Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Dermatologia i chirurgia plastyczna twarzy, czyli jakie zabiegi upiększą Twoją cerę i wymodelują rysy?

Dermatologia i chirurgia plastyczna twarzy, czyli jakie zabiegi upiększą Twoją cerę i wymodelują rysy?

Wygląd twarzy to ważny element naszej prezencji. Właśnie dlatego stan cery, włosów oraz rysy i owal twarzy to te elementy, o które należy dbać niezależnie od wieku. Uroda ma niemałe znaczenie w relacjach międzyludzkich, a schludny i estetyczny wygląd to również wymóg przy obejmowaniu wielu stanowisk zawodowych. Medycyna estetyczna to doskonały sposób na poprawę urody, dzięki któremu przy minimalnej inwazyjności jesteśmy w stanie uzyskać skuteczny i naturalny efekt. Jakie są przykładowe zabiegi z zakresu dermatologii i chirurgii plastycznej twarzy cieszące się największą popularnością i gwarantujące spektakularne efekty?

Poprawa jakości włosów i skuteczne leczenie łysienia, czyli mezoterapia

Mezoterapia to szczególny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, ceniony nie tylko ze względu na swoją skuteczność, ale i wielopłaszczyznowe działanie. Jako metoda leczenia schorzeń skóry polegająca na wprowadzeniu bezpośrednio w chorobowe miejsca określonej ilości specjalnie dobranych substancji leczniczych, potrafi zahamować i odwrócić wiele niekorzystnych zmian. Mezoterapia znana jest ze zbawiennego wpływu na problemy dermatologiczne, jednak szczególnie polecana jest także w walce z łysieniem, a także problemami z kondycją włosów oraz skóry głowy. Dzięki wprowadzeniu bezpośrednio w obszar skalpu, czyli miejsca porostu włosów, odpowiednich składników odżywczych, możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów. Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii skóry głowy to:

  • wypadanie włosów spowodowane nieodpowiednim
  • odżywianiem się,
  • słabe krążenie,
  • zmiany hormonalne,
  • ciąża i laktacja,
  • nadmierne promieniowanie słoneczne,
  • nadmierny stres,
  • łysienie typu męskiego,
  • łysienie plackowate,
  • łysienie rozlane.

Promienne spojrzenie i piękne oczy – blefaroplastyka

Wygląd i kondycja powiek mają znaczny wpływ na ogólny wygląd naszej twarzy. Charakterystyczny efekt zmęczenia często trudno zamaskować makijażem.Wiotka skóra powiek górnych może stanowić nie tylko defekt estetyczny, ale także problem zdrowotny. Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, który gwarantuje efekt utrzymujący się nawet do końca życia. Zabieg  polega na wycięciu nadmiaru skóry powieki, a także nadmiaru tkanki tłuszczowej występującej w okolicach oczu. Jak twierdzi dr n. med. Jarosław Zieliński, specjalista chirurgii plastycznej z Kliniki Melitus, blizna po zabiegu zlokalizowana jest tuż pod brzegiem rzęs powieki dolnej, dzięki czemu ślady są niewidoczne.

Sposób na zmarszczki

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej kojarzą się głównie z procedurami niwelującymi zmarszczki i zapobiegającymi ich dalszemu powstawaniu. W tym wypadku szczególnie popularna jest toksyna botulinowa, czyli botoks, a także nici liftingujące czy mezoterapia. W zależności od indywidualnych preferencji pacjenta, zakresu działania i obszaru leczenia można dobrać najwłaściwszą metodę. Korzyści wynikających z zabiegów przeciwzmarszczkowych jest wiele: gładka, promienna i ujędrniona skóra ma młodszy wygląd oraz szybciej się regeneruje. Zabiegi redukują zmarszczki mimiczne, te zlokalizowane wokół oczu, ust czy na czole.

Więcej o zabiegach z zakresu dermatologii i plastyki twarzy: www.klinikamelitus.pl

 

Sekcja reklamowa