Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Depilacja laserowa – usuń zbędne owłosienie na stałe

Depilacja laserowa – usuń zbędne owłosienie na stałe

Nadmiernie owłosione ciało jest problemem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Do tego owłosienie może pojawiać w najróżniejszych miejscach na ciele, co powoduje dyskomfort. Golenie i depilacja wyrywanie to mało skuteczne metody. Trzeba je powtarzać, często podrażniają skórę, a wykonywanie ich bywa bardzo czasochłonne. Usuwanie zbędnego owłosienia laserem LightSheer Desire to hit ostatnich lat.

Zabieg laserem LightSheer Desire

Kiedy zwykłe golarki, kremy do depilacji i wosk zawodzą, powinniśmy zwrócić się ku bardziej skutecznej i mniej czasochłonnej metodzie pozbycia się nadmiernego owłosienia. Najlepszym służącym do tego laserem gwarantującym skuteczność i bezpieczeństwo jest laser LightSheer Desire. Jest to ceniony przez specjalistów laser diodowy, który niszczy mieszek włosowy przy pomocy wiązki światła. Przenika ona w głąb skóry, a następnie wytworzona przez laser energia pochłaniana jest przez barwnik, czyli melaninę. Macierz włosa zostaje trwale uszkodzona. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Tylko część z nich znajduje się w fazie wzrostu, reszta natomiast jest w fazie “uśpienia”. Laser niszczy tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, dlatego zabieg należy powtarzać. Zaleca się powtórzenie zabiegu od 4 do 8 razy. Tylko wtedy efekt jest najbardziej widoczny i trwały. Światło lasera nie wpływa na funkcje organizmu. Różnica w ilości owłosienia zauważalna jest już po pierwszym zabiegu, gdyż wtedy trwale usunięte zostaje ok. 20-30 % włosów – tłumaczy Agata Gortat, kosmetolog z Lecznicy Melitus. Po następnych kilku zabiegach procent usuniętych włosów zwiększa się do 80%. Pozostałe 20% to niewidoczne i delikatniejsze włosy.

Najlepsze efekty zabiegu widać na ciemnych i grubych włosach. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który ocenia typ i stan skóry na powierzchni ciała, z której mają być usunięte włosy. Zabieg może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy skóra pacjenta spełnia kilka podstawowych warunków: nie może być podrażniona, ani chora. Nie powinna być wystawiana na działanie słońca, a korzystanie z solarium jest zabronione. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie należy stosować kremów do depilacji, ani wyrywać włosów woskiem. Skórę należy ogolić zwykłą golarką dopiero bezpośrednio dzień przed zabiegiem. Zabieg laserem diodowym LightSheer Desire jest szybki i całkowicie bezpieczny, a jego efekty spektakularne i trwałe.

Zalety depilacji laserowej LightSheer Desire

  • problem nadmiernego owłosienia zaczyna znikać już po pierwszym zabiegu,
  • laser nie podrażnia skóry nawet w najbardziej delikatnych miejscach, np. okolice bikini,
  • szybka i skuteczna metoda trwałego usuwania nadmiernego owłosienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża i karmienie piersią,
  • opalona skóra,
  • choroby i nadwrażliwość skóry,
  • leki światłouczulające,
  • leki złuszczające skórę.

Zamiast tradycyjnych i mało skutecznych metod depilacji można zdecydować się na trwały zabieg, który pozwoli nam cieszyć się piękną i gładką skórą przez długie lata. Wypróbuj działanie lasera na własnej skórze, a przekonasz się, że warto! Więcej o zabiegu laserem LightSheer Desire na https://klinikamelitus.pl/dermatologia-laserowa/lightsheer-desire/

Sekcja reklamowa