Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Botoks czy kwas hialuronowy?

Botoks czy kwas hialuronowy?

Botoks czy kwas hialuronowy? Dobierz właściwą metodę walki ze zmarszczkami i procesem starzenia się skóry!

Botoks kontra kwas hialuronowy

Zmarszczki na twarzy, wiotczenie skóry czy opadające powieki – to efekty nieuchronnego procesu starzenia się skóry, którym podlegamy wszystkie bez wyjątku. Niestety, nie jesteśmy w stanie na zawsze zatrzymać upływającego czasu…Ale możemy na pewno  postarać się jak najbardziej złagodzić skutki jego działania. Jeżeli przeciwzmarszczkowe kremy do twarzy nie przynoszą pożądanego efektu w walce z uciekającymi latami, możemy skorzystać z nowoczesnych technik dermatologii i medycyny estetycznej, które pozwalają na  skuteczną walkę z oznakami upływającego czasu oraz poprawę kondycji i stanu skóry. Dwa najpopularniejsze medyczne preparaty to kwas hialuronowy i toksyna botulinowa. Podpowiadamy, czym różni się działanie tych dwóch substancji i na którą z nich lepiej się zdecydować.

Botoks, czyli wygładzenie zmarszczek toksyną botulinową

Wstrzykiwanie botoksu pod skórę to jedna z popularniejszych metod odmładzania twarzy.Ten lek stosowany jest także z sukcesem  w przypadkach kurczów twarzy czy powiek. Dzięki zabiegom z użyciem toksyny botulinowej jesteśmy w stanie pozbyć się zmarszczek na czole, nad górną wargą,  usunąć kurze łapki, a także podnieść opadające kąciki ust.  Botoks to bezpieczny sposób wygładzanie zmarszczek mimicznych, który może być skuteczny bez względu na wiek pacjenta. Działanie toksyny botulinowej polega na całkowitym przerwaniu lub częściowym osłabieniu przewodnictwa nerwowego mięśni, co w praktyce oznacza ograniczenia np. w marszczeniu czoła, a tym samym tworzenia się zmarszczek. Efekt zabiegu przy użyciu botoksu może utrzymać się na naszej twarzy od kilku do 9-ciu miesięcy – po tym czasie można go ponownie powtórzyć w celu podtrzymania jego działania.

Kwas hialuronowy – wypełnianie i redukcja zmarszczek

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w każdym, ludzkim organizmie. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w naskórku, dzięki czemu skóra jest w stanie utrzymywać swoją jędrność oraz elastyczność. Niestety, wraz z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniejsze ilości tej substancji, czego wynikiem jest wiotczenie skóry oraz pojawianie się nieestetycznych zmarszczek. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu medycyny estetycznej, możemy jednak zapewnić naszej twarzy zastępcze źródło kwasu hialuronowego. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pod skórę pozwala nie tylko na skuteczną redukcję zmarszczek, nadanie skórze objętości czy poprawę konturu twarzy, ale też na uzupełnienie niedoborów wody w naskórku oraz pobudzanie jego procesów regeneracyjnych.

Kiedy lepiej  sprawdzi się kwas hialuronowy, a kiedy botoks?

Choć kwas hialuronowy i toksyna botulinowa przejawiają podobne działanie w walce z upływającym czasem, należy pamiętać, że są to dwie różne substancje, które lepiej sprawdzają się w redukcji zmarszczek w różnych partiach twarzy.

Działanie botoksu warto wykorzystać do wygładzania zmarszczek mimicznych na czole oraz wokół oczu, które powstają w wyniku intensywnej pracy mięśni w tym obszarze.
Kwas hialuronowy to natomiast ekspert w usuwaniu głębokich zmarszczek, szczególnie w okolicy nosowo-wargowej. Doskonale też sprawdza się przy modelowaniu ust oraz rysów twarzy.
Decydując się na usuwanie zmarszczek przy użyciu jednej z tych dwóch metod, najlepiej zasięgnąć porady doświadczonego specjalisty, który zaproponuje nam właściwy sposób walki ze zmarszczkami oraz przedstawi wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz metody alternatywne  – radzą lekarze dermatolodzy estetyczni  z Kliniki Melitus w Warszawie. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej pod skórę to nieinwazyjne, proste i szybkie zabiegi leczenia i poprawy stanu skóry a co za tym idzie także odmładzania twarzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabiegi z użyciem tych medycznych preparatów muszą być przeprowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny medycyny i dermatologii estetycznej.

 

Sekcja reklamowa