Skip to main content

Fotoodmładzanie IPL – idealne na pierwsze zmarszczki!

Fotoodmładzanie IPL – idealne na pierwsze zmarszczki!

Zabiegi medycyny estetycznej, wykorzystujące impulsywne źródło światła (IPL), cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kobiet. Najczęstszym zastosowaniem światła IPL w gabinetach medycyny estetycznej są zabiegi fotoodmładzania, które stanowią skuteczne remedium m.in. na pierwsze oznaki starzenia skóry. Podpowiadamy, na czym polega ten zabieg i jakich efektów możemy się po nim spodziewać!

Zabieg fotoodmładzania – na pierwsze zmarszczki i nie tylko

Fotoodmładzanie IPL to zabieg, który idealnie sprawdzi się w przypadku pierwszych oznak fotostarzenia skóry – wygładzi płytkie zmarszczki, ujędrni skórę, zredukuje przebarwienia i ujednolici koloryt cery. Przy pomocy zabiegu fotoodmładzania możemy jednak pozbyć się nie tylko zmarszczek czy zmian pigmentacyjnych, lecz także poszerzonych naczynek oraz rozszerzonych porów, uzyskując efekt kompleksowej poprawy wyglądu skóry. Fotoodmładzanie to wręcz idealny zabieg dla młodych kobiet, które chciałyby odmłodzić swoją skórę w bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny sposób – bez skalpela, igieł czy innych tego typu narzędzi medycznych. Fotoodmładzanie może być przeprowadzane nie tylko na twarzy – światło IPL doskonale radzi sobie z oznakami fotostarzenia skóry, w tym przebarwieniami, również na dekolcie czy dłoniach.

Jak działa fotoodmładzanie IPL?

Zabieg fotoodmładzania polega na naświetlaniu powierzchni skóry światłem IPL. Światło, o niskiej gęstości energii, nagrzewa skórę, w wyniku czego włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu. Jednocześnie rozpoczyna się proces produkcji nowego kolagenu i elastyny, czyli tych białek, które odpowiadają za utrzymywanie jędrności i elastyczności skóry. Efektem oddziaływania na skórę światła IPL jest poprawa jędrności skóry oraz owalu twarzy, a także wygładzenie bruzd i zmarszczek. W przypadku usuwania zmian naczyniowych i przebarwień stosuje się natomiast specjalne aplikatory przeznaczone do leczenia tych schorzeń. Reakcją na działanie światła IPL jest początkowe brązowienie zmian pigmentacyjnych, które po kilkunastu dniach ulegają złuszczeniu. Zmiany naczyniowe stają się natomiast po zabiegu bardziej zaczerwienione i wypukłe, aby z czasem ulec rozjaśnieniu i całkowitemu zblednięciu.

Efekty i czas trwania procedury zabiegowej fotoodmładzania

Zabieg fotoodmładzania trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut, ale nie jest uciążliwy dla pacjenta. W celu zminimalizowania wszelkich odczuć bólowych, podczas procedury zabiegowej stosujemy specjalny krem znieczulający. Pierwsze efekty zabiegu będą widoczne po przeprowadzeniu pojedynczej terapii, jednak specjaliści zalecają, aby dla uzyskania jak najbardziej optymalnych rezultatów zdecydować się na pełną serię 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. Fotoodmładzanie IPL jest jedną z chętniej wybieranych przez nasze pacjentki terapii odmładzających – to głównie ze względu na rewelacyjne efekty w połączeniu z niskimi kosztami zabiegu.

Zapraszamy na zabieg fotoodmładzania do naszej kliniki w Warszawie. Zadzwoń:

tel. 22 833 74 38

tel. kom: 603 060 621

Sekcja reklamowa