Laserowe zamykanie naczynek w pigułce

Na laserowe zamykanie naczynek decyduje się coraz więcej osób. Jest to metoda z jednej strony bardzo precyzyjna i skuteczna, a z drugiej bezpieczna, ponieważ działanie lasera nie wywołuje skutków ubocznych. Zabieg polega na skierowaniu wiązki światła na sieć rozszerzonych naczyń i zostaje wchłonięte przez zawartą w żyłach hemoglobinę – czerwony barwnik krwi. Tak rozpoczyna się proces zamknięcia rozszerzonych naczyń, a tym samym zmniejszenia ich widoczności. Czy zabieg jest bolesny? Co trzeba wiedzieć przed jego wykonaniem? Jakie są późniejsze zalecenia? Przeczytaj o laserowym zamykaniu naczynek w pigułce!

Czytaj dalej

Leczenie trądziku różowatego

Leczenie trądziku różowatego to żmudne i czasochłonne zadanie – wie o tym każdy, kto zmagał się z tą chorobą skóry. Na szczęście dziś jest wiele metod pozwalających skutecznie poprawić kondycję cery z zaburzeniami naczynioruchowymi – zarówno farmakologicznych, zabiegowych, jak i tych z domowej pielęgnacji.

Czytaj dalej

Przebarwienia na twarzy? Pozbądź się ich jesienią!

Przebarwienia na twarzy najmocniej dają po sobie znać po słonecznym lecie. Skóra broni się przed zbyt dużą dawką promieniowania UV, czego skutkiem bywają nieestetyczne żółte lub brunatne plamy różnej wielkości. Ale chociaż to właśnie słońce uznaje się za główną przyczynę powstawania przebarwień, rzadko zdarza się, że wyłącznie ono odpowiada za zaburzenia pigmentacji. Najczęściej przebarwienia wynikają z połączenia nadmiaru słońca oraz nieodpowiedniej pielęgnacji lub zmian hormonalnych – czynników wpływających na zmianę pH bariery naskórkowej.

Czytaj dalej

PROMOCJA – 30% na zabiegi laserowe w wybrane piątki października, listopada i grudnia!

Laser frakcyjny wykorzystuje w swoim działaniu nowoczesną technologię, dzięki której można pokonać nie tylko oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, lecz także blizny, a nawet rozstępy. Jesień i wczesna zima to najlepszy czas na laseroterapię, dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę: zabiegi laserem Fraxelfrakcyjny CO2 i IPL Inmode w wybrane piątki października, listopada i grudnia kosztują o 30% taniej!

Czytaj dalej

Dermatoskopia – badanie, które trzeba wykonać po wakacjach!

badanie zmian skornych

Słoneczne lato to najbardziej newralgiczny moment w roku, kiedy skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego. W Polsce wakacje są coraz bardziej upalne, coraz częściej też Polacy spędzają urlop w egzotycznych zakątkach świata, gdzie słońce grzeje znacznie mocniej, a przy tak intensywnej dawce UV o uszkodzenia skóry, również te niewidoczne gołym okiem, naprawdę nietrudno! Dlatego pierwsze tygodnie po wakacjach  to odpowiedni moment na wykonanie dermatoskopii – badania, które pozwoli zapobiec rozwojowi niebezpiecznych zmian, w tym także czerniaka!

Czytaj dalej