Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Korekta małżowin usznych – koniec z problemem odstających uszu!

Korekta małżowin usznych – koniec z problemem odstających uszu!

Odstające uszy to źródło zmartwień i kompleksów. Uwarunkowany genetycznie defekt obniża dobry nastrój i sprawia, że zaczynamy rezygnować ze spotkań towarzyskich i unikamy miejsc publicznych. Długie włosy, stosowanie opasek lub plastrów to tylko chwilowe rozwiązania, w dodatku mało efektywne i nie zawsze wygodne. Pragniesz oglądać w lustrze twarz z ładnie przylegającymi do głowy uszami? Zdecyduj się na zabieg korekty odstających małżowin usznych w naszej klinice!

Korekta odstających małżowin usznych – przebieg

Modelowanie małżowin usznych jest rutynowym zabiegiem. Przed przystąpieniem do operacji pacjenci powinni być zdrowi, przy czym zobowiązani są do przeprowadzenia badań laboratoryjnych. Wskazana jest też rozmowa z lekarzem, który rozwieje ewentualne wątpliwości i opowie o zabiegu. Zabieg korekty odstających uszu polega na zmianie kąta odstawania małżowin usznych. Jest on wykonywany w trybie ambulatoryjnym przy znieczuleniu miejscowym. W tym przypadku hospitalizacja nie jest konieczna. W pierwszym etapie zza ucha wycinana jest część skóry. Odsłonięta w ten sposób chrząstka jest modelowana przez chirurga plastycznego. Po uzyskaniu oczekiwanego kształtu i kąta odstawania ucha, na tylnej powierzchni chrząstki zakłada się szwy. Stałe, nierozpuszczalne szwy pozwolą utrzymać nadany uchu kształt. Następnie na skórę za uchem, zakłada się szwy niewchłanialne. Pozabiegowa blizna znajduje się w bruździe pomiędzy tylną powierzchnią małżowiny usznej, a skórą głowy. Po pewnym czasie od momentu wykonania zabiegu blizna przestaje być widoczna. Na głowę i małżowiny uszne pacjenta po przeprowadzonym zabiegu zakładany jest opatrunek z bandaży.

Jak postępować po zabiegu?

Tydzień od operacji opatrunek i szwy skórne są usuwane. Przez kolejne 3 tygodnie konieczne jest noszenie opaski na małżowinach usznych. W ciągu następnych czterech tygodni opaskę należy zakładać już tylko na noc.

Czy po zabiegu korekty uszu mogą wystąpić powikłania?

Po przeprowadzonej operacji może pojawić się krwawienie z rany. Bardzo rzadko jednak występują jakiekolwiek powikłania po wykonanym zabiegu –  zapewnia dr n. med. Jarosław Zieliński, specjalista chirurgii plastycznej. Przez pierwsze 2 lub 3 dni od operacji możliwy jest ból w miejscu, które zostało poddane zabiegowi. Zwykłe leki przeciwbólowe spowodują, że bolesność zniknie.

Efektywność zabiegu

Rezultat wykonanego zabiegu utrzymuje się długo i pozwala pacjentom cieszyć się nim do końca życia. Oprócz trwałości efektu operacji warto nadmienić, że korekta małżowin usznych daje korzyści nie tylko w postaci wymodelowanych uszu, lecz także komfort psychiczny, zadowolenie i wzrost poczucia własnej wartości. Od tej pory nie trzeba już zasłaniać odstających uszu. Więcej informacji uzyskasz zgłaszając się do kliniki mailowo lub telefonicznie: https://klinikamelitus.pl/kontakt/.

Serdecznie zapraszamy!

Sekcja reklamowa