Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Bez dodatkowego podbródka! Lipoliza chemiczna w walce z nadmiarem tłuszczu

Bez dodatkowego podbródka! Lipoliza chemiczna w walce z nadmiarem tłuszczu

Podwójny podbródek nie dodaje nam uroku i choć staramy się ujędrniać skórę, a może nawet stosujemy masaże czy jogę twarzy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później się pojawi.

Nie warto jednak popadać z tego powodu w przygnębienie, lepiej zdecydować się na skuteczne rozwiązanie, jakim jest lipoliza chemiczna. Zabieg pomaga pozbyć się podwójnego podbródka, poprzez eliminację nadmiaru tłuszczu na twarzy. Jeśli więc z jakichś względów chcesz uniknąć interwencji chirurgicznej, a jednak wyelimnować niechciany dodatkowy podbródek, zdecyduj się na metodę alternatywną, mniej inwazyjną, szybką, a także skuteczną. Oto zabieg pozwalający wymodelować kształt Twojej twarzy.

Lipoliza chemiczna – eliminacja tłuszczu z obszaru twarzy

Zabieg lipolizy chemicznej polega na wstrzyknięciu w wybrane miejsca, w tym przypadku Twój podbródek, określonej ilości substancji aktywnej, która powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, a następnie przyspiesza usunięcie uwolnionego tłuszczu z organizmu. Podawaną substancją jest fosfatydylocholina, otrzymana z soi lub roztwór, w którym główną substancją działającą na komórki tłuszczowe są detergenty – deoksycholan sodu. Metoda jest bezpieczna, a pacjenci cieszą się osiągniętymi efektami.

Jak wygląda zabieg lipolizy chemicznej?

Zabieg na drugi podbródek, czyli lipoliza chemiczna, nie jest długą procedurą. Wystarczy niewiele nakłuć, czasem tylko jedno lub dwa. Całość zajmuje około pół godziny, a na efekty trzeba poczekać kilka miesięcy. Wstrzykiwanie preparatu może wywoływać uczucie pieczenia i swędzenia, a po zabiegu możesz zaobserwować zaczerwienienie i obrzęk. Miejsce poddane zabiegowi może być wyjątkowo tkliwe przez kilka kolejnych dni, a Tobie może towarzyszyć ogólne złe samopoczucie. Wszystkie niepożądane skutki zabiegu wkrótce ustępują.

Jakich problemów pomaga pozbyć się lipoliza chemiczna?

Zabieg lipolizy chemicznej, wykonywany w naszej warszawskiej klinice, może pomóc Ci w usunięciu wielu problemów związanych z sylwetką. Stosowany jest w celu modelowania ciała i jest metodą skuteczną, wymienianą zaraz po liposukcji chirurgicznej. Proponuje się go osobom, które:

 • chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic kończyn górnych i dolnych,
 • chcą zlikwidować podwójny podbródek,
 • chcą pozbyć się tzw.: ,,boczków”,
 • chcą wymodelować okolice brzucha, pośladków i ud,
 • chcą wyeliminować zmiany będące tłuszczakami,
 • cierpią na ginekomastię.

Czy każdy może zdecydować się na zabieg lipolizy?

Mimo że zabieg jest bezpieczny, istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Do najczęściej wymienianych należą:

 • ciąża i okres laktacji,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • infekcje skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • ciężkie choroby nerek i wątroby,
 • alergia na składniki preparatu,
 • cukrzyca,
 • nadmierna otyłość.

Jakie są efekty zastosowania zabiegu lipolizy chemicznej?

Zabieg pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w określonym miejscu. Co za tym idzie, uzyskujemy efekt wyszczuplenia, wymodelowania danej partii ciała. Dodatkowo, po wykonanym zabiegu poprawia się krążenie krwi i zostaje przyspieszony metabolizm, a także powstają nowe naczynia krwionośne. Lipoliza działa więc kilkutorowo na nasz organizm, przynosząc widoczne efekty i te, których gołym okiem nie zaobserwujemy. Rezultaty serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4-5 cm w obwodzie.

Nie męcz się widokiem drugiego podbródka, przyjdź do nas na zabieg lipolizy chemicznej. Zapytaj naszego specjalistę o efekty. Czekamy na Ciebie!

Sekcja reklamowa