Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Peeling chemiczny? Pewnie, że warto!

Peeling chemiczny? Pewnie, że warto!

Peeling chemiczny to doskonały sposób na poprawienie kondycji skóry. Zabieg złuszczania chemicznego oddziałuje nie tylko na powierzchnię skóry, ale również na jej głębsze warstwy. Zewnętrzna stymulacja kwasami daje sygnał do pobudzenia procesów odnowy biologicznej. Efekt jest widoczny gołym okiem. Mankamenty skóry znikają. Cera staje się jędrna, gładka, promienna i wyraźnie odmłodzona.

Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg polegający na kontrolowanej aplikacji odpowiednio dobranych substancji. Są to przede wszystkim kwasy (lub ich mieszanki), które oddziałują na powierzchniowe warstwy skóry, powodując ich złuszczanie. Dobiera się je ze względu na właściwości oraz głębokość przenikania.

Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje peelingów chemicznych – powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. Peelingi powierzchowne są nazywane także kosmetycznymi i mogą być wykonywane przez kosmetyczki i kosmetologów. Peelingi średniogłębokie i głębokie to peelingi typowo lekarskie. Uprawnieni do jego wykonania są wyłącznie wyszkoleni dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej.

Jak działa peeling chemiczny?

Peeling chemiczny wpływa na powierzchniowe warstwy skóry, złuszcza obumarły naskórek, odsłaniając młodsze, zdrowsze warstwy skóry. To dlatego większość peelingów może być wykonywana jedynie w drugiej połowie roku, czyli w miesiącach mniej nasłonecznionych. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i niezwykle podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Duża dawka słońca może sprawić, że pojawią się na niej trudne do usunięcia przebarwienia. Dlatego jesień i zima to najlepszy czas na głęboką regenerację.

Powierzchowne peelingi chemiczne najczęściej wykonuje się z kwasów owocowych o niskim stężeniu. Kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, cytrynowy, to najpopularniejsze z nich. Korzystnie wpływają na wygląd skóry, ponieważ prowadzą do rozluźnienia całej struktury cementu międzykomórkowego, ułatwiając wnikanie w jej substancji odżywczych i nawilżających.

Do peelingów lekarskich wykorzystuje się kwasy o mocniejszym stężeniu, które będą w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry. Wśród nich znajduje się 35-50% kwas trójchlorooctowy (znany, jako peeling chemiczny TCA), oraz niebędący kwasem, ale posiadający właściwości kwasowe bardzo silny fenol, a także preparaty do terapii depigmentacyjnej Cosmelan i Dermamelan. Dzięki nim przeprowadza się celowe i kontrolowane uszkodzenie komórek naskórka na różnej głębokości. Uszkodzone komórki obumierają i zostają złuszczone. Skóra zaczyna się regenerować i poprawiać.

Peeling chemiczny na zmarszczki, trądzik, przebarwienia…

Peeling chemiczny oddziałuje nie tylko na powierzchnię skóry, oczyszczając ją ze złogów martwego naskórka i toksyn. Działa również na zachodzące głęboko w skórze naturalne procesy odnowy – produkcję kolagenu i macierzy zewnątrzkomórkowej – dzięki czemu skóra wzmacnia się i zdrowieje od środka.

W efekcie skóra staje się miękka i nawilżona, pory oczyszczają się i zwężają, a drobne zmarszczki znikają. Jednak to nie koniec zalet. Peeling chemiczny nawet ten kosmetyczy może być doskonałą receptą na doskwierające nam mankamenty. W zależności od danego problemu skóry stosuje się ściśle określone preparaty, które pozwolą skutecznie się z nimi uporać. Z pomocą peelingu chemicznego można zwalczyć zarówno “drobnostki”:

  • ziemistą cerę,
  • rozszerzone pory
  • nadmierne przesuszenie,

jak i poważniejsze defekty:

  • przebarwienia,
  • blizny,
  • trądzik,
  • zmarszczki.

Dowiedz się więcej o przebarwieniach na twarzy.

Warto przy tym pamiętać, że o ile powierzchowny peeling chemiczny nie powinien podrażniać skóry, o tyle ten głęboki wywołuje dość intensywny proces regeneracyjny, któremu towarzyszy zaczerwienienie i obfite łuszczenie, co jest normalnym objawem, jaki utrzymuje się przez pewien czas. Ile – to już zależy od rodzaju zastosowanych kwasów.

Peeling chemiczny idealnie dobrany do potrzeb Twojej skóry

W Klinice Melitus oferujemy zabiegi przy pomocy różnych peelingów chemicznych. Acnelan, Cosmelan, Dermamelan, Salipeel, Yellow Peel, peeling chemiczny TCA czy z kwasu migdałowego to tylko niektóre z nich. Pozytywne efekty przynosi już jeden zabieg, ale czasem warto zdecydować się na pełną serię. Najlepiej opowie ci o tym dermatolog. Umów się na konsultacje z naszymi specjalistami i odmień swoją skórę! Koniec roku to najlepszy czas na takie inwestycje. Twoja skóra pięknie ci za to podziękuje!

Sekcja reklamowa