Skip to main content

Jak pozbyć się niechcianych włosków przed latem? Zabieg LightSheere Desire sprawi, że codzienna depilacja nie będzie ci już potrzebna!

Jak pozbyć się niechcianych włosków przed latem? Zabieg LightSheere Desire sprawi, że codzienna depilacja nie będzie ci już potrzebna!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, rozpocznie się też sezon na krótkie spodenki, zwiewne sukienki na ramiączkach i oczywiście bikini. Jeśli jednak zamiast radości, na myśl o lecie odczuwasz obawę z powodu nadmiernych i uciążliwych włosków, pora to zmienić! Eksperci z naszej Kliniki doskonale wiedzą, że jest to problem, który może budzić wiele trudnych emocji. Mają jednak na to skuteczny i sprawdzony sposób – fotodepilacja LightSheere Desire. Dowiedz się o niej więcej i bądź gotowa na lato!

Problem, który sprawia realny ból

Mogłoby się wydawać, że owłosienie nie jest żadnym szczególnie istotnym problemem. Bierzesz do ręki chociażby jednorazową maszynkę do golenia i po sprawie! Niestety nie zawsze jest to takie proste, co przez cały sezon letni doskonale wiedzą kobiety, które mają na swoim ciele wiele ciemnych włosków. Jeśli do tego są one mocne, mają tendencję do wrastania, a skóra jest bardzo wrażliwa na standardową depilację i pojawiają się na niej piekące, czasami nawet krwawiące ranki, to nic dziwnego, że odechciewa się im lata. Skóra nie wygląda wtedy estetycznie, a szybko odrastające włoski wymagałyby codziennego golenia, co staje się niemalże niemożliwe ze względu na wspomniane wcześniej  podrażnienia – błędne koło!

Skutecznie zabiera to dobry nastrój, narastają wstyd i frustracja, a przecież tak bardzo chciałabyś w pełni korzystać z dobrej zabawy na plaży, czy na basenie… Nie daj sobie zabrać tej radości, masz pełne prawo do cieszenia się swoim ciałem! W takich właśnie przypadkach na pomoc przychodzi medycyna estetyczna i najnowszej generacji urządzenia mogące w bezpieczny i efektywny sposób usunąć niechciane owłosienie. Niewątpliwie takim zabiegiem jest właśnie fotodepilacja laserem diodowym LightSheer Desire.

Światłem i energią w niepotrzebne włoski!

Urządzenie to pozwala na zniszczenie mieszka włosowego, co siłą rzeczy uniemożliwia dalsze wzrastanie włoska. Światło lasera przenika przez skórę na głębokość około 2 mm, następnie jest absorbowane przez barwnik, jakim jest melanina. Energia lasera zmieniana jest wtedy w ciepło, które uszkadza macierz włosa (jest to część znajdująca się pod skórą, to właśnie z niej wyrasta łodyga włosa).

Co ważne, nie da się usunąć całego owłosienia podczas jednego zabiegu, ponieważ na światło lasera są w stanie zareagować tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Nie wszystkie jednak w danej chwili w niej są. Część z nich może być w fazie “uśpienia”, stąd też potrzebne jest kilka zabiegów, co zaznaczają nasi eksperci, którzy na co dzień wykonują fotodepilację laserem LightSheer Desire. Istotne jest jednak to, iż seria około 5 sesji pozwala usunąć nawet 90 proc. włosków z obszaru poddanego depilacji!

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Fotodepilacja urządzeniem LightSheer Desire jest praktycznie bezbolesna, pomaga w tym m.in. specjalna chłodząca głowica.
  • Bezpieczeństwo lasera potwierdzone zostało międzynarodowymi certyfikatami, które pozwalają na jego stosowanie w różnych gałęziach medycyny.
  • Laserem można usunąć owłosienie m.in. z: twarzy, rąk, nóg, pach, obszaru bikini i innych.
  • Zabiegi fotodepilacji są krótkie – czas ich trwania zależy od wielkości powierzchni poddanej depilacji, ale duża część z nich trwa zaledwie kilka minut.
  • Laser LightSheer Desire pomaga także w skutkach zaburzeń hormonalnych, jakim jest hirsutyzm (nadmierne owłosienie męskiego typu, które pojawia się u kobiet).
  • Po serii epilacji zaleca się wykonywać 1-3 razy w roku zabiegi przypominające.

Bez wątpienia pozbycie się dużej ilości, ciemnych i mocnych włosów może przynieść ogromną ulgę. Od razu pojawi się chęć odsłonięcia gładkich nóg, nie będziesz też musiała wstydzić się podniesienia rąk do góry i co ważne, znacznie polepszy się jakość twojej skóry. Koniec z pieczeniem, swędzeniem, ranami. Daj sobie szansę na cieszenie się w pełni swoim ciałem i korzystanie z lata bez żadnych obaw!

Chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserem LightSheer Desire? Umów się na konsultację w naszej warszawskiej Klinice Melitus – specjaliści otoczą tam twoją skórę profesjonalną opieką!

Sekcja reklamowa