Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Czy mezoterapia igłowa głowy jest skuteczna?

Czy mezoterapia igłowa głowy jest skuteczna?

Mezoterapia to bardzo lubiany zabieg. Mikronakłuwanie skóry wykonuje się najczęściej w celu odmłodzenia i zregenerowania cery, również w terapii antycellulitowej, ale nie tylko. Mezoterapia skóry głowy pozwala pokonać problem z łysieniem i złą kondycją włosów. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czy to skuteczne rozwiązanie?

Podwójny efekt mezoterapii

Mezoterapia to metoda miejscowych iniekcji (nakłuwania) z zastosowaniem różnego rodzaju preparatów. Stosuje się ją w licznych zabiegach z zastosowaniem najróżniejszych urządzeń – mezorollerów, dermapenów, także specjalnych igieł oraz fal elektromagnetycznych (mezoterapia bezigłowa). Z ich pomocą tworzy się w skórze małe kanaliki, które ułatwiają wnikanie odpowiednio dobranych preparatów. To sprawia, że mezoterapia przynosi podwójny efekt:

  • pobudza skórę do biorewitalizacji w wyniku nakłuwania,
  • oddziałuje na konkretne problemy dzięki zastosowaniu substancji o ukierunkowanym działaniu.

Dowiedz się więcej o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Mezoterapia skóry głowy na dwa sposoby

W przypadku leczenia łysienia i poprawy kondycji włosów rekomendujemy mezoterapię igłową skóry głowy z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (tzw. wampirzy lifting) albo preparatu Dr Cyj (terapia peptydowa).

Mezoterapia włosów osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia włosów osoczem bogatopłytkowym to zabieg z wykorzystaniem własnego materiału autologicznego. Zawarte w osoczu cenne substancje odżywcze, witaminy, enzymy, polipeptydy, oligoelementy oraz czynniki wzrostu wzmacniają i stymulują do autoodnowy wybrane tkanki – aktywują komórki macierzyste mieszków włosowych, pobudzają produkcję kolagenu, nawilżają i odżywiają skórę głowy oraz cebulki włosowe.

Wykonanie wampirzego liftingu na włosy pozwala zahamować łysienie i stymulować porost włosów, zwiększając ich gęstość i objętość. To zabieg dla wszystkich, którzy szukają naturalnych rozwiązań, również z powodu alergii. Osocze bogatopłytkowe jest w 100% biokompatybilne i hipoalergiczne. To materiał pobrany z własnej krwi, który nie uczula i nie wywołuje niepożądanych reakcji, a zamiast tego przynosi widoczną poprawę, zauważalną już po 14 dniach.

Mezoterapia skóry głowy preparatem Dr Cyj

Podobne efekty przynosi mezoterapia skóry głowy preparatem Dr Cyj – Hair Filler. To wyjątkowy produkt, który trzykrotnie zdobył wyróżnienie ,,Perła Dermatologii Estetycznej”. Zawiera kwas hialuronowy oraz substancje biomimetyczne, które stymulują mikrokrążenie głowy i odżywiają osłabione meszki włosowe, a dzięki temu zatrzymują wypadanie włosów i pobudzają wzrost nowych.

Mezoterapia preparatem Dr Cyj ma wiele zalet. Przede wszystkim w jej trakcie wykonuje się mniej nakłuć niż podczas klasycznej mezoterapii igłowej głowy. Ponadto substancje preparatu uwalniają się stopniowo przez 14 dni po zabiegu, co zapewnia sukcesywną stymulację i lepsze efekty terapeutyczne. Jeszcze jedną zaletą jest efekt zagęszczenia włosów, odnowienia koloru i pogrubienia pojedynczych pasm, co wyraźnie poprawia objętość. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po wykonaniu 4 sesji wykonywanych raz na dwa tygodnie.

Przeczytaj także: Mezoterapia skóry głowy – sposób na piękne włosy.

Mezoterapia skóry głowy dostosowana do indywidualnych potrzeb

Mezoterapia skóry głowy jest skutecznym rozwiązaniem w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem włosów oraz ich złą kondycją. To zabieg, który pielęgnuje skórę głowy i pobudza ją na poziomie komórkowym do biorewitalizacji, uzyskując efekt zagęszczenia włosów. W Klinice Melitus wykonujemy zabiegi dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów, dlatego przed rozpoczęciem każdej terapii, nasi specjaliści najpierw dokładnie oceniają problem i dopiero na tej podstawie proponują konkretne zabiegi.

Czy będzie to mezoterapia igłowa głowy osoczem bogatopłytkowym, a może innowacyjna kuracja Dr Cyj? Obie terapie włosów są wysoce skuteczne, jednak o tym, która lepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku, decyduje lekarz podczas wizyty. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje mezoterapia włosów lub umówić się na konsultacje, można zadzwonić pod nr tel.: 22 833 74 38. Zapraszamy do kontaktu!

Sekcja reklamowa