiegów, żeby zobaczyć efekt?
Najczęściej zaleca się serię około 5 zabiegów, choć ostateczna decyzja należy do lekarza przeprowadzającego procedurę. Odstępy pomiędzy seriami powinny wynosić ok. 6. miesięcy.
Opinie pacjentów
Mezoroller sprawdzi się jeżeli masz problemy z bliznami potrądzikowymi, mi ten zabieg bardzo pomógł.
– Kinga, Warszawa
Poznaj zasadę działania mezorollera
Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje znieczulony przy użyciu specjalnego kremu, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję skóry celem zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa procedury oraz nakłada specjalny preparat dobrany do problemu pacjenta oraz kondycji jego skóry. Następnie specjalista masuje wybrany obszar skóry za pomocą specjalnego wałeczka, czyli właśnie mezorollera.
Mezoroller – cennik
Mezoroller | Cena |