Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Laser frakcyjny CO2: spraw, aby niedoskonałości wprost ,,wyparowały” z Twojej skóry!

Laser frakcyjny CO2: spraw, aby niedoskonałości wprost ,,wyparowały” z Twojej skóry!

Trudno byłoby wyobrazić sobie współczesną medycynę estetyczną bez urządzeń laserowych.  Wśród wszystkich dostępnych na rynku laserów, to lasery frakcyjne są najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami  dermatologii estetycznej. Jakie zatem mankamenty urody możemy usunąć przy pomocy lasera frakcyjnego? Podpowiadamy, jak sprawić, aby niedoskonałości wprost ,,wyparowały” ze skóry!

Laser frakcyjny CO2 – co go wyróżnia?

Laser frakcyjny CO2 to jedno z niewielu urządzeń wykorzystywanych w dermatologii estetycznej, które potrafi działać w głębokich warstwach skóry, ale jednocześnie nie naraża pacjenta na szereg niepożądanych skutków ubocznych. Oznacza to tym samym, że zabieg laserem frakcyjnym to wysoka skuteczność w usuwaniu wybranych niedoskonałości skórnych, a przy tym ograniczony do minimum okres niezbędnej rekonwalescencji pozabiegowej.

Od laserowego odmładzania do laserowego usuwania znamion skórnych

Laser frakcyjny CO2 jest urządzeniem, które specjaliści z naszej kliniki wykorzystują przy usuwaniu różnego rodzaju zmian i niedoskonałości skórnych.

  • Laser frakcyjny jest przede wszystkim jedną ze skuteczniejszych metod odmładzania i poprawy jakości skóry – dzięki zabiegom laserowego odmładzania możemy pozbyć się nie tylko zmarszczek, lecz także poprawić jędrność skóry czy koloryt cery.
  • Leczenie laserowe przy pomocy lasera CO2 pozwala też skutecznie pozbyć się rozszerzonych porów, zaskórników, przebarwień i uszkodzeń słonecznych, a także najtrudniejszych w usuwaniu blizn, rozstępów czy zmian naczyniowych.
  • Pojawienie się na rynku medycznym laserów frakcyjnych umożliwiło również precyzyjne usuwanie różnego rodzaju znamion skórnych (brodawek, pieprzyków, kaszaków, włókniaków) bez pomocy skalpela czy innych narzędzi chirurgicznych.

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym? Usuwanie zmian poprzez odparowywanie

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 działają na zasadzie ablacji, czyli odparowywania wody z naskórka. Promieniowanie emitowane z głowicy lasera podzielone jest na tysiące niewielkich strumieni o wysokiej energii, które wnikają w głębokie warstwy skóry i prowadzą do błyskawicznego odparowania tkanki obszaru zabiegowego. W miejscu działania lasera pojawiają się mikroskopijne otworki otoczone zdrową tkanką, dzięki czemu bardzo szybko następuje proces jej regeneracji. Warto zaznaczyć, że słowo ,,frakcyjny” oznacza, że zabiegowi poddawane są jedynie mikrosfery, podczas gdy pozostałe obszary skóry pozostają nienaruszone, przez co możliwa jest natychmiastowa odnowa stref zniszczonych.

Czy zabiegi laserem frakcyjnym są bolesne?

Zabiegi przy użyciu laserów frakcyjnych są prawie bezbolesne, a komfort pacjenta dodatkowo może wzmocnić zastosowanie specjalnego znieczulenia. O tym, czy zabieg zostanie wykonany ze znieczuleniem, decyduje specjalista wykonujący zabieg.

Skontaktuj z nami i umów się na wizytę:

tel. 22 833 74 38

tel. kom: 603 060 621

 

Sekcja reklamowa