Skip to main content

Kwas hialuronowy w kremie i zastrzyku

Kwas hialuronowy w kremie i zastrzyku

Kwas hialuronowy nie bez powodu nazywany jest „eliksirem młodości”. Jest on jednym z najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej, ale także wykorzystuje się go do wytwarzania kosmetyków. Dlaczego jest tak popularny?

Kwas hialuronowy w skórze

W ludzkiej skórze wszystkie włókna, czyli kolagen i elastyna, a także fibroblasty (komórki skóry) zawieszone są w żelu z kwasu hialuronowego. Dzięki niemu skóra ma odpowiednią gęstość i objętość, jest grubsza i mocniejsza. Bez kwasu hialuronowego odpowiedzialnego też za zatrzymywanie wody i nawilżenie, skóra byłaby cienka i delikatna jak wysuszona bibuła.

W kosmetyku

Właściwości nawilżające zapewniły mu świetną pozycję w kosmetologii. Prawie każdy dobry krem nawilżający a także przeciwzmarszczkowy (bo uwodniona skóra pęcznieje i staje się gładsza) zawiera trochę tego składnika. Kwas hialuronowy z kosmetyku zachowuje się podobnie jak kolagen. Nie wnika do skóry, jak często pod wpływem reklam sądzimy, ale na powierzchni naskórka tworzy nie tłustą, wodną błonę pełniącą rolę nawilżającą i jednocześnie lekko napinającą skórę.

W zastrzyku

Kwas hialuronowy w Europie jest obecnie najczęściej stosowanym materiałem dowypełniania zmarszczeki modelowania twarzy. Największą zaletą zabiegów z jego użyciem jest bezpieczeństwo, czyli niezmiernie mały odsetek pacjentów źle tolerujących tę substancję. Organizm traktuje kwas hialuronowy, jak substancję ‘własną”. Skóra go lubi gdyż nawilża i dodatkowo stymuluje komórki do lepszej pracy. Stąd też wykorzystywany jest często do mezoterapii, czyli lekarskich zabiegów rewitalizujących.

Najczęściej jednak stosuje się go do uzupełniania różnych ubytków (zmarszczek i zapadniętych fałdów) oraz modelowania twarzy, a ostatnio także ciała (Macrolane). Preparaty kwasu hialuronowego mają różną gęstość i plastyczność. Jedne z dużą precyzją wygładzają drobną zmarszczkę, inne jak gęsty tłuszcz wypełniają zapadnięty po intensywnym odchudzeniu policzek. Są także specjalne preparaty do modelowania czerwieni warg , bo choć minęła moda na wielkie usta, to wiadomo, że zmarszczki w tej okolicy i zwężająca się z wiekiem czerwień wyostrza rysy i bardzo postarza. Niektóre preparaty z rodziny kwasu hialuronowego (np.Voluma) stworzone została do poprawiania kształtu kości policzkowych i odmładzania rysów twarzy. Gdy się starzejemy nasza twarz traci dawną objętość. Zmniejsza się ilość tłuszczu zwłaszcza w górnych jej partiach. Mięśnie stają się delikatniejsze i tracą dawną masę. Twarz zapada się i zmieniają się jej proporcje- ubywa tkanki na górze, w okolicy kości jarzmowych, a nisko na żuchwie pojawiają się charakterystyczne „chomiki”. Zaakcentowanie łuków jarzmowych, zmniejszenie zapadniętego cienia pod oczami, poprawienie objętości policzków- te drobne poprawki odmładzają o parę lat. Zabiegi takie stosują nie tylko starsze osoby, chcące „zliftingować” nieco owal twarzy. Wielu młodym kobietom zaznaczenie kości policzkowych lub wymodelowanie zbyt smukłych policzków dodaje dużo wdzięku i łagodzi wyostrzające się z wiekiem rysy twarzy.

W Klinice Melitus również można poprawić swoją urodę za pomocą kwasu hialuronowego. Przekonaj się sama i ciesz się pięknym wyglądem.

Sekcja reklamowa