Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Kwas hialuronowy – dlaczego to jedno z najlepszych rozwiązań w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy – dlaczego to jedno z najlepszych rozwiązań w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy to substancja, którą specjaliści medycyny estetycznej najczęściej wykorzystują przy zabiegach wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy. Swoją ogromną popularność u pacjentów i uznanie wśród lekarzy na całym świecie kwas hialuronowy zawdzięcza swoim unikalnym właściwościom, które czynią go jednym z bezpieczniejszych i skuteczniejszych materiałów stosowanych w dermatologii estetycznej. Przedstawiamy wszystkie zalety kwasu hialuronowego i podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na zabieg z jego wykorzystaniem!

Kwas hialuronowy – substancja, którą nosisz w sobie

Kwas hialuronowy jest podstawowym i naturalnym składnikiem występującym w skórze każdego z nas. To właśnie dzięki niemu skóra jest jędrna i odpowiednio nawilżona. Niestety, wraz z upływem czasu nasz organizm produkuje coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego, co wynika przede wszystkim z postępującego procesu starzenia skóry. W efekcie tego procesu skóra staje się bardziej wiotka i przesuszona, a dodatkowo traci swoją pierwotną gęstość i objętość. Poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w miejsca, w których najbardziej widoczne są jego ubytki, jesteśmy w stanie przywrócić twarzy nie tylko młody wygląd, lecz także odpowiednie proporcje. Kwas hialuronowy jest też substancją wykorzystywaną na szeroką skalę przy zabiegach powiększania i modelowania ust – poza zwiększoną objętością, zapewnia odpowiednie nawilżenie czerwieni wargowej.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego – wysokie bezpieczeństwo stosowania

Wysokie bezpieczeństwo stosowania to największa zaleta zabiegów modelowania twarzy i wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Choć pozyskiwany syntetycznie kwas hialuronowy różni się od kwasu naturalnie występującego w naszej skórze, to jest to materiał biozgodny z naszym organizmem, co zmniejsza do minimum ryzyko odrzucenia tego materiału podczas zabiegu czy reakcji uczuleniowej.

Bardzo duże znaczenie ma jednak to, jaki dokładnie rodzaj preparatu zostanie wykorzystany do zabiegu. Dobre firmy produkujące kwas hialuronowy posiadają w swojej ofercie produkty z różną jego zawartością, co pozwala idealnie dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na rynku znajduje się też dużo wypełniaczy pochodzących z krajów azjatyckich, które spełniają niższe standardy niż produkty europejskie. Dlatego przed zabiegiem warto zapytać specjalistę, jaki preparat ma zamiar wykorzystać do zabiegu, aby mieć pewność, że to nie tylko skuteczny i trwały, lecz także bezpieczny produkt.

Kwas hialuronowy – dla kogo?

Kwas hialuronowy jest preparatem, który sprawdzi się doskonale u osób w różnym wieku. Na zabiegi z jego wykorzystaniem decydują się zarówno kobiety z widocznymi oznakami starzenia, które chcą poprawić wygląd swojej twarzy w jak najmniej inwazyjny sposób, jak i stosunkowo młode osoby, w celu redukcji płytkich zmarszczek czy wymodelowania wybranych obszarów twarzy. Jest to stosunkowo krótki zabieg, trwający zaledwie 30-40 minut, który przynosi natychmiastowy i długotrwały (około 12 miesięcy) efekt wypełnienia bruzd marionetki, fałd nosowo-wargowych czy opadających kącików ust.

Co jeśli efekt zabiegu kwasem hialuronowym nie przypadnie nam do gustu?

Bardzo dużą zaletą kwasu hialuronowego jest możliwość jego rozpuszczenia w przypadku niewłaściwej aplikacji czy niesymetrii efektu. Lekarz podaje wtedy specjalną substancję, która natychmiast redukuje wszelkie niedociągnięcia zabiegu wypełniania.

Więcej informacji na temat modelowania twarzy i wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym oraz ceny zabiegu znajdziesz na stronie: https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/kwas-hialuronowy/

 

Sekcja reklamowa