Skip to main content

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit ma większość kobiet, zwłaszcza tych, które pracują przy biurku. Dlatego pomarańczowej skórki trudno uniknąć, do czego dodatkowo przyczynia się nieodpowiednia dieta, nadmierne spożycie kawy, a także zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne i stres. Mimo to istnieje sposób na cellulit. Sprawdź, jakie zabiegi antycellulitowe wykonasz w Klinice Melitus. Weź udział w akcji ,,Piękne ciało na wiosnę” i skorzystaj z oferty promocyjnej!

Jak się pozbyć cellulitu profesjonalnie?

Pomarańczowa skórka to powszechny problem. W ofercie Kliniki Melitus znajdują się specjalne zabiegi na cellulit, które pozwalają szybko poprawić wygląd skóry i wzmocnić ją od wewnątrz. Warto przy tym pamiętać, że każdy sposób na cellulit jest dobry, o ile odpowiada indywidualnym problemom skóry. Dlatego walkę z cellulitem najlepiej rozpocząć od rozmowy ze specjalistą. Nasza doświadczona kosmetolog, mgr Agata Gortat, dobierze zabieg idealny dla Ciebie. Jakie zabiegi może zaproponować?

Intelect RPW – fala uderzeniowa przeciwko cellulitowi

Zabieg Intelect RPW wykorzystuje rozproszoną falę akustyczną, która w wyniku drgań powoduje rozpad kolagenu budującego przegrody włókniste tkanki łącznej. To prowadzi do zmniejszenia podskórnych komórek tłuszczowych, a w efekcie wygładzenia i uelastycznienia skóry. Dodatkowym skutkiem zabiegu jest usunięcie toksyn i poprawienie ukrwienia danego obszaru ciała, a także subtelny efekt wysmuklenia.

 • Przebieg zabiegu: masaż falą akustyczną i drenaż limfatyczny.
 • Efekt: ujędrnienie skóry i usunięcie cellulitu I-III stopnia.
 • Czas trwania: 20-60 minut.
 • Koszt: od 300 zł.

Karboksyterapia cellulitu – terapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to terapia z użyciem tlenku węgla, który ma korzystny wpływ na włókna kolagenowe i główne struktury naczyniowe. Dzięki temu znalazł zastosowanie w wielu obszarach zabiegowych, jako sposób na cellulit i rozstępy, zmarszczki i wiotkości skóry, także kurze łapki i worki pod oczami. Podczas karboksyterapii cellulitu tlenek węgla rozbija nagromadzoną tkankę podskórną, a przy okazji poprawia mikrokrążenie, przyspiesza metabolizm tkankowy i stymuluje odbudowę komórkową. W efekcie poprawia się nie tylko jędrność i elastyczność skóry, lecz także jej budowa.

 • Przebieg zabiegu: CO2 podawany śródskórnie i podskórnie.
 • Efekt: redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej.
 • Czas trwania: od kilku do kilkunastu minut.
 • Koszt: od 200 zł.

Mezoterapia bezigłowa – fala elektromagnetyczna na cellulit

Mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla mezoterapii igłowej – skutecznej w zwalczaniu pomarańczowej skórki. Mezoterapia bezigłowa również przynosi bardzo dobre efekty, a przy tym jest rozwiązaniem mniej inwazyjnym. Bazuje na zjawisku elektroporacji. Fala elektromagnetyczna prowadzi do otwarcia mikrokanalików jonowych w skórze, przez które podaje się odpowiednio dobrane koktajle zabiegowe. Następnie wykonywany jest drenaż i stymulacja, podczas której zamyka się otwarte kanaliki. Zabieg jest bardzo przyjemny.

 • Przebieg zabiegu: wykonywany specjalnym urządzeniem do mezoterapii bezigłowej.
 • Efekt: redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej.
 • Czas trwania: 20-80 minut.
 • Koszt: od 350 zł.

Ponadto na walkę z cellulitem polecamy masaże: limfatyczny i ujędrniający oraz antycellulitowy masaż bańką chińską.

Jakie domowe sposoby na cellulit pomogą utrzymać efekty zabiegu?

Zabiegi antycellulitowe są bardzo skuteczne, jednak zastanawiając się, jak się pozbyć cellulitu, należy działać kompleksowo. Po wykonaniu zabiegu, pamiętaj o ćwiczeniach i utrzymaniu zdrowej diety. Po kąpieli wykonaj automasaż i raz na jakiś czas zafunduj sobie wizytę w Klinice Melitus oraz zabieg podtrzymujący uzyskaną poprawę. A może, gdy rozprawisz się z cellulitem, będziesz chciała zadbać o coś jeszcze?

Sekcja reklamowa