Skip to main content

Jaki laser na przebarwienia? Podpowiadamy!

Jaki laser na przebarwienia? Podpowiadamy!

Laseroterapia jest bardzo skuteczną metodą leczenia przebarwień. Pozwala precyzyjnie usunąć zmiany barwnikowe, a przy okazji odświeżyć i odmłodzić skórę. Kluczem do uzyskania dobrych efektów jest wybór odpowiedniego zabiegu laserowego. Sprawdź, jaki laser na przebarwienia sprawdzi się w Twoim przypadku.

Laserowe usuwanie przebarwień – ważne informacje

Dziś do usuwania przebarwień na twarzy i ciele w głównej mierze stosuje się urządzenia laserowe. Emitowane przez nie światło o różnej długości koncentruje się w samym barwniku. To leczenie wymierzone w źródło problemu, dlatego tak chętnie wybierane.

Laserowe usuwanie przebarwień pozwala zredukować:

  • plamy starcze,
  • piegi posłoneczne,
  • plamy pozapalne,
  • ostudę i inne zaburzenia barwnikowe.

Trzeba przy tym pamiętać, jak ważna jest kwalifikacja do zabiegu i jego prawidłowe wykonanie. O efektach leczenia przesądza to, jaki laser na przebarwienia wybierzemy oraz jak go zastosujemy.

Parametry urządzeń laserowych powinny być ustawione w taki sposób, aby zachować równowagę pomiędzy skutecznością a bezpieczeństwem. Zabieg wykonany ze zbyt małą mocą nie przyniesie zadowalających efektów, a zbyt intensywna laseroterapia zwiększa ryzyko powikłań. Doświadczony dermatolog  specjalista laseroterapii  potrafi przeprowadzić leczenie bezpiecznie i skutecznie. Dlatego laserowe usuwanie przebarwień najlepiej wykonać u ekspertów.

Istotne jest również to, że leczenie nie ma sensu, gdy nie przestrzega się zasad fotoprotekcji. Bez względu na to, jaki laser na przebarwienia zostanie zastosowany, po zabiegu trzeba chronić się przed słońcem, unikać dużej ekspozycji na promienie UV oraz z dużą skrupulatnością stosować kremy z filtrem ochronnym. To gwarantuje utrzymanie wyników leczenia i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień.

Jaki laser na przebarwienia – IPL czy frakcyjny?

Jednym z często wybieranych laserów na przebarwienia jest lampa IPL. To urządzenie emituje intensywne światło pulsacyjne, które skutecznie redukuje przede wszystkim rumień i drobne teleangiektazje, a przy okazji zapewnia efekt fotoodmładzania.

W Klinice Melitus oferujemy naszym pacjentom zabiegi z zastosowaniem nowoczesnego urządzenia Lummeca Inmode, łączącego właściwości IPL i lasera diodowego KTP. Z jego pomocą możemy poprawić kondycję skóry wrażliwej i naczynkowej, obciążonej zmianami barwnikowymi. Dzięki Lumecca Inmode jednocześnie usuwamy przebarwienia i pajączki, a także rumień naczyniowy, poparzenia słoneczne, trądzik różowaty. Dodatkowo zyskujemy delikatne odmłodzenie skóry.

Dużym problemem estetycznym jest ostuda (melasma). To rozległe zmiany barwnikowe przeważnie o podłożu hormonalnym. Pojawiają się przede wszystkim na czole, policzkach lub nad górną wargą. Melasma jest trudna do wyleczenia i ma tendencję do nawracania, jednak w jej pokonaniu może pomóc laser frakcyjny z głowicą tulową. Jego działanie prowadzi do intensywnej odnowy naskórka, co skutkuje nie tylko wyrównaniem kolorytu, lecz także wyraźnym odmłodzeniem i odświeżeniem skóry. Zabiegi z zastosowaniem lasera tulowego polecamy szczególnie osobom z cerą dojrzałą, które chcą usunąć przebarwienia i wygładzić zmarszczki. Lasery frakcyjne przynoszą skuteczniejszy efekt przeciwzmarszczkowy niż urządzenia z IPL, ponieważ działają na zasadzie termoliftingu.

  • Laser hybrydowy IPL na przebarwienia pozapalne, poikilodermię, poparzenia słoneczne, zmiany rumieniowe i trądzikowe. Rekomendowany dla skóry wrażliwej i naczynkowej.
  • Laser frakcyjny na melasmę, rogowacenie posłoneczne, plamy starcze na dłoniach i twarzy. Rekomendowany dla skóry dojrzałej z silnymi przebarwieniami.

Decyzję o sposobie leczenia najlepiej omówić z lekarzem. Podczas konsultacji specjalista zaproponuje terapię dostosowaną zarówno do kondycji skóry, jak i potrzeb oraz oczekiwań pacjenta. To najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jaki laser na przebarwienia faktycznie będzie najlepszy w Twoim przypadku. Chcesz zapisać się na wizytę?

Zapraszamy!

Sekcja reklamowa