Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Wazektomia

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE

CO TO JEST

Wazektomia to procedura medyczna, polegająca na trwałym odcięciu lub zablokowaniu nasieniowodu, który transportuje plemniki z jąder. To forma stałej antykoncepcji męskiej, która uniemożliwia mieszanie się plemników z ejakulatem, a tym samym zapłodnienie. Dostępne są inne stałe i nietrwałe alternatywy dla wazektomii.

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Wazektomia polega na zablokowaniu przemieszczania plemników do nasienia. Po zabiegu objętość nasienia zmniejsza się o 1-2%. Po wazektomii jądra nadal wytwarzają plemniki, ale są one wchłaniane przez organizm. To metoda antykoncepcji , która zapobiega ciąży lepiej niż jakakolwiek inna forma kontroli urodzeń.Ważne jest jednak aby bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza dotyczących przeprowadzenia badań nasienia po zabiegu wazektomii.

KIEDY PIERWSZE EFEKTY

Jeśli chodzi o efekty antykoncepcyjne, wazektomia nie jest skuteczna od razu. Po zabiegu zaleca się stosowanie alternatywnych metod antykoncepcyjnych przez kilka miesięcy lub do momentu, kiedy lekarz potwierdzi brak obecności plemników w nasieniu za pomocą badań kontrolnych.

PODSTAWOWE ZALETY

 • niskie ryzyko powikłań,
 • trwałość efektów,
 • brak wpływu na życie seksualne,
 • bardzo niskie ryzyko zapłodnienia.

EFEKTY:

 • Wazektomia trwale i niemal całkowicie blokuje przepływ plemników z jąder do nasieniowodów, co eliminuje możliwość zapłodnienia.

WSKAZANIA:

 • Wazektomia jest wskazana dla każdego świadomego swojej decyzji mężczyzny.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • nieprawidłowości anatomiczne,
 • duże żylaki powrózka nasiennego i wodniaki,
 • ostre infekcje skóry.
PODSTAWOWE INFORMACJE
Jeśli masz więcej pytań odnośnie zabiegów, wypełnij formularz:
CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Kto wykonuje zabieg

Informacja dla Pacjentów

Klinika Melitus informuje, że do zabiegów używane są wyłącznie sprawdzone preparaty / urządzenia następujących marek:

Cena

Ważne po zabiegu

Po wazektomii zaleca się stosowanie lodu lub zimnych okładów na okolicę moszny w celu zmniejszenia obrzęku oraz unikanie aktywności fizycznej i unoszenia ciężkich przedmiotów przez kilka dni. Należy również przestrzegać zaleceń dotyczących higieny ,unikania kąpieli w basenie oraz ograniczenie uprawiania sportu, aby minimalizować ryzyko infekcji.

Rozwiązane problemy

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia partnerki po zabiegu wazektomii?

Po tej procedurze mężczyźni mają minimalny % szans na zajście partnerki w ciążę pod warunkiem jednak, że bezwzględnie stosowali się do zaleceń lekarza dotyczących badań zawartości nasienia.

Czy po zabiegu należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne?

Po wazektomii wymagana jest inna – dodatkowa metoda antykoncepcji do czasu potwierdzenia okluzji nasieniowodów poprzez badanie ogólne nasienia po wazektomii (PVSA) 8-16 tygodni po zabiegu.

Czy wazektomii towarzyszą jakieś skutki uboczne?

Wszystkie zabiegi medyczne  są obarczone ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Wazektomia  zwykle nie jest skomplikowanym zabiegiem i istnieje stosunkowo niewielka możliwość powikłań.Po zabiegu należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

CO MYŚLĄ NASI PACJENCI?

Opinie pacjentów

 • Długo zastanawiałem się nad tym zabiegiem.Mam już jedno dziecko i nie czułem potrzeby posiadania kolejnego.Pani doktor podczas pierwszej konsultacji uświadomiła mnie, że zabieg w zasadzie jest nieodwracalny i powinienem się naprawdę dobrze zastanowić.Poszedłem do domu , pogadałem z żoną i oboje wspólnie zdecydowaliśmy żebym zrobił ten zabieg.

  Sebastian , Zamość
 • Nigdy nie chciałem mieć dzieci.Wręcz panicznie się tego bałem.W końcu trafiłem także na dziewczynę która myśli tak samo jak ja.Dlatego też od razu zdecydowałem się na wazektomię.Później musiałem jeszcze troszkę poczekać, ale od kiedy Pani doktor dała mi ,,zielone” światło to naprawdę jest fajnie a mi spadł z serca duży ciężar.

  Jerzy, Warszawa
  CO MYŚLĄ NASI PACJENCI?

  NASZA GALERIA

  Wazektomia – zdjęcia

  NASZA GALERIA

  Sprawdź termin

  Umów się na wizytę

  PRZEGLĄD EFEKTÓW