Skip to main content

Skleroterapia klasyczna + laserowe zamykanie naczyń

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE

CO TO JEST?

Zabiegi zamykania żył są  procedurami medycznymi, mającymi na celu zamknięcie lub usunięcie niewydolnych bądź rozszerzonych żył. Mogą także przyczyniać się do poprawy krążenia krwi, złagodzenia objawów niewydolności żylnych oraz poprawy estetyki nóg.. Dzięki nowoczesnej  diagnostyce USG żył kończyn dolnych, można dokładnie poznać problem każdego pacjenta i  zakwalifikować go  do odpowiedniego sposobu leczenia żylaków.

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Zabiegi są wykonywane metodą skleroterapii manualnej lub laseroterapii.Zabieg skleroterapii  polega na wstrzyknięciu substancji leczniczej do światła poszerzonych naczyń, która powoduje ściągnięcie i zbielenie poszerzonych naczyń oraz drobnych żylaków. System laserowego zamykania naczyń wykorzystuje zjawisko absorpcji światła w hemoglobinie krwi zgromadzonej w uszkodzonym naczyniu. Wyzwolona w ten sposób energia powoduje obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły.

KIEDY PIERWSZE EFEKTY

Pierwsze efekty mogą być widoczne  kilka dni po zabiegu.

PODSTAWOWE ZALETY

 • mała inwazyjność,
 • precyzja,
 • brak konieczności hospitalizacji,
 • zabieg bez cięcia i blizn.

EFEKTY:

 • mniej widoczne żylaki,
 • likwidacja naczynek,
 • efekt estetyczny.

WSKAZANIA:

 • teleangiektazje, venulektazje i poszerzone żyły siatkowate,
 • żylaki kończyn dolnych,
 • owrzodzenie żylne podudzi.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża,
 • głębokie złuszczanie skóry wykonane w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem,
 • niewydolność serca,
 • rozrusznik serca,
 • zakrzepy lub zrosty,
 • opalona skóra (dotyczy opalenizny naturalnej, solarium, samoopalaczy).
PODSTAWOWE INFORMACJE
Jeśli masz więcej pytań odnośnie zabiegów, wypełnij formularz:
CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Kto wykonuje zabieg

Informacja dla Pacjentów

Klinika Melitus informuje, że do zabiegów używane są wyłącznie sprawdzone preparaty / urządzenia następujących marek:

Skleroterapia piankowa pod kontrolą ultrasonografii jest jedną z najskuteczniejszych  technik skleroterapii ,stosowaną do leczenia małych żylaków.

Kiedy żyła jest niszczona za pomocą skleroterapii, ciecz podrażnia komórki w ścianie żyły powodując stan zapalny. W wyniku zapalenia żyła staje się twarda w dotyku. W ciągu kilku miesięcy organizm usuwa martwą żyłę, pozostawiając jedynie niewielkie zwłóknienie.

Jednak skleroterapia działa tylko w małych żyłach i jeśli nie ma w nich krwi. Jeśli w żyle znajduje się krew, ciecz skleroterapeutyczna atakuje zarówno krew, jak i ścianę żyły, powodując jej zakrzepnięcie.

Aby pozbyć się krwi z wnętrza żyły, ciecz skleroterapeutyczna może być zmieszana z gazem, tworząc pianę. Po zmieszaniu piana przypomina piankę do golenia. Po wstrzyknięciu do żyły piana wypycha całą krew z żyły, pozostawiając ciecz skleroterapeutyczną w ścianach pęcherzyków, aby zniszczyć żyłę.

Ultrasonografia jest używana do skierowania wstrzyknięcia piany skleroterapeutycznej bezpośrednio do wymaganej żyły, stąd nazwa „skleroterapia piankowa pod kontrolą ultrasonografii”. Zastosowanie okołozabiegowego obrazowania USG pozwala znacznie zredukować potencjalne działania niepożądane zabiegu oraz podwyższyć skuteczność procedury celem uzyskania jak najlepszych efektów.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skleroterapii piankowej pod kontrolą ultrasonografii, noga jest uciskana za pomocą specjalistycznej pończochy uciskowej w II stopniu kompresji, co zamyka żyłę i zapobiega dostawaniu się krwi do zanikającej żyły, zapobiegając powstawaniu  bolesnych zgrubień i brązowych przebarwień.

Proces, w którym ściany żyły “zrosły się” ze sobą trwa od 2 do 6 tygodni. Dlatego noszenie specjalistycznych pończoch uciskowych po zabiegu zalecane jest przez minimum 2 tygodnie.

 

Skleroterapia klasyczna + laserowe zamykanie naczyń – cennik

Ważne po zabiegu

Po zabiegach leczenia żylaków zaleca się noszenie elastycznych pończoch uciskowych przez określony czas, unikanie długotrwałego stania oraz regularne spacerowanie w celu poprawy krążenia krwi. Ważne jest również przestrzeganie instrukcji lekarza dotyczących pielęgnacji ran oraz zalecanej aktywności fizycznej.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda skóra po zabiegu laserowym?

Skóra bezpośrednio po zabiegu jest nieznacznie zaczerwieniona, jednak ten objaw szybko samoistnie ustępuje.

Czy jeden zabieg wystarczy?

W przypadku skleroterapii zabieg należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach od 3 do 6 tygodni. Wykonuje się na ogół kilka zabiegów, jest to oczywiście kwestią indywidualną.

 

Czy zabiegi są bolesne?

Zabiegi skleroterapii u niektórych pacjentów mogą powodować niewielkie dolegliwości bólowe.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

CO MYŚLĄ NASI PACJENCI?

Opinie pacjentów

 • Terapia żylaków laserem była  skuteczna a w dodatku mało obciążająca.Zdaję sobie sprawę , że mój problem może kiedyś powrócić ale na razie cieszę się osiagniętym rezultatem.

  Bogna, Warszawa
 • Przyznam, że obawiałam się pierwszej wizyty u flebologa.Na szczęście niesłusznie.Podczas konsultacji lekarz wykonał dokładne badanie USG i wyjaśnił mi przyczynę moich dolegliwości.Zaplanował cały proces leczenia i wyjaśnił mi jak to będzie wyglądało oraz jakie mogą zostać osiągnięte efekty.

  Zuzanna Legionowo
  CO MYŚLĄ NASI PACJENCI?

  NASZA GALERIA

  Skleroterapia klasyczna + laserowe zamykanie naczyń – zdjęcia

  NASZA GALERIA

  Sprawdź termin

  Umów się na wizytę

  PRZEGLĄD EFEKTÓW