Stymulatory tkankowe – natychmiastowe odmłodzenie, stopniowa rewitalizacja

modelowanie ciala

Stymulatory tkankowe wyznaczają nowy sposób pielęgnacji skóry. Są to preparaty pochodzenia naturalnego, których zastosowanie przynosi podwójny efekt – natychmiastowej poprawy gęstości i jędrności skóry oraz jej stopniowej przebudowy. Lista zabiegów biorewitalizacyjnych jest bardzo długa i stale się rozszerza. W Klinice Melitus oferujemy wyłącznie sprawdzone metody, które pozwolą uzyskać zadowalające efekty.

Oto kilka z nich:

Lipotransfer, biostymulacja skóry własną tkanką tłuszczową

Lipotransfer (lipofilling) to metoda modelowania ciała autologiczną tkanką tłuszczową. Wykorzystuje się ją do korekcji objętości, powstałej w wyniku starzenia się skóry lub urazów mechanicznych. Dzięki niej można poprawić proporcje ciała, powiększyć biust, prącie, pośladki, wypełnić opadnięte policzki, wykonturować owal twarzy, jak również pozbyć się zmarszczek, bruzd, doliny łez oraz blizn. “Skutkiem ubocznym” lipotransferu jest odmłodzenie skóry, poprzez zwiększenie jej gęstości, napięcia i nawilżenia. Do uzyskania satysfakcjonującej poprawy przeważnie wystarczy jednorazowy transfer tłuszczu z osoczem bogatopłytkowym PRP. Chociaż autologiczna tkanka tłuszczowa jest biozgodna i ulega naturalnej absorpcji, pewna część tkanek przyjmuje się na zawsze, co oznacza definitywną poprawę objętości.

Przeczytaj także: Lipofilling – najczęściej zadawane pytania

Zabieg Radiesse, składnik aktywny – hydroksyapatyt wapniowy

Hydroksyapatyt wapniowy to związek nieorganiczny, ale o takich właściwościach bardzo zbliżonych do wapnia, występującego w zębach i kościach. Materiał syntetyczny, podobnie, jak ten naturalny, odkłada się, tworząc coś w rodzaju rusztowania, którego głównym zadaniem jest podtrzymywanie struktur budulcowych. Dlatego zabieg Radiesse wykonuje się przede wszystkim w celu korekcji defektów szczękowo-twarzowych i uzupełnienia ubytków tkankowych, a więc głównie do wolumetrii. Hydroksyapatyt wapniowy wywołuje biostymulację skóry, poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Uzyskana poprawa skóry utrzymuje się przez kilka lat. Zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Zabieg Linerese, składnik aktywny – atelokolagen typu I

Kolagen jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Pełni funkcję strukturalną i podporową. Niestety z biegiem czasu jest go w skórze coraz mniej, co jest jedną z głównych przyczyn wiotkości i zmarszczek. Obecnie w medycynie estetycznej stosuje się kilka różnych preparatów na bazie kolagenu. Wśród nich znajduje się także atelokolagen typu I, który wyróżnia się wysoką biozgodnością – jest dobrze tolerowany przez organizm. W przeciwieństwie do pozostałych wypełniaczy kolagenowych, kolagen Linerase nie tylko wypełnia, ale też poprawia kondycję skóry – stymuluje tkankę łączną do autonaprawy i pobudza rozwój fibroblastów, a więc także liczbę włókien kolagenowych. Stosuje się go przede wszystkim w profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz w celu zagęszczenia i ujędrnienia cienkiej, wiotkiej skóry wokół oczu, ust, szyi, dekoltu, dłoni, a także każdego innego obszaru twarzy i ciała. Optymalne efekty przynosi seria zabiegów.

Profhilo, więcej niż stymulator skóry

Profhilo to nowej generacji kwas hialuronowy. Powstał w wyniku innowacyjnej metody sieciowania – stabilizacji termicznej, dzięki której udało się zamknąć w jednej dawce wyselekcjonowany, “czysty” kwas hialuronowy w bardzo wysokim stężeniu. Profhilo jest substancją hybrydową, na którą składają się cząsteczki L-HA, pobudzające procesy naprawcze skóry oraz cząsteczki H-HA, stanowiące składnik rusztowania skóry i macierzy komórkowej. Profhilo jest obecnie jedynym na świecie preparatem do bioremodelingu skóry – pozwala przebudować jej struktury i przywrócić cechy młodości poprzez zagęszczenie, ujędrnienie i  wzmocnienie. To najlepszy sposób na wiotkość, zmarszczki i utratę owalu twarzy. Efekty zabiegu Profhilo są porównywalne do tych, jakie przynoszą inwazyjne metody liftingujące. W celu kompleksowego odmłodzenia skóry zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie miesiąca.

Dowiedz się więcej o zabiegu odmładzającym Profhilo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, który preparat najlepiej odpowie na problemy Twojej skóry, umów się na wizytę: https://klinikamelitus.pl/kontakt/! Zabiegi biorewitalizujące skórę przeprowadza w naszej Klinice dr n. med. Maria Noszczyk oraz dr Stella Korycińska.