Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Laserowe usuwanie owłosienia w pytaniach i odpowiedziach

Laserowe usuwanie owłosienia w pytaniach i odpowiedziach

Laserowe usuwanie owłosienia jest najlepszą metodą na pozbycie się niechcianych włosków. Wiele mówi się o trwałych efektach depilacji laserowej, ale wokół tego zabiegu narosło także wiele mitów. Jak jest naprawdę? Czy depilacja laserowa boli? Czy przeciwwskazaniem jest świeża opalenizna? Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Czy depilacja laserowa boli?

Nowoczesne sposoby laserowego usuwania owłosienia pozwalają prawie całkowicie wyeliminować dolegliwości bólowe. Wśród nich znajduje się także depilacja laserem diodowym LightSheer Desire, który ma wbudowany specjalny system chłodzenia ChillTipTM pozwalający przeprowadzić zabieg praktycznie bezboleśnie. ChillTipTM to zintegrowane końcówki chłodzące, które pracują w tym samym czasie, w którym odbywa się laserowe usuwanie owłosienia. Dzięki temu skóra w trakcie zabiegu cały czas jest schładzana do około 4 stopni Celsjusza, a jednocześnie chroniona. Laser do depilacji LightSheer Desire pozwala przeprowadzić zabieg sprawnie i bardzo komfortowo. Uznaje się, że system ChillTipTM jest najskuteczniejszy w neutralizowaniu bólu i pozostaje bezkonkurencyjny w porównaniu do znieczulania preparatami żelowymi czy nawiewami zimnego powietrza.

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest skuteczne?

Laserowe usuwanie owłosienia jest bardzo skuteczne i pozwala usunąć wszystkie włoski nawet te najmniejsze. Wykonując depilację laserem LightSheer Desire można docisnąć głowicę urządzenia mocniej do skóry, tak aby zmniejszyć dystans pomiędzy mieszkiem włosowym a źródłem światła. Za sprawą docisku energia promienia laserowego jest lepiej absorbowana przez mieszek włosowy, dzięki czemu depilacja przynosi skuteczniejszy efekt. Laserowe usuwanie owłosienia pozwala uzyskać jedwabiście gładką skórę na bardzo długi czas.

Depilacja laserowa – ile zabiegów trzeba wykonać, aby trwale usunąć owłosienie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw wyjaśnić, jak działa laserowe usuwanie owłosienia. Światło lasera jest absorbowane (pochłaniane) przez melaninę – naturalny barwnik, a następnie zamieniane na ciepło, które niszczy macierz włosa. Trzeba jednak wiedzieć, że depilacja laserowa oddziałuje jedynie na te włoski, które są w aktywnej fazie wzrostu, pozostawiając te w fazie uśpienia nietknięte. To dlatego laserowe usuwanie owłosienia wykonuje się w seriach w zachowaniem kilkutygodniowych odstępów czasowych, podczas których uśpione włoski budzą się i wyrastają ponad powierzchnię skóry. To, ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, jest uzależnione od cech indywidualnych, aczkolwiek przeważnie już 5 powtórzeń zapewnia skuteczność na poziomie 90%.

Poznaj zalety depilacji laserowej LightSheer Desire.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być ogolona i umyta. Nie należy jej też niczym smarować. Ważne jest także, by była zdrowa. Aktywne stany zapalne i zmiany chorobowe są bezwzględnym przeciwwskazaniem do laserowego usuwania owłosienia. Trzeba też pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się na świeżo opalonej skórze, bo nadmiar melaniny (z opalenizny) mógłby zakłócić pracę lasera. Ponadto przygotowując się do depilacji laserowej, należy jakiś czas wcześniej zaprzestać stosowania peelingów, wyrywania włosków pęsetą, depilowania skóry innym laserem lub woskiem, a także przyjmowania leków i substancji światłoczułych (niektórych ziół, retinoidów i innych).

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Cena depilacji laserowej uzależniona jest od kilku czynników, przede wszystkim obszaru zabiegowego oraz metody laserowego usuwania owłosienia. Cena depilacji laserowej w Warszawie w Klinice Melitus rozpoczyna się od 300 zł. Pełny cennik depilacji laserem LightSheer Desire dostępny jest tutaj.

Jeśli chcesz umówić się na laserowe usuwanie owłosienia w Warszawie, zapraszamy do kontaktu: https://klinikamelitus.pl/kontakt/. W Klinice Melitus depilację laserową wykonuje doświadczona kosmetolog Agata Gortat.

Sekcja reklamowa