Skip to main content

Karboksyterapia i Intellect RPW – prawdziwi pogromcy cellulitu!

Karboksyterapia i Intellect RPW – prawdziwi pogromcy cellulitu!

Wiosną każdego roku obserwujemy wzmożone zainteresowanie pacjentek zabiegami na cellulit. Nie ma w tym nic dziwnego – to najlepszy czas na walkę z uporczywą skórką pomarańczową. Wykonanie zabiegów wiosną pozwoli skutecznie pozbyć się nieestetycznego cellulitu jeszcze przed nadejściem sezonu wakacyjnego. Specjaliści z naszej kliniki polecają w szczególności dwie metody: karboksyterapię, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, oraz Intellect RPW – innowacyjny zabieg na cellulit, wykorzystujący technologię fali uderzeniowej.

Karboksyterapia – korzystny wpływ dwutlenku węgla

Karboksyterapia to zabieg o wielu wskazaniach medycznych. W gabinetach lekarskich dwutlenek węgla wykorzystuje się do odmładzania twarzy, usuwania blizn i rozstępów, a także redukcji tkanki tłuszczowej. Specyficzne właściwości dwutlenku węgla sprawiają, że sprawdza się on idealnie w przypadku mankamentów urody, których źródłem jest nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach twarzy i ciała, a także zaburzenia w mikrokrążeniu skóry – dlatego karboksyterapię bardzo często stosuje się w leczeniu worków i cieni pod oczami, jak również przy walce z uporczywym cellulitem.

Karboksyterapia – na czym polega?

Zabieg karboksyterapii polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy dwutlenku węgla. CO2 podaje się pacjentowi śródskórnie lub podskórnie, co poprawia krążenie krwi i limfy, pobudza metabolizm komórkowy i przyspiesza spalanie naruszonych komórek tłuszczowych. Dodatkowo, dwutlenek węgla dotlenia skórę i pobudza ją do intensywnej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, co pozwala poprawić napięcie skóry i jej koloryt. To klinicznie sprawdzona, bezpieczna i ,,ekologiczna” metoda redukcji cellulitu, która przynosi imponujące efekty w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty karboksyterapii można zauważyć już po jednym przeprowadzonym zabiegu, jednak dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zaleca się przeprowadzenie pełnej terapii składającej się z 5-10 zabiegów. Dokładną ilość ustala specjalista i uzależnia ją m.in. od stopnia zaawansowania naszego cellulitu.

Fala akustyczna sposobem na cellulit – Intellect RPW

Współcześnie uznaniem wśród specjalistów i pacjentów gabinetów medycyny estetycznej cieszą się zabiegi z wykorzystaniem fali akustycznej, która nie tylko usuwa cellulit, lecz także perfekcyjnie modeluje i ujędrnia ciało. Takim działaniem charakteryzuje się posiadane przez naszą klinikę urządzenie Intellect RPW, które, emitując radialną falę akustyczną, trafia dokładnie w źródło problemu – powoduje rozpad kolagenu budującego włókniste przegrody tkanki łącznej i zmniejsza komórki tłuszczowe odpowiedzialne za cellulit. Podobnie, jak w przypadku karboksyterapii, zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, zapewnia lepszy metabolizm komórkowy i polepsza napięcie oraz gęstość skóry. Zabieg ten pozwala dodatkowo na remodelowanie ciała i zmniejszenie jego obwodu nawet o kilka centymetrów.

Rezultat redukcji cellulitu jest widoczny już po pierwszym wykonanym zabiegu, jednak pełen efekt przeprowadzonej terapii widoczny jest dopiero po upływie kilku miesięcy. Zabieg przynosi długotrwałe rezultaty redukcji cellulitu i jest jedną z ulubionych przez naszych pacjentów metodą walki z tą niedoskonałością.

Dowiedz się więcej na temat oferowanych przez nas zabiegów na cellulit na stronach:

https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/karboksyterapia-cellulitu/

https://klinikamelitus.pl/kosmetyka/intelect-rpw/

 

Sekcja reklamowa