Laserowe usuwanie zmian skórnych – laser frakcyjny CO2
Zmiany skórne, czy to wywołane naturalnym procesem starzenia się skóry, czy pozostałe po operacjach lub w wyniku przebytych chorób, często są dla nas powodem do wstydu. Zewnętrzne zmiany przygnębiają nas dodatkowo, bo widzimy je nie tylko my, ale również otoczenie. Rozstępy sprawiają, że za nic w świecie nie wyjdziemy na plażę w bikini, z kolei zmarszczki przypominają o upływającym czasie. Wiele z nas spotkało się z choćby jednym podobnym problemem, a większość pewnie nawet z kilkoma. Zastanawiasz się, jak pozbyć się szpetnych zmian skórnych raz na zawsze? Wypróbuj zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 i ciesz się piękną, młodą skórą!
Laser frakcyjny CO2 – co to takiego?
– Laser frakcyjny to jedyny laser stosowany w medycynie estetycznej i dermatologii zapewniający najlepsze efekty przy jednocześnie zminimalizowanej inwazyjności i zmniejszeniu skutków ubocznych, które znikają po kilku dniach. Laser sprawdza się w zabiegach odmładzających, na blizny różnego pochodzenia, rozstępy, a także na usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych, takich jak: brodawki, włókniaki, znamiona i inne – tłumaczy dr Anita Tarajkowska-Olejnik, dermatolog z Kliniki Melitus w Warszawie.
Na czym polega zabieg?
Zabieg laserem CO2 przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Następnie za pomocą głowicy prowadzonej po skórze, wiązka laserowa wytwarza strumień mikroskopijnych impulsów. Innowacyjność lasera CO2 polega na tym, że w przeciwieństwie do innych laserów nie naświetla ani nie odparowuje powierzchni skóry, a “dziurkuje” ją. Dzięki temu jeden zabieg uszkadza tylko ok. 20% tkanki, podczas gdy pozostałe 80% pozostaje zdrowe i nieuszkodzone, co z kolei wpływa na szybką regenerację skóry i nie pozostawia żadnych blizn.
Czy zabieg laserem CO2 jest bolesny?
W zależności od gęstości energii, w miejscu zabiegu można zastosować znieczulenie. Podczas gdy energie impulsu poniżej 10 mJ wywołują jedynie uczucie mrowienia, większe niż 20 mJ wymagają znieczulenia miejscowego. Energie impulsu w okolicy 15 mJ nie wymagają znieczulania zastrzykiem, można natomiast posmarować miejsce zabiegu specjalnym kremem.
Ile razy i jak często należy poddawać się zabiegowi, by uzyskać zadowalające efekty?
Liczba przeprowadzonych zabiegów to kwestia indywidualna, jednak optymalnie szacuje się, że jest to od 2 do 4 zabiegów wykonanych w co najmniej czterotygodniowych odstępach. Pierwsze efekty widać już za pierwszym razem, jednak całkowity rezultat terapii zobaczymy po ok. 6 miesiącach.
Wskazania do zabiegu:
- guzowatość nosa,
- uszkodzenia słoneczne,
- nierówności skóry,
- zmiany naczyniowe,
- wiotkość skóry,
- zmarszczki,
- rozstępy,
- poszerzone pory,
- przebarwienia skóry,
- bruzdy,
- różnego rodzaju zmiany skórne, takie jak brodawki czy
- włókniaki,
- blizny: pooperacyjne, poparzeniowe, potradzikowe, pourazowe
Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroby nowotworowe skóry,
- ciąża,
- laktacja,
- skłonność do bliznowców,
- infekcje i stany zapalne skóry,
- wcześniejsze stosowanie wypełniaczy w miejscu
- przeprowadzanego zabiegu,
- stosowanie kosmetyków z retinolem A,
- zażywanie leków immunosupresyjnych,
- stosowanie leków światłouczulających do 10 dni przed zabiegiem.
Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące tego, jak wygląda zabieg lub zapoznać się z jego ceną, zajrzyj na stronę: https://klinikamelitus.pl/dermatologia-laserowa/laser-frakcyjny-co2/