dr n. med. Hanna Rywik – dermatolog

Wykształcenie i specjalizacja

Dr n. med. Hanna Rywik jest specjalistą I i II stopnia z dermatologii i wenerologii, wieloletnim adiunktem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) z bogatym doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym, przez ponad dwadzieścia lat związana z Kliniką Dermatologiczną WUM.

Posiada szerokie terapeutyczne doświadczenie w leczeniu, zarówno w warunkach ambulatoryjnych jak i szpitalnych, powszechnie występujących dermatoz (chorób alergicznych; infekcyjnych – wirusowych, grzybiczych, bakteryjnych; łuszczycy, chorób łojotokowych, trądziku różowatego), jak również mniej częstych jednostek chorobowych, wymagających diagnostyki różnicowej (np.: choroby pęcherzowe, sarkoidoza, borelioza, fotodermatozy, plamice, kolagenozy).

Oprócz leczenia osób dorosłych, zajmuje się również dermatologią pediatryczną. Doktor Rywik posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne w terapii powszechnych wśród dzieci i młodzieży chorób skóry (atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik, choroby infekcyjne, łysienie plackowate, łuszczyca, zaburzenia pigmentacji, ocena znamion barwnikowych) , ponadto popularyzuje wśród dermatologów wiedzę na temat diagnostyki i leczenia mniej znanych jednostek chorobowych, występujących u dzieci (wykłady na kursach szkoleniowych i zjazdach).