Skip to main content

Nasza historia

Logo Lecznicy Melitus Klinika Melitus od początku  istnienia miała jedno główne założenie  –  zadowolenie i bezpieczeństwo  pacjentów. Przedwojenna tradycja i nasza dotychczasowa historia motywuje nas do tego  aby utrzymać wysoki  poziom leczenia i opieki.

„Zawsze zadowolenie naszych pacjentów było naszym najważniejszym celem. Dlatego zespół lekarski cały czas się szkoli, a w leczeniu stosujemy nowoczesne metody, które mają na celu  dobro pacjenta”.

Dr n. med. Maria Noszczyk

W 2001 roku, kiedy dr n. med. Maria Noszczyk – córka prof. Wojciecha Noszczyka i wnuczka prof. Henryka Noszczyka, otworzyła klinikę Melitus , medycyna i dermatologia estetyczna były na podobnym poziomie w Europie i na świecie. Duże zainteresowanie tą tematyką oraz coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi dermatologii i medycyny estetycznej sprawiły, że klinika szybko się rozwinęła. Od początku z kliniką współpracowali doświadczeni dermatolodzy, a z czasem, kiedy pojawiła się  się nowa dziedzina, jaką jest Anti – Aging czyli  medycyna regeneracyjna, dr Maria Noszczyk nawiązała współpracę z lekarzami innych specjalności :chirurgii plastycznej i ogólnej, flebologii, urologii, ginekologii czy interny. Grono zadowolonych pacjentów sprawiło, że wkrótce klinika okazała się za mała i  Melitus zmienił siedzibę na lokal bardziej dostosowany do potrzeb pacjentów. W Melitusie   dostępny jest nowoczesny  sprzęt medyczny i laserowy, a do zabiegów stosuje się wyłącznie  sprawdzone i bezpieczne preparaty. Zajmujemy się leczeniem pacjentów z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć medycyny,  stale się uczymy i inwestujemy w nowe technologie. Jednym z naszych programów jest medycyna regeneracyjna, czyli wykorzystanie do poprawy stanu skóry , komórek macierzystych. W tym celu współpracujemy z wiodącymi  klinicznymi ośrodkami medycznymi w Polsce.