Skip to main content

Podniesienie owalu twarzy – zabiegi, które polecamy naszym pacjentom

Podniesienie owalu twarzy – zabiegi, które polecamy naszym pacjentom

Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić owal twarzy, zapraszamy na konsultacje do Kliniki Melitus. Wspólnie wybierzemy zabieg odpowiadający potrzebom Twojej skóry. To jedyny sposób, aby uzyskać pożądane efekty. W poniższym wpisie opisujemy kilka sprawdzonych rozwiązań, które polecamy naszym pacjentom. Przeczytaj i umów się na wizytę!

Jak podnieść owal twarzy? Zacznij od konsultacji

Jest wiele świetnych zabiegów poprawiających owal twarzy, ale nie ma jednej uniwersalnej metody, która byłaby dobra dla każdego. Dlatego tak ważna jest diagnostyka. Podczas konsultacji lekarz najpierw z uwagą Cię wysłucha, a następnie przyjrzy się Twojej skórze. Oceni, jak postępuje proces starzenia, i ustali, z czego wynika problem utraty owalu twarzy. Na podstawie zebranych informacji zaproponuje zabieg, który zapewni najlepsze efekty.

Szukasz zabiegu na owal twarzy? Zdaj się na pomoc eksperta. Zaplanuj wizytę.

Zabiegi na poprawę owalu twarzy. Poznaj nasze propozycje

Utrata owalu twarzy jest związana z tzw. starzeniem grawitacyjnym. Przyciąganie ziemskie oddziałuje na wszystkie tkanki naszego organizmu i sprawia, że tkanka tłuszczowa twarzy może zmieniać swoje położenie. To wywołuje efekt opadających policzków, nazywanych też chomikami.

Ultraformer III

W redukcji oznak starzenia doskonale sprawdzają się zabiegi HIFU. To metoda bazująca na wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, która wpływa zarówno na tkankę tłuszczową, jak i napięcie skóry. Z pomocą urządzenia Ultraformer III uzyskujemy spektakularne efekty liftingu bez skalpela. Wystarczy jeden zabieg, aby ujędrnić skórę, zredukować zmarszczki i poprawić owal twarzy. Rezultat uwidacznia się stopniowo w przeciągu dwóch miesięcy i utrzymuje przez długi czas.

Infini RF

Bardzo popularnym zabiegiem na poprawę owalu twarzy jest termolifting Infini RF. Zalecany szczególnie osobom z cienką, wiotką skórą. Sprawdza się również w redukcji blizn. Infini RF to zabieg kondycjonujący, dużo tańszy od HIFU, od którego możemy zacząć poprawianie owalu twarzy. Termolifting prowadzi do ujędrnienia skóry w wyniku jej wewnętrznej przebudowy. Efekty zabiegu są długotrwałe i bardzo zadowalające.

Nici liftingujące

Zabiegi z nićmi liftingującymi przynoszą bardzo dobre rezultaty. Redukują oznaki starzenia, przywracają skórze objętość i odpowiednie napięcie, ładnie podnoszą owal twarzy. Nici tworzą w skórze swoiste rusztowanie, które utrzymuje tkanki na właściwym miejscu. Ponadto stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, czyniąc skórę naturalnie młodszą.

Wolumetria

U niektórych osób proces starzenia ma charakter atroficzny. Prowadzi to do zaniku tkanki tłuszczowej i przydatków skóry, przez co twarz zmienia swoją objętość. Skóra staje się ścieniona, wiotka, przesuszona i reaktywna. Wówczas należy się skupić nie na samej poprawie owalu, lecz przywróceniu twarzy odpowiednich proporcji.

Dużą pomoc niosą tu zabiegi wolumetryczne, do których stosuje się kwas hialuronowy lub polimlekowy. To silne boostery tkankowe, które spełniają dwie ważne funkcje: dokładnie wypełniają ubytki tkankowe i pobudzają skórę do biorewitalizacji. Dzięki temu świetnie nadają się do modelowania twarzy, pozwalają podnieść jej owal, zredukować zgłębienia podoczodołowe (tzw. dolinę łez), uwydatnić kości policzkowe. Po zabiegach wolumetrycznych skóra twarzy staje się odmłodzona, wygląda na zdrową i wypoczętą.

Jeśli któryś z opisanych wyżej zabiegów na owal twarzy zwrócił Twoją uwagę, chętnie opowiemy Ci o nim więcej. Umów się na konsultację u specjalisty Kliniki Melitus.

Zadzwoń: 603 060 621

Napisz: [email protected]

Zapraszamy!

Sekcja reklamowa