Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Leczenie chorób skóry laserem – odkryj sekrety laseroterapii

Leczenie chorób skóry laserem – odkryj sekrety laseroterapii

Skóra, zwłaszcza ta na twarzy, narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz jest obszarem występowania objawów niektórych chorób. Zły stan skóry może zwiastować problemy z metabolizmem, hormonami, a także znacznie wpłynąć na komfort psychiczny i samoocenę. W trosce o korzystny wygląd cery możemy stosować domowe zabiegi i dbać o jakość kosmetyków do codziennej pielęgnacji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Naprzeciw oczekiwaniom osób z bardziej zaawansowanymi problemami, u których zawodzą tradycyjne zabiegi, wychodzi medycyna estetyczna. Szeroko stosowana w klinikach laseroterapia może w skuteczny sposób usunąć nawet najcięższe problemy dermatologiczne. Poznaj moc zabiegów laserowych.

Jak działa laser?

Zabiegi laserowe polegają na wysłaniu wiązek lasera w konkretny obszar skóry, co ma spowodować konkretne działanie regeneracyjne. W leczeniu różnorodnych schorzeń wykorzystuje się między innymi pochłanianie światła przez barwniki znajdujące się w skórze, co daje efekt skutecznego usunięcia przebarwień czy zamknięcia naczynek. W medycynie estetycznej operuje się wieloma rodzajami laserów, których dobór uwarunkowany jest indywidualnymi potrzebami pacjenta. Światła lasera mogą być zarówno płytkie jak i głębokie, co także determinuje ich działanie i wpływ na skórę. Zabiegowi laserowemu może poddać się praktycznie każdy niezależnie od wieku, po wykluczeniu przeciwwskazań przez lekarza. Do głównych przeciwwskazań w laseroterapii zaliczyć można

  • ciążę,
  • okres laktacji,
  • mocną opaleniznę,
  • stosowanie leków światlouczulających (retinoidów, tetracyklinów),
  • picie naparów ziołowych (zaleca się zaprzestanie na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
  • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),
  • cukrzyca (niewyrównana),
  • bielactwo,
  • łuszczyca (aktywna faza),
  • padaczka,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonność do powstawania bliznowców.

Usuwanie blizn, trądziku, przebarwień

Dobrym pomysłem na poprawę stanu skóry jest fotoodmładzanie. Zabieg tego typu usuwa jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry oraz objawy związane z niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Rumień, przebarwienia, rozszerzone naczynka czy ogólny stan wskazujący na potrzebę regeneracji to te objawy, w których zwalczeniu zabieg laserowy spisze się na medal. Zabiegi tego typu przeprowadzane są seriami (zwykle około 3 zabiegów co 5 tygodni), jednak pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Widoczna poprawa jakości skóry wzmaga się wraz z każdym kolejnym zabiegiem, a ogólny efekt skutecznie odmładza i ujednolica cerę. Zabieg stosowany może być także na szyję oraz dekolt.

Zamykanie naczynek laserem

Widoczne naczynka krwionośne, zwane popularnie “pajączkami” to prawdziwa zmora osób posiadających cerę naczynkową. Równocześnie bywa ona także wrażliwa, co utrudnia codzienną pielęgnację i zmniejsza tolerancję na wiele kosmetyków. Widoczne na skórze naczynka często równocześnie występują z rumieniem, tendencją do podrażnień czy zaczerwienieniu skóry twarzy. Aby rozjaśnić skórę i pozbyć się niechcianych naczynek krwionośnych z twarzy najczęściej stosuje się tzw. laser diodowy. Jak potwierdza dr Grzegorz Kołodziejski, dermatolog z Kliniki Melitus – niewielkie pajączki w małej ilości można usunąć już w trakcie jednego zabiegu.

Więcej informacji o laseroterapii znajdziesz na stronie: www.klinikamelitus.pl

Sekcja reklamowa