Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Konsultacje dermatologiczne

CO TO JEST?

Konsultacje dermatologiczne są udzielane przez lekarzy specjalistów w dziedzinie dermatologii, posiadających wieloletnie doświadczenie wynikające z pracy w Klinikach Dermatologicznych. Specjalizacja w dermatologii ma znaczenie zarówno przy udzielaniu porad dermatologicznych jak i estetycznych, gdyż defekty skóry mogą mieć różne podłoże i poza umiejętnością posługiwania się jakąś metodą leczniczą ważna jest odpowiednia diagnoza. Nasi lekarze pracują także naukowo i w większości posiadają naukowe tytuły nadane przez Uniwersytet Medyczny lub PAN.

NA CZYM POLEGAJĄ KONSULTACJE DERMATOLOGICZNE?

Konsultacje dermatologiczne obejmują analizę i diagnozę problemu skórnego na podstawie szczegółowego wywiadu z pacjentem, analizy kondycji skóry, włosów, paznokci. Konsultacja może obejmować  m.in. badanie  z użyciem dermatoskopu i innych narzędzi diagnostycznych. Podczas konsultacji Pacjent otrzymuje też informacje odnośnie rekomendowanej przez specjalistę metody leczenia danego schorzenia, wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej.

PODSTAWOWE ZALETY KONSULTACJI DERMATOLOGICZNYCH

Dzięki konsultacjom możemy pozbyć się wielu problemów dermatologicznych, zniwelować uciążliwe dolegliwości i odzyskać zdrowy wygląd skóry, włosów lub paznokci. Konsultacje dermatologiczne mogą też pomóc nam w odmłodzeniu wizerunku. Zdarza się, że pacjenci udają się do lekarza dermatologa, by skorzystać z porad z zakresu lekarskich metod odmładzania skóry i leczenia zmian powstających na podłożu skóry starzejącej się.

Kiedy warto udać się na konsultację dermatologiczną?

Wskazaniem do konsultacji dermatologicznej może być nagłe pogorszenie stanu skóry, włosów, paznokci, pojawienie się niepokojących i uciążliwych zmian.

Jak się przygotować do konsultacji dermatologicznej?

Warto spisać  stosowane leki oraz zabrać ze sobą ostatnie wyniki badań.

Czy do dermatologa można się udać ze zmianami w miejscach intymnych?

Tak, każdy dermatolog jest też wenerologiem i zajmuje się leczeniem takich problemów.