Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Odstające uszy – jak poprawić ten defekt?

Odstające uszy – jak poprawić ten defekt?

Masz problem z odstającymi uszami? Rozwiąże go nieskomplikowany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej!

Odstające uszy potrafią wpędzić w kompleksy

Odstające uszy to problem, który może wywołać bardzo duże kompleksy – szczególnie gdy dotyczy dzieci w wieku szkolnym. Niestety, nie jesteśmy w stanie zapobiec temu w jakikolwiek sposób, bowiem wygląd naszych uszu kształtuje się zazwyczaj już w brzuchu matki. Dobra wiadomość jest jednak taka, że tego defektu możemy się z powodzeniem pozbyć, wykonując prosty zabieg z zakresu chirurgii plastycznej.

Czy są domowe sposoby na odstające uszy?

Wielu ludzi, zmagających się z problemem odstających uszu, stara się rozwiązać go przy pomocy domowych sposobów np. noszenia obcisłych opasek czy przyklejania uszu plastrami do głowy. Prawda jest jednak taka, że żadna z tych metod nie jest skuteczna. Jest to problem uwarunkowany genetycznie i wynika z niewłaściwej budowy ucha, dlatego nie rozwiążą go żadne domowe sposoby. Wygląd uszu może w tym przypadku zmienić tylko i wyłącznie chirurgiczna korekta odstających małżowin usznych. Największą zaletą metody operacyjnej są jej trwałe efekty – oznacza to, że z nowego kształtu swoich uszu będziemy mogli cieszyć się do końca życia. Operacja pozwala nie tylko na poprawę wyglądu tej części twarzy, ale przede wszystkim pozbycie się uporczywych kompleksów na punkcie swoich uszu.

Na czym polega korekta uszu? Zabieg krok po kroku

Korekta odstających małżowin usznych polega na zmniejszeniu kąta odstawania małżowin usznych od głowy. Cały zabieg przeprowadzany jest przez chirurga plastycznego – w trybie ambulatoryjnym oraz przy znieczuleniu miejscowym. Na początku operacji lekarz wycina niewielki fragment skóry zza ucha po to, by odsłonić chrząstkę i móc w następnej kolejności zająć się jej modelowaniem. Następnie chirurg dostosowuje kąt odstawania małżowiny usznej do twarzy pacjenta i nadaje mu odpowiedni kształt. Na koniec lekarz kończy zabieg założeniem stałych i nierozpuszczalnych szwów, a także opatrunku, które pozwalają utrzymać uzyskany efekt. W tydzień po wykonaniu zabiegu doktor zdejmuje szwy oraz informuje pacjenta, jak dbać o uszy w warunkach domowych. Po zabiegu pacjent przez kilka tygodni musi nosić specjalną opaskę w celu podtrzymania efektów operacji.

Czy operacja jest bezpieczna?

Chirurgiczna korekta małżowin usznych jest zabiegiem bezpiecznym, a przy tym mało skomplikowanym – zapewnia doktor Jarosław Zieliński chirurg plastyk z Kliniki Melitus w Warszawie. Nie wymaga przeprowadzenia specjalistycznych badań przed wykonaniem zabiegu – wystarczy konsultacja z chirurgiem, który dokona obserwacji uszu, oceni ogólny stan zdrowia pacjenta i skieruje na podstawowe badania laboratoryjne. Co więcej, ryzyko możliwych powikłań po wykonaniu zabiegu jest ograniczone do minimum. Kilka dni po operacji pacjent może odczuwać niewielki ból w miejscu poddanym zabiegowi, jednak jest go w stanie zniwelować zażycie dostępnych środków przeciwbólowych.

Blizny po zabiegu, czy będą widoczne?

Konieczność założenia szwów podczas zabiegu wiąże się nierozerwalnie z problemem blizn pooperacyjnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że blizny po korekcie uszu zlokalizowane są zazwyczaj w mało widocznym miejscu – między skórą głowy, a tylną powierzchnią ucha, przez co jest bardzo mało widoczna. Ponadto z biegiem czasu blizna staje się coraz mniej wyraźna i praktycznie stapia się ze skórą.

Sekcja reklamowa