dr n. med. Maria Noszczyk – dermatolog

Wykształcenie i specjalizacja

Dr n. med. Maria Noszczyk jest lekarzem dermatologiem. Kosmetologią zajmuje się naukowo i praktycznie już od czasu zakończenia studiów. W 1995 roku w PAN obroniła doktorat na temat starzenia się skóry.

Praktykuje w tym zawodzie jako lekarz i wykładowca. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Ochrony Zdrowia, oraz w Międzynarodowym Centrum Anty-Aging, szkole która powstała z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i członkiem European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology (ESCAD). Jest także członkiem założycielem Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej i Anti-Aging.

Działalność wydawnicza

Współpracuje z paroma miesięcznikami kobiecymi jako konsultant. Wraz z bratem dr hab. n. med. Bartłomiejem Noszczykiem – chirurgiem plastycznym – jest autorką książki pod tytułem „Medycyna Piękności”, a z Katarzyną Bosacką – redaktorką Wysokich Obcasów napisała książkę o pielęgnacji skóry pt. „Cena Urody” (wydawnictwo Prószyński i S-ka; 2004r). Najnowszą pozycją jest redagowany przez dr Noszczyk podręcznik dla kosmetologów i lekarzy pt. Kosmetologia Praktyczna (wyd. PZWL).

W marcu 2002 roku Dr Noszczyk otworzyła w Warszawie pierwszą Lecznicę Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging. W 2009 roku Lecznica zmieniła siedzibę i poszerzyła działalność.

W Lecznicy Melitus pracują lekarze kliniczni i specjaliści od wielu lat zajmujący się medycznymi metodami przeciwstarzeniowymi. Wszyscy specjaliści wywodzą się spośród najbardziej doświadczonych lekarzy w tej dziedzinie w Polsce.