Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Laserowe leczenie zmian trądzikowych – postaw na skuteczną metodę walki z uporczywym trądzikiem!

Laserowe leczenie zmian trądzikowych – postaw na skuteczną metodę walki z uporczywym trądzikiem!

Zmiany trądzikowe na twarzy, plecach, ramionach czy dekolcie to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko dojrzewających nastolatek, ale też wielu dorosłych kobiet i mężczyzn. Trądzik można skutecznie leczyć za pomocą lasera.  Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Trądzik – problem do rozwiązania dla dermatologa

Na początku warto sobie uświadomić, że pojawiające się na naszej twarzy i ciele zmiany trądzikowe to przede wszystkim problem natury dermatologicznej, który powinien być leczony pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Nie należy wierzyć, że trądzik sam zniknie lub zostanie przez nas pokonany przy pomocy domowych metod – podjęcie “leczenia” na własną rękę może tylko spowodować, że problem ten przybierze na sile. Jeżeli zauważymy, że na naszej twarzy lub ciele coraz częściej pojawiają się widoczne zmiany trądzikowe, najlepiej wybrać się z tym problemem do specjalisty, który nie tylko znajdzie przyczynę tego problemu, ale też dobierze najskuteczniejszą metodę leczenia trądziku – radzi dermatolog z Kliniki Melitus w Warszawie.

Tradycyjne leczenie a leczenie laserowe

Specjalistyczna terapia antybiotykami i retinoidami, a także pielęgnacja skóry preparatami aptecznymi – to tradycyjne metody walki z trądzikiem, które jeszcze do niedawna stanowiły jedyny skuteczny sposób na ograniczenie występowania uporczywych zmian skórnych. Okazało się jednak, że mimo swej dużej skuteczności w leczeniu trądziku, mogą one wywoływać u pacjenta inne niepożądane działania – w tym nadmierne obciążenie żołądka lub wątroby. Dlatego dziś, zamiast tradycyjnego leczenia farmakologicznego, dermatolodzy coraz częściej polecają zabiegi laserowe, które równie skutecznie radzą sobie ze zmianami trądzikowymi, a przy tym nie wpływają niekorzystnie na inne organy. Należy jednak zaznaczyć, że laseroterapii nie może poddać się każdy – istnieją pewne medyczne przeciwwskazania np. uczulenie na światło, posiadanie rozrusznika serca czy pewnego rodzaju blizny, które wykluczają leczenie laserowe i w takim przypadku niezbędne może okazać się tradycyjne leczenie farmakologiczne.

Na czym polega leczenie trądziku laserem?

Laserowe leczenie trądziku odbywa się zazwyczaj przy pomocy lasera frakcyjnego – najskuteczniejszego i najnowocześniejszego urządzenia laserowego, które posiada szerokie zastosowanie w dermatologii. Laser emituje specyficzny typ światła, który wywołuje efekt mikroskopijnych uszkodzeń skóry, dzięki czemu naskórek zostaje pobudzony do natychmiastowej i kontrolowanej regeneracji oraz odbudowy. W wyniku działania światła lasera stary i zainfekowany fragment skóry ze zmianami trądzikowymi “wymienia się” na gładki, zdrowy i pozbawiony niedoskonałości naskórek. Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym w postaci kremu, dlatego też pacjenci nie muszą obawiać się bólu czy większego dyskomfortu.

Czy laseroterapia jest zabiegiem bezpiecznym?

Wielu pacjentów obawia się, że światło pochodzące z lasera może wywołać na ich skórze oparzenia. Jednak prawda jest taka, że urządzenie laserowe wnika w skórę na odpowiedniej głębokości, nie powodując tym samym niepotrzebnych oparzeń. Warto też zaznaczyć, że każde punktowe uszkodzenie skóry otoczone jest fragmentem zdrowej tkanki, dzięki czemu możliwa jest jej szybka regeneracja, a tym samym skuteczne pozbycie się trądziku.

Nie czekaj i umówi się na wizytę w Klinice Melitus.

Sekcja reklamowa