Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Lipofilling – najczęściej zadawane pytania

Lipofilling – najczęściej zadawane pytania

Lipofilling wciąż stanowi dla Ciebie zabieg, który skrywa wiele niewiadomych? Spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości.

Co to jest lipofilling?

Najprościej mówiąc, lipofilling to sposób na kompleksowe wymodelowanie sylwetki. Dzięki niemu można zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, a przy tym wypełnić problemowe obszary ciała. Lipofilling, nazywany również lipotransferem, jest bowiem połączeniem dwóch zabiegów – małoinwazyjnego liftingu oraz delikatnego wypełnienia.

Bardzo ważną rolę w tej kompilacyjnej metodzie zajmują komórki macierzyste, których bogatym źródłem jest tkanka tłuszczowa. Komórki macierzyste posiadają dwie unikalne zdolności:

  • mają zdolność do dokonywania podziałów (tzw. proliferacji), dzięki czemu mogą odnawiać swoją pulę, co przekłada się na ich potencjał regeneracyjny.
  • komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej są multipotencjalne, więc mogą różnicować się w komórki 3 typów: tłuszczowe, chrzęstne i kostne.

To właśnie ze względu na ogromny potencjał regeneracyjny, komórki macierzyste znajdują tak szerokie zastosowanie w różnych gałęziach medycyny – również medycyny estetycznej, gdzie z powodzeniem są wykorzystywane w wielu terapiach autologicznych – zabiegach odmładzających, rewitalizujących, a nawet wspomagających leczenie łysienia.

Lipofilling, czyli przeszczepienie tłuszczu, to rewolucyjna metoda, która pozwala uzupełnić ubytki, a przy tym głęboko zregenerować skórę. Z jego pomocą pobiera się tłuszcz z miejsca, w którym występuje w nadmiarze i podaje w miejsca, w których jest go zbyt mało. Chociaż ta metoda najczęściej kojarzona jest z powiększaniem oraz modelowaniem piersi, doskonale sprawdza się również przy wypełnianiu zmian na twarzy i redukcji problemów takich, jak:

  • opadające policzki,
  • dolina łez,
  • utrata owalu twarzy,
  • wiotkość skóry,
  • blizny zanikowe i pooperacyjne.

Jaki jest efekt lipofillingu i jak długo się utrzymuje?

Z pomocą lipofillingu można w bardzo naturalny sposób wymodelować skórę twarzy i innych fragmentów ciała. To metoda, która sprawia, że już po kilkunastu dniach od zabiegu skóra staje się ujędrniona, odmłodzona i, co ważne, wewnętrznie zregenerowana. Terapie z komórkami macierzystymi przynoszą spektakularne efekty, utrzymujące się przez lata. Oczywiście wszystko zależy od procedur zabiegowych i wykorzystywanych technologii. Jeśli lipotransfer przebiega według ściśle określonych reguł, w zgodzie z obowiązującymi standardami, rezultaty są bardzo zadowalające. Nasza Klinika jako jedna z nielicznych w Polsce posiada zgodę Poltransplantu i Komisji bioetycznej do pobierania komórek macierzystych metodą liposukcji. Uzyskane w trakcie zabiegu komórki są sprawdzane pod kątem ich żywotności oraz zdolności regeneracyjnych. Dzięki temu do implantacji przeznacza się materiał najwyższej jakości, którego rokowania na poprawę sylwetki są niezwykle obiecujące. Co to oznacza w praktyce? W praktyce oznacza to, że przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej wykazuje wysoką skuteczność. W większości zabiegów, adaptuje się ponad 80% tkanek, więc zwykle już jedna sesja wystarcza, aby uzyskać oczekiwany rezultat – choć trzeba mieć tę świadomość, że ilość potrzebnych zabiegów ściśle uzależniona jest od wielu różnych czynników.

Jak przebiega lipotransfer i jakie są zalecenia po zabiegu?

Lipotransfer to jeden z tzw. “zabiegów weekendowych”, ponieważ wykorzystywane do niego procedury wykazują niewielką inwazyjność. Lipofilling odbywa się w ciągu jednego dnia, w trybie ambulatoryjnym. W odróżnieniu do innych technik liposukcji, tutaj nie jest konieczna narkoza, ponieważ wystarczające okazuje się znieczulenie miejscowe. Cała procedura składa się z 3 części:

  • klasyfikacji do zabiegu,
  • pobrania materiału autologicznego,
  • implantacji.

Standardowo czas trwania zabiegu wynosi ok. 3 godziny, aczkolwiek może on ulec wydłużeniu, jeśli terapii poddajemy więcej niż 1-2 obszary ciała. W trakcie procedury pobiera się zazwyczaj do 500 ml tkanki tłuszczowej. Ilość ta nie wpływa negatywnie na organizm ani samopoczucie pacjenta, dlatego już po ok. 2 dniach można wrócić do codziennej aktywności. Niemniej jednak w pierwszym tygodniu po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza, które zostaną sprecyzowane po wykonanej sesji. Przestrzeganie ich pozwoli skórze na pełną regenerację, a co za tym idzie osiągnięcie jak najlepszych efektów.

Ile kosztuje lipofilling?

W naszej Klinice cena lipotransferu rozpoczyna się od 4 000 zł. Należy przy tym nadmienić, że na koszt tego zabiegu składa się kilka elementów, więc ostatecznie określa się go podczas pierwszej konsultacji. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na ten temat, zapraszamy do kontaktu: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa