Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Lifting twarzy bez skalpela? Tylko z Ultraformer III

Lifting twarzy bez skalpela? Tylko z Ultraformer III

Wraz z wiekiem skóra traci jędrność i wiotczeje. Dzieje się tak na skutek mniejszej aktywności biologicznej komórek organizmu oraz procesu zanikania włókien kolagenowych. I chociaż upływu czasu nie da się zatrzymać, możemy zniwelować jego objawy. Jak? Wykonując lifting twarzy metodą HIFU! Urządzenie Ultraformer III oparte na technologii ultradźwięków HIFU stymuluje komórki skóry do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra dojrzała staje się gładka, napięta i elastyczna. Zatem, jeśli lifting bez skalpela, to tylko z HIFU Ultraformer III!

Na czym polega innowacyjność HIFU Ultraformer III?

Ultradźwięki wykorzystywane są z powodzeniem w medycynie od dziesięcioleci. A w ostatnim czasie stały się bardzo popularne również w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej. Dlaczego? Głównie za sprawą technologii HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound), która za pomocą skoncentrowanej wiązki fal akustycznych o dużym natężeniu stymuluje naturalne procesy naprawcze skóry. Innowacyjność tej metody polega przede wszystkim na tym, że pozwala ona na wykonanie zabiegu liftingującego w sposób bardzo precyzyjny, a zarazem nieinwazyjny. Podczas liftingu twarzy metodą HIFU fale dźwiękowe emitowane są na wybrany obszar skóry, gdzie wskutek drgania, podgrzewają tkanki tłuszczowe na różnej głębokości (od 1,5 mm do 4,5 mm), co prowadzi do zwiększenia aktywności biologicznej komórek oraz obudowy włókien kolagenu. W efekcie skóra staje się odmłodzona – odzyskuje jędrność, elastyczność i zdrowy blask – i to bez okresu rekonwalescencji!

Co oznacza, że zabieg Ultraformer III jest nieinwazyjny?

Ultraformer III umożliwia wykonanie bezinwazyjnego liftingu twarzy, ponieważ działa jedynie wewnątrz skóry. Głowica urządzenia ze specjalnie dopasowanym do potrzeb pacjenta przetwornikiem emituje ultradźwięki o określonej częstotliwości, które docierają w głąb tkanek, nie naruszając przy tym ciągłości skóry, a więc pozostawiając jej powierzchnię bez skazy. Co więcej, zabieg wykonywany jest bez konieczności znieczulenia, bowiem w jego trakcie odczuwa się głównie lekkie ukłucia oraz rozchodzące się ciepło. Ponieważ Ultraformer III to lifting niechirurgiczny, wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym, a zaraz po opuszczeniu gabinetu można powrócić do swoich codziennych aktywności. Warto także zaznaczyć, że ujędrnianie skóry ultradźwiękami wyróżnia się wśród innych zabiegów liftingujących (np. laseroterapii) tym, iż nie obliguje do fotoprotekcji. Dzięki temu Ultraformer III można bezpiecznie wykonywać wiosną i latem, a zaraz po zabiegu nie trzeba martwić się o wzmożoną ochronę skóry przed promieniowaniem UV.

Jakie efekty przynosi zabieg Ultraformer III?

Zabieg HIFU Ultraformer polecany jest przede wszystkim osobom borykającym się z mankamentami skóry dojrzałej oraz problemem opadania tkanek miękkich. Zogniskowana fala ultradźwięków jest zatem receptą na:

  • ujędrnienie skóry twarzy,
  • uniesienie brwi,
  • redukcję zmarszczek,
  • korektę linii żuchwy,
  • konturowanie twarzy,
  • poprawę kolorytu,
  • redukcję “podwójnego podbródka”,
  • usunięcie “chomików”, czyli lifting policzków.

W wyniku oddziaływania fal ultradźwiękowych podgrzane zostają pożądane obszary skóry, w których dochodzi do obkurczenia tkanek, w wyniku czego rezultaty liftingu widoczne są już po jednym zabiegu. Oczywiście należy zaznaczyć, że efekty intensyfikują się w przeciągu kilku miesięcy, wprost proporcjonalnie do postępu procesu odbudowy kolagenu, także poprawa cery daje się zaobserwować praktycznie z dnia na dzień. Ponadto lifting bez skalpela wykonany technologią HIFU gwarantuje długotrwałe efekty, utrzymujące się nawet do 2 lat.

Dlaczego HIFU Ultraformer III to najlepszy wybór?

Technologia HIFU to przełomowa metoda medycyny estetycznej umożliwiająca wykonanie bardzo skutecznego ujędrniania nie tylko skóry twarzy, ale i ciała. Ultraformer III wykorzystując moc ultradźwięków, działa jedynie wewnątrz skóry, bardzo precyzyjnie stymulując te jej obszary, które wymagają interwencji. W efekcie wiotkość i utrata elastyczności, czyli objawy starzenia się skóry, zostają zduszone w zarodku. Włókna kolagenowe zaczynają się odbudowywać, a cera dojrzała zostaje odmłodzona i nabiera witalności. Zatem, jeśli lifting bez skalpela, to tylko z Ultraformer III!

Sekcja reklamowa