Skip to main content

Idealna, szczupła sylwetka – wypełnij i modeluj ciało własną tkanką tłuszczową

Idealna, szczupła sylwetka – wypełnij i modeluj ciało własną tkanką tłuszczową

Z wiekiem ubywa nam tkanek z twarzy i ciała, przez co skóra wiotczeje i opada. Zatrzymaj proces starzenia się dzięki mało inwazyjnej metodzie – przeszczep własnych tkanek tłuszczowych. Jest to doskonały sposób na idealną sylwetkę, piękne piersi i jędrne pośladki bez użycia skalpela.

Przeszczep tłuszczu autologicznego – jak to działa?

Jednym z lepszych materiałów, które wypełniają i modelują ciało jest nasz własny tłuszcz, gdyż jest on zupełnie naturalny. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie używa się do niego żadnych substancji obcych. Razem z tłuszczem zostają przeszczepione również komórki, co pozwala na ujędrnienie i odmłodzenie skóry. W medycynie estetycznej i rekonstrukcyjnej od lat skutecznie wykorzystuje się przeszczepy tłuszczu własnego. Metoda polega na przeszczepieniu go z miejsc na ciele, gdzie występuje on w zbyt dużych ilościach, do miejsc gdzie tłuszcz zanika i skóra traci jędrność. Tkankę tłuszczową pobiera się przykładowo z okolicy fałdy na brzuchu lub ud i wstrzykuje się w wybrane miejsce na ciele.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykorzystuje się do przeszczepu tkanki tłuszczowej, w celu skorygowania ubytków wynikających z wad wrodzonych, ubytków pourazowych oraz likwidacji oznak starzenia się.

Zabieg pozwala przeszczepić tłuszcz w dowolne miejsce na ciele np. na twarz czy pośladki. Także miejsca pourazowe, które mają ubytki skórne i wyglądają nieestetycznie, mogą być wypełnione tkanką tłuszczową. Efekt jest zazwyczaj trwały i wieloletni. Tylko niewielka ilość przeszczepionego tłuszczu z biegiem lat zostanie wchłonięta, ale jest to naturalny dla naszego organizmu proces – zapewnia dr n. med. Jarosław Zieliński, specjalista chirurgii plastycznejz Lecznicy Melitus w Warszawie.

W pierwszej kolejności lekarz ocenia ogólny stan zdrowia pacjenta, ustala zakres zabiegu, zleca wykonanie badań oraz informuje pacjenta o przewidywanych efektach. Przed zabiegiem znieczula się wybraną okolicę przez podanie zastrzyku. Materiał pobiera się specjalną kaniulą. Następnie odseparowuje się wszystkie martwe i uszkodzone komórki, a uzyskanym tłuszczem wypełnia się twarz, piersi oraz inne wybrane miejsce, gdzie tkanka tłuszczowa zanika. Cała procedura jest bardzo delikatna. Skóra jest wymodelowana i odmłodzona dzięki naturalnym procesom zachodzącym w organizmie. Należy wiedzieć, że podczas jednego zabiegu nie można podać zbyt dużej ilości tłuszczu, gdyż może to spowodować nierówne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą i powstanie zwapnień. Dla spektakularnego efektu (np. powiększeniu piersi o kilka rozmiarów) zabieg należy wykonać więcej niż raz.

Zalety przeszczepu tłuszczu autologicznego

Zabieg można przeprowadzić zarówno na twarzy, jak i innym dowolnym miejscu na ciele.

Twarz:

  • likwidacja zmarszczek i bruzd,
  • ujędrnienie wiotkiej, opadającej skóry,
  • leczenie blizn potrądzikowych i pourazowych,
  • niedobory tkanki tłuszczowej.

Ciało:

  • modelowanie kształtu piersi (powiększenie, uniesienie),
  • modelowanie kształtu pośladków (powiększenie, uniesienie),
  • modelowanie linii ciała,
  • wypełnienie pourazowych ubytków skórnych i blizn,
  • modelowanie dłoni.

Więcej informacji: www.klinikamelitus.pl

Sekcja reklamowa