Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Karboksyterapia – skuteczny sposób w walce z cellulitem!

Karboksyterapia – skuteczny sposób w walce z cellulitem!

Cellulit to jeden z największych wrogów ciała każdej kobiety. Co prawda nie jest on problemem poważnie zagrażającym zdrowiu, jednak lekceważony może wywołać ból i uciążliwe zmiany skórne w postaci bruzd. Obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce z cellulitem jest karboksyterapia.

Cellulit, pomarańczowa skórka, lipodystrofia

Cellulit w słownictwie medycznym określa się lipodystrofią. Pojawia się tuż po okresie dojrzewania, zdecydowanie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Mimo, że rozpoznawalny jest poprzez tzw. pomarańczową skórę, to w rzeczywistości jest skutkiem zmian, jakie zaszły pod skórą. Mowa tutaj o nierównomiernym rozłożeniu tkanki tłuszczowej, która gromadząc się w zbyt dużej ilości w jednym miejscu, doprowadza do pofałdowania skóry czy jej nierówności. Nie należy lekceważyć cellulitu, ponieważ może on przeobrazić się w poważne skórne zmiany – bruzdy i guzki, które wywołują ból. Pojawienie się takich dolegliwości oznacza, iż cellulit znajduje się w wyższym stadium rozwoju, a jego eliminacja będzie tym samym trudniejsza.

Walka z cellulitem

Walkę z cellulitem warto rozpocząć jeszcze wtedy, gdy nie pojawił się na skórze. Należy uprawiać regularną aktywność fizyczną, która jest wrogiem pomarańczowej skórki. Spożywanie dużej ilości wody również zapobiega cellulitowi, ponieważ usprawnia metabolizm całego organizmu i zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie. Niestety takie zachowawcze postępowanie nie może zagwarantować, że pomarańczowa skórka nie pojawi się na naszym ciele. W przypadku, gdy obserwujemy u siebie cellulit, a zwłaszcza jego zaawansowaną postać, należy udać się do specjalistów, którzy doradzą sposób jego eliminacji. Tych jest wiele, jednak nie wszystkie są skuteczne i bezpieczne.

Działanie karboksyterapii

Karboksyterapia wykorzystuje dobroczynne działanie CO2, a mianowicie jego korzystny wpływ na włókna kolagenowe oraz struktury naczyniowe, co odbywa się poprzez usprawnienie mikrokrążenia (zwiększa się przepływ krwi) w obszarze poddanym wpływom CO2. Terapia sprawia, że naczynia ulegają naturalnemu rozszerzeniu, a dzięki temu krew może swobodniej przepływać. Karboksyterapia, poprzez dostarczenie CO2 tuż pod skórę, przekazuje jednocześnie informacje o niedostatku tlenu, na skutego czego organizm wywołuje szereg reakcji, które umożliwią przepływ krwi, odpowiedzialnej za transport tlenu.

Sam zabieg polega na tym, że ciśnienie CO2 kierowane jest na określoną partię skóry przez 2-4 minuty. Skóra staje się lekko zaczerwieniona, jednak jest to naturalna reakcja. Sprzyja ona wznowieniu i usprawnieniu produkcji kolagenu odpowiedzialnego za wygląd skóry.

Terapia z zastosowaniem CO2 nie tylko na cellulit

Karboksyterapia, wykorzystując dobroczynne działanie CO2, skutecznie zwalcza cellulit, jednak na tym nie kończy się jej zastosowanie. Terapia CO2 przynosi również zbawienne korzyści dla skóry twarzy. Sprawia, że cienie i worki pod oczami stają się niewidoczne, a zmarszczki wygładzone oraz przywraca naturalny owal twarzy w kształcie litery ,,V’’.

Karboksyterapia jest niezwykle bezpieczna, ponieważ wpływa na usprawnienie naturalnych procesów organizmu, które zostały zatrzymane.

Zapraszamy wszystkie Panie na zabieg karboksyterapii do Kliniki Melitus.

Sekcja reklamowa