Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Dlaczego lipofilling warto wykonać w Klinice Melitus?

Dlaczego lipofilling warto wykonać w Klinice Melitus?

Klinika Melitus jako jedna z nielicznych w Polsce posiada formalne uprawnienia do zabiegów liposukcji i przeszczepiania komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej pacjenta. Nasi specjaliści opracowali najdelikatniejsze metody pobierania tłuszczu, które przebiegają w sposób komfortowy i pozwalają uzyskać bardzo wartościowy aspirat tłuszczu z dużą liczbą żywych komórek macierzystych. Dysponująć odpowiednimi uprawnieniami, nowoczesnymi technologiami i bogatym doświadczeniem w zakresie medycyny regeneracyjnej, wykonujemy lipofilling w najwyższych standardach, przynoszący rewelacyjne efekty.

Mamy zgodę na pobieranie tkanek i komórek

Klinika Melitus wraz z innymi wiodącymi ośrodkami naukowymi w Polsce (Uniwersytetem Warszawskim, LBBK i Polskim Bankiem Komórek Macierzystych) wygrała konkurs Narodowego Centrum Badań na wykonanie projektu w ramach badań Strategmed “Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych”. Projekt polegał na zbadaniu potencjału terapeutycznego komórek macierzystych testowanych w próbach klinicznych i in vitro w celu uzasadnienia potrzeby ich bankowania. Zespół specjalistów z naszej kliniki na czele z dr. n. med. Marią Noszczyk oceniał wyniki leczenia i regeneracji skóry metodą lipofillingu i szukał najlepszych sposobów jej zastosowania. Aby rozpocząć badania, trzeba było jednak uzyskać oficjalną zgodę na pobieranie tkanek i komórek. Po wykazaniu, że w naszej klinice przestrzega się najwyższych standardów medycznych i organizacyjnych, zespół dr Noszczyk otrzymał akredytację Ministerstwa Zdrowia i Poltransplantu. Dzięki temu dziś, jako jedna z nielicznych klinik w kraju, Klinika Melitus posiada formalne uprawnienia do wykonywania lipofillingu.

Dowiedz się więcej o przeszczepach tłuszczu w Klinice Melitus.

Stosujemy tylko sprawdzone metody

Skuteczność lipotransferu zależy przede wszystkim od jakości gotowego do przeszczepu tłuszczu. Aby uzyskane komórki tłuszczowe (adipocyty) i komórki macierzyste mogły się przyjąć i zacząć pracować, muszą być żywe i aktywne. Dlatego w Klinice Melitus stosujemy najdelikatniejsze metody odsysania tłuszczu i zaawansowane technologicznie systemy filtracji, które pozwalają uzyskać bardzo wartościowy aspirat tłuszczu, idealnie nadający się do przeszczepu. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby wykonywana w ramach lipofillingu liposukcja, była jak najmniej inwazyjna i jak najbardziej komfortowa. Dzięki wiedzy naszych specjalistów możemy przeprowadzać liposukcję i przeszczep komórek może jeszcze nie “lunchowo”, ale z pewnością “weekendowo”, czyli bez żadnych większych dolegliwości. Lipofilling twarzy czy jakiejkolwiek innej partii ciała trwa około 3-4 godziny. Po zabiegu pacjenci czują się dobrze, od razu wracają do domu, a w bardzo niedługim czasie również do pracy i codziennych zajęć. Lipofilling wykonujemy z należytą precyzją, tak by nie obciążać organizmu pacjenta i zapewnić poprawę wyglądu, o jakiej marzy.

Przeczytaj także o wskazaniach do lipofillingu.

Doceniamy potencjał medycyny regeneracyjnej

Medycyna regeneracyjna zajmuje się regeneracją komórek i tkanek. Dzięki jej rozwojowi wiemy, że znajdujące się w tkance tłuszczowej komórki macierzyste mają znacznie większy potencjał regeneracyjny niż te pochodzące z krwi. Komórki z tkanki tłuszczowej są multipotencjalne. Mogą przekształcać się w komórki różnego typu – tłuszczowe, mięśniowe, skórne, a nawet w tkankę łączną. Natomiast komórki krwiopochodne przekształcają się jedynie w komórki krwi. To sprawia, że lipofilling jest metodą niezwykle obiecującą. Przeszczep tłuszczu przeprowadzony w zgodzie z najwyższymi standardami, to w zasadzie przeszczep mnóstwa aktywnych regeneracyjnie komórek macierzystych, przyczyniających się do odbudowy i poprawy kondycji skóry. A przy okazji lipofilling to doskonały sposób na wymodelowanie sylwetki, w tych miejscach, gdzie pojawiają się zbyt duże krągłości o fałdki tłuszczowe. W zabiegach z zakresu medycyny estetycznej widzimy ogromny potencjał, dlatego oferujemy je naszym pacjentom. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu będziemy mogli zastosować więcej tak naturalnych i korzystnych terapii.

Aby umówić się na lipofilling, zadzwoń 603 060 621 lub wypełnij formularz kontaktowy: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa