Botoks, czyli jak zlikwidować lwią zmarszczkę?

toksyna botulinowa zmarszczki

Lwia zmarszczka to podłużna bruzda między brwiami. Jest to jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry, zaliczana do zmarszczek mimicznych. I chociaż lwia zmarszczka w młodym wieku zwykle nie przysparza wielu zmartwień, w późniejszym czasie, kiedy już się utrwali i staje się bardzo widoczna, znacząco wpływa na wygląd, nadając twarzy gniewny charakter. To dlatego wiele osób zastanawia się, jak lwią zmarszczkę zlikwidować?

Czytaj dalej

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jak szybko widać efekty?

mezoterapia

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego z roku na rok zyskują na popularności. O tak dużym zainteresowaniu tą metodą przesądził fakt, iż nie ma drugiego takiego preparatu, który by zadziałał na skórę aż tak stymulująco. Czym skutkują zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i czy to prawda, że ich efekty są widoczne już po 1. zabiegu?

Czytaj dalej

Zabiegi estetyczne, które możesz bezpiecznie wykonać w wakacje

zabiegi kosmetyczne warszawa

Lato to doskonały czas, aby naładować akumulatory i nieco bardziej o siebie zadbać. Jednak ze względu na wysoką temperaturę i duże nasilenie promieniowania słonecznego, niektóre zabiegi nie powinny być wykonywane w okresie wakacji. Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać z medycyny estetycznej latem i poznaj letnie zabiegi kosmetyczne i estetyczne, na które możesz umówić się teraz bez obaw!

Czytaj dalej

Dermapen – najnowsza odsłona mezoterapii mikroigłowej

mezoterapia melitus

Dermapen jest urządzeniem do mezoterapii mikroigłowej, który pozwala wykonywać zabieg bardzo precyzyjnie i efektywnie. 12 tytanowych mikroigiełek jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych obszarów, a dzięki temu, że głębokość ich nakłuć jest regulowana w zależności od obszaru penetracji, zabieg może być wykonywany niemal na każdego rodzaju skórze: grubszej, cieńszej, a nawet wrażliwej i alergicznej. Dermapen pobudza skórę do regeneracji na trzy sposoby, pozostawiając cerę promienistą i odmłodzoną!

Czytaj dalej

Rodzaje nici liftingujących – kilka sposobów na lifting bez skalpela

lifting

Nici liftingujące w medycynie estetycznej wykorzystywane są z powodzeniem już od lat. Pozytywne efekty i wysokie bezpieczeństwo, jakie zapewniają zabiegi z ich wykonaniem przyczyniły się do produkcji nici nowej generacji. Dziś lifting nićmi PDO lub BARB nie jest zwykłym niwelowaniem zmarszczek. To prawdziwa biostymulacja skóry, pozwalająca odmłodzić ją nie tylko na powierzchni, ale również od środka!

Czytaj dalej

Historia toksyny botulinowej: od trucizny do eliksiru młodości

toksyna botulinowa

Toksynę botulinową najlepiej charakteryzuje oksymoron “lecznicza trucizna”. Jest to bowiem substancja, która na przełomie XVIII i XIX wieku znana była głównie jako jad kiełbasiany, będący źródłem zatruć, a nawet przyczyną zgonów. W początkach XX wieku odkryto jej lecznicze właściwości i z powodzeniem zaczęto wykorzystywać je w różnych dziedzinach medycyny, począwszy od okulistyki. Natomiast w XXI wieku toksyna botulinowa stała się synonimem botoksu – obecnie najpopularniejszego zabiegu odmładzającego, który zrewolucjonizował medycynę estetyczną.

Czytaj dalej

Przebarwienia i rozszerzone naczynka od słońca? Pożegnaj posłoneczne objawy starzenia się skóry dzięki fotoodmładzaniu!

Już za kilka dni przywitamy długo wyczekiwaną wiosnę. Choć większość z nas nie wyobraża sobie niekorzystania z uroków słońca, to nie wszyscy mamy świadomość tego, jak duży wpływ ma ono na proces starzenia skóry. Niekorzystne działanie promieni słonecznych może być przyczyną powstawania przebarwień i piegów, a także znacznego pogorszenia kondycji skóry. Zwłaszcza, że po zimie cera jest zwykle mocno przesuszona. Na szczęście z pomocą podrażnionej i uszkodzonej skórze przychodzi zabieg fotoodmładzania, czyli laserowego odmładzania twarzy. Metoda pozwala na pozbycie się przebarwień, piegów oraz trądziku różowatego. Skóra poddana fotoodmładzaniu jest gładka i naprężona, a jej koloryt staje się wyrównany. Co ważne – zabiegowi fotoodmładzania mogą poddać się pacjenci w każdym wieku, także osoby młode, u których widoczne są pierwsze oznaki posłonecznego starzenia skóry.

Czytaj dalej