Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Impuls do pozbycia się zbędnego owłosienia? Wypróbuj laserową epilację skóry IPL!

Impuls do pozbycia się zbędnego owłosienia? Wypróbuj laserową epilację skóry IPL!

Masz już dosyć bolesnej depilacji przy użyciu wosku lub depilatora? Nuży cię i zabiera cenny czas depilowanie ciała zwykłą maszynką? Czas na coś nowego! Poznaj nowoczesną metodę usuwania nadmiernego owłosienia, poddając się zabiegowi epilacji laserowej IPL. Fotodepilacja IPL zapewnia skuteczność działania i jest zabiegiem zupełnie bezpiecznym. Usuń zbędne owłosienie za pomocą impulsu pulsacyjnego światła i ciesz się gładką skórą przez długi czas.

Metody usuwania owłosienia

Wraz z rozwojem cywilizacji rozwinęły się też sposoby usuwania zbędnego owłosienia. W starożytności włosy usuwano przy użyciu brzytwy i ognia. Później ktoś wpadł na pomysł z wykorzystaniem płótna i miodu. Na szczęście dziś nie ma już potrzeby stosowania tak drastycznych środków. Coraz popularniejsze na rynku stają się depilatory, golarki, kremy i pianki do depilacji. Wiele z tych metod depilacji jedynie przycina włos, co stymuluje go do jeszcze intensywniejszego wzrostu. Te, które wyrywają włoski wraz z cebulkami przynoszą krótkotrwały rezultat. Jakie jest rozwiązanie problemu owłosienia?

Na jakiej zasadzie działa laser IPL?

Laser typu IPL jest urządzeniem, które trwale usuwa niechciane owłosienie za sprawą emitowanego przez nie pulsacyjnego impulsu świetlnego. Jest to nowatorska metoda depilacji, niepowodująca żadnych efektów ubocznych, a do tego skuteczna i bezbolesna! Generowane przez laser światło pochłania barwnik występujący w skórze i włosach. Komórki wypełnione melaniną, czyli tzw. melanocyty, absorbują światło lasera. Proces ten odbywa się z przekazaniem melanocytom dużej ilości energii, która powoduje zniszczenie włosa wraz z mieszkiem w procesie koagulacji.

Jakiego efektu możemy się spodziewać po wykonaniu zabiegu laserowej epilacji IPL?

Jeden zabieg laserowy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Aby efekt usunięcia włosów był trwały, laserowej epilacji skóry należy poddać się od 5 do 7 razy. Agata Gortat, kosmetolog uprzedza, że zabieg laserowej depilacji owłosienia ma sens tylko wówczas, gdy włos jest w fazie wzrostu. Przy każdej kolejnej fotodepilacji uszkadzanych jest około 50% mieszków włosowych pozostających w fazie wzrostu (anagen). Najlepsze efekty uzyskają osoby posiadające ciemne owłosienie i jasny kolor skóry. Dlaczego? Im ciemniejsze są włosy, tym więcej naturalnego barwnika się w nich znajduje. Duże stężenie melaniny wpływa na zoptymalizowanie absorpcji większych ilości energii. Pacjentom liczącym na pełny efekt usunięcia włosów (w granicach 80 – 100%) na leczonej partii ciała zaleca się od 5 do 8 zabiegów. Kiedy minie nieco czasu część włosów może odrosnąć, niemniej są one zdecydowanie cieńsze, rzadsze i jaśniejsze. Włosy po laserowej depilacji IPL rosną znacznie wolniej niż przed wykonaniem zabiegu.

Na czym polega laserowa epilacja skóry IPL?

Zanim przystąpimy do zabiegu myjemy skórę. Na umytą skórę nie należy w tym czasie nakładać żadnych kremów i balsamów. Cztery tygodnie przed zabiegiem nie powinno się wyrywać włosów, ani opalać się. Kiedy jednak skóra została narażona na działanie promieni słonecznych, dobrze jest odczekać co najmniej miesiąc. Skóra jest naświetlana laserem typu IPL, pochłaniane przez melanocyty światło i generowane przy tym duże ilości energii niszczą strukturę i mieszek włosa, co pozwala w efektywny i bezpieczny sposób pozbyć się problemu.

Kto powinien zrezygnować z zabiegu?

W trosce o zdrowie pacjentów lekarze odradzają wykonanie zabiegu epilacji skóry przy użyciu lasera osobom przyjmującym leki światłouczulające, takie jak antybiotyki czy retinoidy. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Melitus informują jednak, że zabiegowi można poddać się po zakończeniu kuracji farmakologicznej. Przystąpienie do IPL to zły wybór dla osób cierpiących na łuszczycę, bielactwo, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do wykonania laserowej epilacji skóry jest opalenizna. Z zabiegu zrezygnować powinni pacjenci przyjmujący zioła i leki ziołowe. Dziurawiec, nagietek, persen czy deprim należy odstawić tydzień przed zabiegiem. Ci, którzy pragną skorzystać z zabiegu, kilka tygodni przed przystąpieniem do zabiegu powinni unikać solarium i samoopalaczy, peelingów oraz mechanicznej depilacji woskiem, pęsetą czy przy użyciu depilatora. Szczegółowe informacje odnośnie przeciwwskazań do wykonania laserowej depilacji skóry IPL znajdują się pod adresem: http://klinikamelitus.pl. Idealnie gładka i aksamitna skóra jest w zasięgu Twoich rąk!

Zapraszamy do skorzystania z naszych zabiegów!

Sekcja reklamowa