Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Co nas postarza?

Co nas postarza?

Z każdym rokiem nasze ciało zmienia się i nie mamy na to wpływu. Starzenie się jest naturalnym procesem. Kondycja oraz czas regeneracji skóry słabną. Które zmiany wpływają na to, że wyglądamy starzej?

Zmarszczki

Ogólnie przyjęta opinia że zmarszczki mimiczne nie postarzają nas jest prawdziwa, ale tylko w połowie. Mało komu szkodzą „śmieszki” wokół oczu ale tzw. zmarszczki „palacza” wokół ust bardzo wyraźnie dodają nam lat i co gorsza zmieniają rysy z łagodnych na napięte a nawet „złośliwe”. Inwestując w zabiegi odmładzające dobrze jest zwrócić uwagę na tę okolicę i już przy pierwszych cechach starzenia się skóry i utrwalania zmarszczek mimicznych w tej okolicy (stają się one widoczne nawet wtedy gdy mimika w tych miejscach jest spokojna) pomyśleć o środkach zaradczych. Zapobiegawczo i wygładzająco działają pilingi głębokie i średniogłębokie, a jeszcze lepszy efekt da zabieg wypełniania kwasem hialuronowym. W młodzieńczo łagodnych rysach twarzy znaczenie ma też wielkość ust. Z wiekiem czerwień „zapada” się co postarza podobnie jak zmarszczki. W czasie jednego zabiegu z kwasem hialuronowym można pojędrnić usta, zlikwidować zmarszczki wokół nich a także unieść smutno opadające kąciki.

Wiotczenie skóry

Aby ograniczyć zwiotczenie powierzchni skóry przypominające wysuszoną skórkę jabłka przydadzą się wszystkie intensywniejsze pilingi, a najlepszy efekt przyniosą zabiegi fraxelem poprawiającym w widoczny sposób także skórę wokół oczu i na szyi, czyli w miejscach gdzie wiek „wymyka się” często spod kontroli. Oba zabiegi poprawiają też kolor cery i ściągają poszerzone pory, które są problemem niektórych kobiet po menopauzie.

Zmiany skórne i plamy przebarwieniowe

Niektóre kobiety i bardzo wielu mężczyzn postarzają pojawiające się i powiększające z wiekiem zmiany skórne: włókniaki, brodawczaki i znamiona. To szczególnie nieestetyczny objaw upływu czasu i warto pamiętać, że dermatolog metodą koagulacji, laserem, mrożeniem lub chirurgicznie może oczyścić skórę ze wszystkich tego typu zmian w sposób szybki i całkowicie bezpieczny, a w niektórych przypadkach wskazany nie tylko z powodów estetycznych lecz także medycznych. Wśród bardzo postarzających zmian są też przebarwienia, według kobiet rasy żółtej zdradzające wiek znacznie bardziej niż zmarszczki.

Dłonie

Plamy na twarzy i na szczególnie zwracających uwagę dłoniach usuwa się pilingami, mrożeniem lub najskuteczniej (i najbezpieczniej, dla delikatnej skory rąk) laserem do fotoodmładzania (IPL). Inny problem z dłońmi to wysuszenie i zanik tkanki tłuszczowej, powodujący uwypuklenie żył ręki. Nowe preparaty z kwasem hialuronowym można podawać w ręce, nie tylko do nawilżania skóry ale także dla modelowania ręki i uzupełnienia zaniku tkanki. Efekt po 2-3 zabiegach utrzymuje się przez około 1-1,5 roku.

Starzejemy się nie tylko na skórze

I często, nawet u najbardziej zadbanych kobiet niestety to widać. Po włosach- od okresu zmian hormonalnych lub nawet wcześniej, poza farbą warto pamiętać o pielęgnacji nie mniej intensywnej niż na skórze. Po sposobie chodzenia i figurze- tu konieczny jest ruch, niezastąpiony przez żadne urządzenia do masażu i in. Po oczach, spojrzeniu i w czymś trudnym do określenia. 2 rzeczy są ważne: dbałość ogólne zdrowie, bo żadne, nawet najintensywniej prowadzone zabiegi dermatologiczne nie przyniosą wystarczająco zadawalających efektów przy „zaniedbanych” problemach wewnętrznych. W oczach widać też pogodę ducha ,o którą warto zadbać i podobno można „wypielęgnować” podobnie jak skórę, dzięki sile woli i charakteru. Środki przeciwdepresyjne poprawią humor ale nie zmienią tego czegoś nieuchwytnego, co widać w spojrzeniu i z czym niestety sami musimy powalczyć.

W Klinice Melitus pomożemy ci pożegnać się ze wszystkimi oznakami starzenia się. Zapisz się na wizytę i ciesz się wieczną młodością!

Sekcja reklamowa