Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Jak skutecznie usunąć wąsik kobiecy?

Jak skutecznie usunąć wąsik kobiecy?

Twarz każdej kobiety pokrywa delikatny meszek. To zupełnie naturalne! Jednak gdy włoski na brodzie czy wokół ust stają się dłuższe, ciemniejsze i wyraźniejsze, zaczynają przeszkadzać. Niestety usuwanie ich maszynką czy pęsetą zwykle przynosi skutek odwrotny do zamierzonego – zgolony wąsik kobiecy odrasta i stanowi coraz większy problem. Dobrym sposobem, aby go pokonać, jest depilacja laserowa twarzy.

Wąsik kobiecy – winne są geny, hormony i choroby

Wąsik kobiecy, podobnie jak meszek, pokrywa twarz przez całe życie. To delikatne owłosienie spełnia funkcje ochronne i termoizolacyjne, tak samo, jak włoski we wszystkich obszarach ciała. Chociaż wąsik u kobiet jest czymś normalnym, czasem trudno go zaakceptować, zwłaszcza gdy pod wpływem pewnych czynników jest ciemny, wyraźny i rzuca się w oczy od pierwszego spojrzenia. Wąsik – atrybut dojrzałych mężczyzn – w społecznej opinii nie pasuje kobietom, dlatego panie starają się go pozbyć różnymi sposobami. Pasta cukrowa, wosk do depilacji czy nitkowanie twarzy nie dość, że są niekomfortowe, to w dodatku nieefektywne. Po usunięciu wąsika domowymi sposobami, w ciągu kilku dni trzeba znów do nich wrócić.

Ciemny wąsik u kobiet jest dziedziczny, jednak bardzo często powstaje pod wpływem zaburzeń hormonalnych, na przykład po ciąży, w okresie menopauzy albo przyjmowania niektórych leków. Wyraźny meszek na twarzy zauważają kobiety, u których rozpoznano choroby tarczycy, zespół policystycznych jajników albo inne schorzenia związane z nadprodukcją androgenów – hormonów odpowiadających między innymi za owłosienie. Dlatego pierwszym krokiem w walce z kobiecym wąsikiem powinna być konsultacja z lekarzem. Dermatolog może rozpoznać przyczynę nadmiernego owłosienia twarzy, zaproponować skuteczne leczenie oraz zabieg, który pozwoli szybko pozbyć się niechcianych włosków.

Przeczytaj także: Laserowe usuwanie owłosienia w pytaniach i odpowiedziach.

Depilacja laserowa – skuteczny sposób na damski wąsik

Najlepszym sposobem na pozbycie się wąsika kobiecego jest depilacja laserowa. Wynika to z jednej strony ze skuteczności tego zabiegu, a z drugiej, z jego higienicznego wymiaru. Depilacja w przeciwieństwie do stosowania jednorazowej maszynki nie sprzyja rozwojowi bakterii, które wywołują krostki, trądzik i zmiany zapalne. Ponadto to zabieg, który przeciwdziała wrastaniu włosków, co u niektórych stanowi dodatkowy problem. Depilacja laserowa twarzy jest bezpieczna i można ją wykonać bez obawę także w tak newralgicznych miejscach, jak okolica ust. W Klinice Melitus wykonujemy:

  • fotodepilację IPL wąsika – niechciane owłosienie usuwa się za pomocą impulsu pulsującego światła, które jest absorbowane przez melaninę (barwnik obecny we włosach), co wyzwala wysoką energię cieplną, prowadząc do zniszczenia włosa;
  • zabieg LightSheer Desire – szczególnie polecany w leczeniu hirsutyzmu. Laser depilacyjny LightSheer Desire również wykorzystuje zjawisko fototermolizy selekcyjnej – emituje światło pochłaniane przez melatoninę, które wyzwala ciepło niszczące macierz włosa.

Oba sposoby na pozbycie się wąsika kobiecego są bezpieczne i skuteczne. Po fotodepilacji niechciane włoski stają się jaśniejsze, cieńsze i rzadsze, a nowe odrastają zdecydowanie wolniej. Natomiast po depilacji laserem LightSheer Desire wąsik kobiecy jest usunięty praktycznie w całości, a po kilku sesjach nowe włoski przestają odrastać. Należy przy tym zaznaczyć, że u osób z bardzo jasnymi włosami i jasną cerą lepiej sprawdzi się zabieg fotodepilacji, jednak ostatecznie o tym, jak usunąć wąsik kobiecy, najlepiej, aby zadecydował specjalista.

Jeśli chcesz pozbyć się wąsika i meszku z twarzy, umów się na konsultację i zabieg w Klinice Melitus, dane kontaktowe znajdziesz na stronie: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa