Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Dermapen – najnowsza odsłona mezoterapii mikroigłowej

Dermapen – najnowsza odsłona mezoterapii mikroigłowej

Dermapen jest urządzeniem do mezoterapii mikroigłowej, który pozwala wykonywać zabieg bardzo precyzyjnie i efektywnie. 12 tytanowych mikroigiełek jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych obszarów, a dzięki temu, że głębokość ich nakłuć jest regulowana w zależności od obszaru penetracji, zabieg może być wykonywany niemal na każdego rodzaju skórze: grubszej, cieńszej, a nawet wrażliwej i alergicznej. Dermapen pobudza skórę do regeneracji na trzy sposoby, pozostawiając cerę promienistą i odmłodzoną!

Czym jest Dermapen?

Jest to najnowszej generacji urządzenie elektryczne, bazujące na zasadzie mezoterapii mikroigłowej. Dermapen, który wyglądem przypomina nieco grubszy długopis, wyposażony jest w 12 tytanowych mikroigiełek, które pulsując automatycznie nakłuwają powierzchnię skóry, po czym wprowadzają w jej głąb substancje czynne o właściwościach nawilżających, odżywczych i napinających.

Zabieg Dermapen jest bardzo precyzyjny. Głowica w kształcie długopisu pozwala dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych obszarów ciała. Sterylne, jednorazowe mikroigiełki wykonujące 24 mikronakłucia na sekundę silnie stymulują naturalne procesy regeneracyjne skóry. Natomiast regulacja głębokości iniekcji od 0,5 mm do 2,5 mm pozwala wykonać tę metodę w sposób całkowicie kontrolowany, zarówno na skórze cienkiej, grubej, jak i wrażliwej.

Metoda działania Dermapenu polega na potrójnej stymulacji skóry:

Tak, jak przy tradycyjnej mezoterapii, w wyniku mikronakłuć z płytek krwi zostaje uwolniony czynnik wzrostu, który oddziałując na komórki macierzyste oraz fibroblasty, przyczynia się pośrednio do produkcji nowego kolagenu.
W procesie dzielenia i różnicowania komórek skóry zostają wydzielone z fibroblastów, keratynocytów i monocytów kolejne czynniki wzrostu, które rozpoczynają drugą fazę przebudowy skóry. W jej trakcie powstaje kolagen typu I, III i IV, elastyna, proteoglikany, a także dochodzi do pobudzenia angiogenezy, skutkującej produkcją nowych naczyń krwionośnych.
Tkanki poddane mezoterapii Dermapenem zaczynają się przebudowywać, w efekcie czego dochodzi do poprawienia gęstości i jędrności skóry oraz zwiększenia jej unaczynienia.

Komu zabieg Dermapen jest zalecany?

Dermapen zaleca się wszystkim osobom, pragnącym poprawić kondycję skóry, która zmaga się z problemem wiotkości, trądziku, przebarwień, blizn czy rozstępów. Ta innowacyjna metoda jest ponadto sposobem na wspomożenie leczenia wypadania włosów.

Zabieg Dermapen ponieważ jest małoinwazyjny, może służyć wielu pacjentom, aczkolwiek przeciwwskazaniem do jego wykonania jest:

  • ciąża i okres laktacji;
  • choroba nowotworowa;
  • choroba autoimmunologiczna;
  • opryszczka;
  • aktywny trądzik;
  • miejscowy stan zapalny skóry.

Jakie efekty przynosi zabieg Dermapen?

Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej Dermapen przynosi bardzo zadowalające efekty. Pierwsze rezultaty można dostrzec już po pierwszym zabiegu. Jednak do znaczącej poprawy wyglądu skóry dochodzi po drugiej bądź trzeciej sesji, a pełny rezultat pojawia się miesiąc po ostatniej iniekcji.

Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanych wyników ściśle uzależniona jest od danego problemu skóry oraz cech indywidualnych pacjenta. Generalnie zalecane jest wykonanie ich od 2 do 6 w odpowiednich odstępach czasowych (mniej więcej co 3 tygodnie).

Mikronakłuwanie skóry Dermapenem bardzo korzystnie wpływa na skórę. Powoduje jej ujędrnienie i wygładzenie, spłycenie zmarszczek, niwelowanie blizn i rozstępów, a także wyrównanie kolorytu. Dodatkową korzyścią mezoterapii wykonanej tym urządzeniem jest wzmożenie nawilżenia skóry, która po zabiegu zaczyna lepiej wchłaniać kosmetyki.

Na czym polega zabieg?

Procedura zabiegowa rozpoczyna się od odkażenia oraz znieczulenia skóry. Na dany jej obszar nakłada się krem znieczulający, aby znacznie podnieść komfort pacjenta. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Kolejnym krokiem jest aplikacja specjalnie przygotowanego preparatu, którego składniki aktywne mają oddziaływać na konkretny problem. Inny środek przygotowuje się bowiem na wypadanie włosów, inny na redukcję cellulitu, a jeszcze inny na niwelowanie mankamentów cery. Po jego nałożeniu przechodzi się do mezoterapii Dermapenem. Gdy ustawi się właściwą głębokość penetracji igieł, do obszaru zabiegowego przykłada się głowicę, której mikroigiełki dokonują celowego uszkodzenia skóry. W tak powstałe szczeliny dostaje się wcześniej nałożony preparat, który ma napiąć i odżywić skórę oraz wzmocnić jej regenerację.

Zabieg Dermapenem trwa nie dłużej niż pół godziny. W pierwszych dniach po jego wykonaniu może utrzymywać się zaczerwienienie i lekki obrzęk, na które zaleca się stosowanie odpowiednich kremów. Co więcej, w wyniku działania mezoterapii następuje stopniowe złuszczanie naskórka, które trwa około tygodnia, jednak jest to naturalny proces regeneracji skóry i nie wolno w niego ingerować!
Zaleceniem pozabiegowym, poza stosowaniem ściśle określonej pielęgnacji, jest z pewnością fotoprotekcja – przez 6 tygodni należy unikać słońca oraz zrezygnować z solarium.

Jaka jest cena zabiegu Dermapen?

Cena zabiegu Dermapen zaczyna się od 700 zł, jednak całkowity koszt terapii uzależniony jest od problemu skóry oraz miejsca, które ma być poddane iniekcji. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem https://klinikamelitus.pl/kontakt/ lub od razu umów się na konsultacje do dr Anity Tarajkowskiej-Olejnik, to przyjmująca w naszej warszawskiej Klinice dermatolog estetyczna, specjalizująca się właśnie w metodach mezoterapii.

Sekcja reklamowa