Skip to main content

Jak pozbyć się podwójnego podbródka? Przedstawiamy trzy sposoby na likwidację drugiego podbródka

Jak pozbyć się podwójnego podbródka? Przedstawiamy trzy sposoby na likwidację drugiego podbródka

Podwójny podbródek to problem, który może wynikać z kilku różnych przyczyn.

Najczęściej wiąże się to jednak z postępującym procesem starzenia skóry, podczas którego dochodzi do opadania skóry, a jednocześnie przemieszczania się tkanki tłuszczowej. Drugi podbródek może być także wynikiem nadwagi lub otyłości, jak również efektem różnorodnych chorób, np. związanych z zaburzeniami w funkcjonowaniu tarczycy. Bez względu na bezpośrednią przyczynę powstawania podwójnego podbródka, to problem, który dodaje twarzy lat i kilogramów. Jak można pozbyć się podwójnego podbródka? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na likwidację podwójnego podbródka, w tym dwa zabiegi, z których możecie skorzystać w naszej klinice.

Ćwiczenia na podbródek – czy warto je wykonywać?

Jednym z prostszych sposobów na likwidację podwójnego podbródka jest wykonywanie specjalnych ćwiczeń, które mają na celu usprawnienie krążenia krwi w tym rejonie, wzmocnienie mięśni szyi i poprawę napięcia skóry. Ćwiczenia tego typu polegają m.in. na kontrolowanym wypychaniu żuchwy do przodu lub do góry. Taki ,,trening” należy wykonywać regularnie, najlepiej dwa razy dziennie przez około 10-15 minut, aby po upływie około 3-4 tygodni zauważyć pierwsze pozytywne efekty. Doskonałym, domowym sposobem na podwójny podbródek jest też masaż szyi, który wykonuje się poprzez przeciąganie dłoni od dołu szyi aż po sam podbródek – masaż można wykonać suchymi rękami lub bezpośrednio podczas aplikacji wybranego kremu, serum czy olejku. Takie domowe sposoby sprawdzą się jednak tylko przy niewielkim problemie podwójnego podbródka – poprawią wygląd twarzy i szyi, ale nie zapewnią nam widocznego liftingu. Jeśli mamy do czynienia z bardziej widocznym opadaniem skóry w tym rejonie, warto rozważyć przeprowadzenie specjalistycznych zabiegów, które znajdziecie w ofercie naszej kliniki.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Bezinwazyjny lifting podbródka

Jednym z częściej wybieranych przez naszych pacjentów zabiegów redukujących podwójny podbródek jest nieinwazyjny lifting szyi Ultraformer III, wykorzystujący wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową HIFU. Ultradźwięki, które emituje urządzenie Ultraformer, redukują zbędną tkankę tłuszczową odpowiedzialną za podwójny podbródek, a jednocześnie ujędrniają skórę na leczonym obszarze. Ultradźwięki poprzez podgrzewanie tkanek, takich jak mięśnie, skóra czy tłuszcz, prowadzą do ich obkurczenia i stymulacji komórek do produkcji nowego kolagenu. Istotne jest to, że w odróżnieniu od tradycyjnych metod likwidacji podwójnego podbródka, zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny, a dodatkowo nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji – bezpośrednio po zakończonej terapii pacjent może powrócić do domu i czekać na jej ostateczne wyniki, które pojawią się stopniowo po upływie 2-3 miesięcy.

Liposukcja podbródka

Jeśli problem podwójnego podbródka jest bardzo widoczny i wiąże się z nadwagą lub otyłością, zazwyczaj proponujemy swoim pacjentom zabieg liposukcji, który w porównaniu z innymi metodami, pozwala zauważyć pierwsze efekty już po zakończeniu procedury zabiegowej. Nowoczesne technologie służące do liposukcji, tak jak dostępna w naszej klinice liposukcja strumieniem wodnym Body Jet, umożliwiają przeprowadzenie minimalnie inwazyjnych zabiegów, które pozwalają pacjentowi na szybki powrót do formy. Liposukcja jest oczywiście zabiegiem nieco bardziej obciążającym niż bezinwazyjny lifting metodą HIFU, ale jej efekty mogą nas naprawdę zaskoczyć. Dodatkowo, pobrany podczas zabiegu materiał można ponownie wykorzystać, np. przy zabiegu wypełniania zapadniętych policzków, blizn potrądzikowych czy innych obszarów ciała, którym brakuje objętości.

Jaki ze sposobów na podwójny podbródek będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku? Udaj się na wizytę do jednego z naszych specjalistów i dobierz wspólnie z nim metodę najbardziej optymalną dla siebie!

 

Sekcja reklamowa