Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Laserowe zamykanie naczynek w pigułce

Laserowe zamykanie naczynek w pigułce

Na laserowe zamykanie naczynek decyduje się coraz więcej osób. Jest to metoda z jednej strony bardzo precyzyjna i skuteczna, a z drugiej bezpieczna, ponieważ działanie lasera nie wywołuje skutków ubocznych. Zabieg polega na skierowaniu wiązki światła na sieć rozszerzonych naczyń i zostaje wchłonięte przez zawartą w żyłach hemoglobinę – czerwony barwnik krwi. Tak rozpoczyna się proces zamknięcia rozszerzonych naczyń, a tym samym zmniejszenia ich widoczności. Czy zabieg jest bolesny? Co trzeba wiedzieć przed jego wykonaniem? Jakie są późniejsze zalecenia? Przeczytaj o laserowym zamykaniu naczynek w pigułce!

Laserowe zamykanie naczynek – metoda działania

Do laserowego zamykania naczynek wykorzystuje się urządzenia laserowe o dużej mocy. W naszej Klinice jest to nowoczesny laser neodymowo-yagowy (Nd:Yag) Genesis, który generuje promień o długości 1064 nm. Za sprawą selekcyjnej absorpcji światła, czyli pochłonięciu światła przez hemoglobinę, krew w rozszerzonych naczynkach zostaje podgrzana, w efekcie koagulacji odparowuje z niej woda, pajączki zaczynają się obkurczać, zamykać, po czym zostają wydalone z organizmu w naturalnym procesie fizjologicznym. Laser Nd:Yag umożliwia zamykanie naczynek w dowolnej partii ciała: na twarzy czy nogach, a także sprawdza się przy redukowaniu innych problemów skóry – rumienia, przebarwień, blizn, nawet rozszerzonych porów.

Laserowe zamykanie naczynek – przygotowanie do zabiegu

Zanim dojdzie do zabiegu konieczna jest wizyta u specjalisty. Podczas konsultacji z flebologiem zostaje oceniony stan skóry. Brana jest pod uwagę ilość pajączków, ich rozległość oraz głębokość. Lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną, która przyniesie możliwie najlepsze efekty, a przy tym będzie najbezpieczniejsza.  Poza tym w trakcie konsultacji wykonywana jest próba laserowa, pozwalająca potwierdzić, że wstępnie ustalone parametry lasera zyskały optymalny w danym przypadku poziom. Ważne są także zalecenia lekarskie – trzeba pamiętać, by przed zabiegiem między innymi nie wykonywać depilacji w obszarze zabiegowym, nie opalać się na słońcu ani w solarium, jak również nie przyjmować leków czy ziół o działaniu światłouczulającym.

Chociaż laseroterapia jest bardzo popularną metodą terapeutyczną, podobnie jak i inne zabiegi, nie może być wykonana u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazaniem jest ciąża, zaawansowana cukrzyca czy na przykład uszkodzenia mechaniczne skóry.

Dowiedz się więcej o przeciwwskazaniach do laserowego zamykania naczynek.

Laserowe usuwanie naczynek – przebieg zabiegu

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest “lunchowy”. Trwa w zależności od obszaru zabiegowego 15-30 minut. Procedura zabiegowa jest prosta – rozpoczyna się od przygotowania skóry do zabiegu, nałożeniu okularów ochronnych, po czym przechodzi się do procesu naświetlania. Sama laseroterapia przebiega w sposób komfortowy dla pacjenta i nie wymaga stosowania znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się przejściowe zaczerwienienie – to naturalna reakcja skóry, która znika samoistnie po pewnym czasie. Z reguły tego typu zmiany nie są nasilone i nie wymagają rezygnacji z codziennych aktywności.

Laserowe usuwanie naczynek – efekty

Laserowe zamykanie naczynek pozwala szybko i skutecznie pozbyć się nieestetycznych pajączków i rumienia. Pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak pełen rezultat pojawia się po pewnym czasie. Wiele osób rozważających poddanie się laseroterapii zastanawia się ile zabiegów laserowego usuwania naczynek będzie trzeba w sumie wykonać. To trudne pytanie, na które nie ma jednej ogólnej odpowiedzi. Liczba powtórzeń zależy tak naprawdę od wyjściowej jakości skóry oraz charakteru zmian naczyniowych. Ważne jest, że każda kolejna sesja wzmacnia efekt terapeutyczny, a uzyskane zmian są stałe i narastające (co wiąże się z pobudzeniem naturalnego procesu odnowy skóry poprzez produkcję nowego kolagenu).

Laserowe usuwanie naczynek – cena

To, ile kosztuje laserowe usuwanie naczynek na twarzy czy nogach, zależy właśnie od obszaru zabiegowego oraz samego rodzaju zmian naczyniowych. W Klinice Melitus ceny tego zabiegu zaczynają się od 150 zł.

Aby dowiedzieć się więcej na temat ceny laserowego usuwania naczynek, zapraszamy do kontaktu https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa