Botoks czy kwas hialuronowy? Zanim wybierzesz, poznaj ich podobieństwa, różnice i zastosowanie!

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego budzą duże zainteresowanie osób na przełomie 3. i 4. dekady życia, dla których proces starzenia się skóry stał się bardziej wyraźny, a przez to również bardziej dotkliwy. Cienie pod oczami, kurze łapki, pionowe zmarszczki na czole, lwia zmarszczka – to najczęstsze mankamenty skóry, jakie chcieliby usunąć z pomocą kosmetologii i medycyny estetycznej. A ta oferuje różne rozwiązania. Z którego skorzystać? Co jest lepsze botoks czy kwas hialuronowy?

Czytaj dalej

Botoks, czyli jak zlikwidować lwią zmarszczkę?

toksyna botulinowa zmarszczki

Lwia zmarszczka to podłużna bruzda między brwiami. Jest to jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry, zaliczana do zmarszczek mimicznych. I chociaż lwia zmarszczka w młodym wieku zwykle nie przysparza wielu zmartwień, w późniejszym czasie, kiedy już się utrwali i staje się bardzo widoczna, znacząco wpływa na wygląd, nadając twarzy gniewny charakter. To dlatego wiele osób zastanawia się, jak lwią zmarszczkę zlikwidować?

Czytaj dalej

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jak szybko widać efekty?

mezoterapia

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego z roku na rok zyskują na popularności. O tak dużym zainteresowaniu tą metodą przesądził fakt, iż nie ma drugiego takiego preparatu, który by zadziałał na skórę aż tak stymulująco. Czym skutkują zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i czy to prawda, że ich efekty są widoczne już po 1. zabiegu?

Czytaj dalej

Zabiegi estetyczne, które możesz bezpiecznie wykonać w wakacje

zabiegi kosmetyczne warszawa

Lato to doskonały czas, aby naładować akumulatory i nieco bardziej o siebie zadbać. Jednak ze względu na wysoką temperaturę i duże nasilenie promieniowania słonecznego, niektóre zabiegi nie powinny być wykonywane w okresie wakacji. Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać z medycyny estetycznej latem i poznaj letnie zabiegi kosmetyczne i estetyczne, na które możesz umówić się teraz bez obaw!

Czytaj dalej

Dermapen – najnowsza odsłona mezoterapii mikroigłowej

mezoterapia melitus

Dermapen jest urządzeniem do mezoterapii mikroigłowej, który pozwala wykonywać zabieg bardzo precyzyjnie i efektywnie. 12 tytanowych mikroigiełek jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych obszarów, a dzięki temu, że głębokość ich nakłuć jest regulowana w zależności od obszaru penetracji, zabieg może być wykonywany niemal na każdego rodzaju skórze: grubszej, cieńszej, a nawet wrażliwej i alergicznej. Dermapen pobudza skórę do regeneracji na trzy sposoby, pozostawiając cerę promienistą i odmłodzoną!

Czytaj dalej

Rodzaje nici liftingujących – kilka sposobów na lifting bez skalpela

lifting

Nici liftingujące w medycynie estetycznej wykorzystywane są z powodzeniem już od lat. Pozytywne efekty i wysokie bezpieczeństwo, jakie zapewniają zabiegi z ich wykonaniem przyczyniły się do produkcji nici nowej generacji. Dziś lifting nićmi PDO lub BARB nie jest zwykłym niwelowaniem zmarszczek. To prawdziwa biostymulacja skóry, pozwalająca odmłodzić ją nie tylko na powierzchni, ale również od środka!

Czytaj dalej