Skip to main content

Korekta nosa nićmi Aptos

Korekta nosa nićmi Aptos

Wbrew pozorom plastyka nosa nie musi wiązać się z poważną operacją. Korekcja nosa nićmi Aptos to zabieg z zakresu małej chirurgii, a więc relatywnie prosty, wykonywany w gabinecie zabiegowym. Poznaj szczegóły i umów się na wizytę do doktor Stelli Korycińskiej!

Czym są nici Aptos?

Nici Aptos to szeroka gama specjalistycznych nici chirurgicznych stosowanych do zabiegów liftingujących i modelujących. Cieszą się dobrą opinią chirurgów plastycznych i nie raz zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie ,,Perły Dermatologii Estetycznej”.

Nici Aptos wyróżniają się lepszą trwałością niż powszechnie znane nici PDO. Te, które stosuje się do korekcji nosa, są rozpuszczalne. Powstały z kwasu polimlekowego, a najnowsze wzbogacono kwasem hialuronowym. Mają odpowiedni kształt i specjalne mikrowypustki, dzięki którym mogą zahaczyć się w tkankach lub skórze i przynieść oczekiwaną poprawę.

Kwas polimlekowy zalicza się do najsilniejszych stymulatorów tkankowych. Pobudza produkcję kolagenu typu I i w ten sposób zapewnia stabilny efekt wymodelowania nosa. Ponadto ma działanie biorewitalizacyjne. Natomiast kwas hialuronowy wykazuje właściwości przeciwzapalne i sprzyja procesowi gojenia tkanek.

W jakim zakresie można skorygować nos przy pomocy nici?

Wskazania do korekcji nosa nićmi Aptos to przede wszystkim:

  • wyrównanie niewielkiego garbu lub innego rodzaju asymetrii nosa,
  • wymodelowanie koniuszka,
  • zwężenie skrzydełek nosa,
  • usunięcie zmarszczek i nieestetycznych fałdów skóry.

Z pomocą nici można dokonać drobnej korekcji lub poprawić kilka lubianych mankamentów. Niekiedy dla poprawy estetyki całej twarzy, plastykę nosa łączy się z innymi zabiegami, np. odmłodzeniem skóry twarzy, podniesieniem policzków, wymodelowaniem bródki, w zależności od indywidualnych wskazań.

Na czym polega korekcja nosa nićmi Aptos?

Uzyskanie nowego kształtu nosa wymaga jednego wkłucia. Po podaniu znieczulenia miejscowego lekarz wprowadza przez czubek kaniulę i odpowiednio aplikuje nici. Ta procedura może trwać nawet 20 minut, a cały zabieg nie zajmuje dłużej niż 1,5 godziny. Po tym czasie pacjent wychodzi do domu i przez kilka dni odpoczywa, stosując się do zaleceń lekarza. Po zabiegu należy przez kilka dni nosić opatrunek w postaci elastycznego plasterka w kolorze skóry.

W pierwszych tygodniach po zabiegu utrzymuje się zamierzony efekt hiperkorekcji i może się wydawać, że nos jest nadmiernie zmieniony. To zabieg potrzebny do uzyskania odpowiednich proporcji, związany z śródzabiegową reakcją tkanek i skóry. Gdy przeminie, widać pełną poprawę i można cieszyć się wymarzonym kształtem nosa.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty korekty nosa nićmi Aptos utrzymują się od roku do trzech lat. Wiele zależy od rozległości zabiegu, rodzaju skóry i innych indywidualnych uwarunkowań. W idealnych warunkach nici rozpuszczają się w przeciągu 24 miesięcy, jednak zdarza się, że nawet po tym czasie uzyskany efekt nie do końca zanika. Niemniej zabieg nićmi jest odwracalny, a w razie potrzeby, w przyszłości korekcję można powtórzyć.

Kto wykonuje zabieg?

Korekcją nosa nićmi Aptos zajmuje się wyszkolony lekarz medycyny estetycznej, chirurg plastyczny lub dermatolog estetyczny. W naszej klinice zabieg wykonuje dr Stella Korycińska

Ile kosztuje korekcja nosa nićmi Aptos?

Cenę korekcji nosa nićmi Aptos w Klinice Melitus ustalamy podczas wstępnych konsultacji. W trakcie takiej wizyty omawiane są oczekiwania pacjenta i szczegóły dotyczące zabiegu.

Jak umówić się na zabieg?

Przed zabiegiem zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną. Zapisy pod nr tel.: 603 060 621

Sekcja reklamowa