Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Jak się skutecznie pozbyć cellulitu? Na pomoc nadchodzi karboksyterapia

Jak się skutecznie pozbyć cellulitu? Na pomoc nadchodzi karboksyterapia

Jak się skutecznie pozbyć cellulitu? Domowe sposoby czy specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Przyczyny powstawanie cellulitu

Cellulit na udach, brzuchu czy ramionach – to problem, który dotyczy wielu kobiet na całym świecie. Wbrew pozorom, nie pojawia się on tylko u pań zmagających się z nadwagą lub otyłością – dotyczy też bardzo często szczupłych kobiet, które prowadzą zdrowy styl życia i łączą dietę z regularną aktywnością fizyczną. Na pojawienie się cellulitu mają wpływ różnorodne czynniki – mogą być to zaburzenia hormonalne a nawet częste picie kawy, czy palenie papierosów. Dlatego też redukcję cellulitu powinno zacząć się od unikania tych szkodliwych czynników, a jednocześnie zastanowić nad wymianą peelingu i kremu antycellulitowego na specjalistyczny zabieg z zakresu dermatologii i medycyny  estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia, która odnosi spore sukcesy  w walce z cellulitem  i w redukcji skórki pomarańczowej.

Krem na cellulit – dlaczego nie działa?

Bardzo często wydaje nam się, że wybrany balsam do ciała o właściwościach ujędrniających i antycellulitowych jest odpowiednią metodą walki ze skórą pomarańczową. Tymczasem okazuje się, że działanie kremu nie jest aż tak silne – doskonale wspomoże on walkę ze skórką pomarańczową, ujędrniając nieco skórę w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, ale sam w sobie nie jest w stanie rozbić lub spalić komórek tłuszczu zalegających w tkankach. Jeśli oczekujemy spektakularnego i szybkiego efektu redukcji cellulitu, zdecydowanie lepiej poradzą sobie z tym zadaniem specjalistyczne zabiegi dermatologii i medycyny estetycznej.

Karboksyterapia – na czym to polega?

Karboksyterpia to metoda, którą wykorzystuje się przede wszystkim w odmładzaniu twarzy, jednak bardzo dobrze sprawdza się również w redukowaniu cellulitu. Polega ona na wykorzystaniu korzystnego wpływu CO2 na wygląd skóry ciała. Dwutlenek węgla wprowadza się pod skórę przy pomocy specjalnej aparatury oraz cienkiej igły, zachowując przy tym bezpieczną dla pacjenta temperaturę oraz przepływ gazu.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Zabieg karboksyterapii pobudza mikrokrążenie krwi, co zwiększa jej przepływ w obszarach poddanych zabiegowi i rozbija tłuszcz zgromadzony w tkankach. Dzięki tej terapii zwiększa się poziom dotlenienia tkanek obwodowych, zaś metabolizm komórkowy zostaje wyraźnie usprawniony. Zabieg zapewnia wzmożony drenaż limfatyczny skóry, co z kolei prowadzi do zmniejszenia ilości komórek tłuszczowych w skórze, a tym samym do modelowania sylwetki. Skóra po zabiegu jest nie tylko pozbawiona uporczywego cellulitu, ale też widocznie ujędrniona i wygładzona.

Zabiegi karboksytetrapii – ile trwają?

Zabieg karboksyterapii jest stosunkowo krótki i praktycznie bezbolesny – trwa około 30min. Podczas wprowadzania igły w ciało, pacjent może poczuć lekkie ukłucie, a następnie delikatne rozpychanie pod skórą – tłumaczą specjaliści z Kliniki Melitus w Warszawie. W przypadku karboksyterapii zaleca się, aby zabieg powtórzyć kilkukrotnie. Najlepsze efekty można osiągnąć po wykonaniu mniej więcej 4-6 sesji w odległości od 2-4 tygodni.

Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

Można żartem powiedzieć, że zabieg karboksyterapii jest jednym z najbardziej ekologicznych spośród wszystkich z zakresu medycyny i dermatologii  estetycznej. Dwutlenek węgla  produkowany jest naturalnie przez nasz organizm, a następnie wydalany przez płuca. Oznacza to tym samym, że jest dla niego całkowicie bezpieczny. Po zabiegu mogą wystąpić na skórze delikatne obrzęki czy zasinienia, jednak powinny one ustąpić niedługo po jego zakończeniu. Oczywiście, przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem, który musi wykluczyć przeciwwskazania do jego wykonania np. ciąża, karmienie piersią, choroby płuc i serca czy też przewlekłe stany zapalane.

Zapoznaj się z ofertą Kliniki Melitus i pozbądź się na zawsze pomarańczowej skórki.

Sekcja reklamowa