Skip to main content

Lipoliza chemiczna – zabieg, dzięki któremu wyszczuplisz ciało

Lipoliza chemiczna – zabieg, dzięki któremu wyszczuplisz ciało

Wiemy, że ruch fizyczny jest ważny, ale trudno nam znaleźć chwilę na fitness, basen czy rower, co odbija się negatywnie na naszej sylwetce i samopoczuciu. Jeżeli zależy ci na tym, żeby skutecznie wyszczuplić swoje ciało, możesz zdecydować się na zabieg lipolizy chemicznej, wykonywany przez specjalistów z Kliniki Melitus.

Zacznij się ruszać!

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym, zdrowym ciałem, musisz sobie uświadomić, że tylko systematyczna praca nad nim może przynieść ci wymierne korzyści. Jeżeli wprowadzasz do swojego życia zmiany w postaci diety, ważne jest to, żeby zdrowe przyzwyczajenia zostały z tobą dłużej niż tydzień lub dwa. Warto dbać o swój organizm codziennie, ponieważ dzięki temu dłużej będziemy cieszyć się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną. Zastanawiasz się, jaki rodzaj sportu będzie ci najlepiej odpowiadał? Warto zacząć od krótkich spacerów i stopniowo je wydłużać. Zwykła przechadzka po parku należy do najbardziej naturalnych dla naszego organizmu form aktywności fizycznych. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych przygotowań czy treningów. Czas spędzony na świeżym powietrzu świetnie wpływa na zdrowie. Dlaczego? Po pierwsze, wzmacniamy naszą kondycję. Po drugie, zwiększamy wydolność organizmu, dzięki wzmożonemu dokrwieniu i dotlenieniu. Po trzecie, poprawiamy swoje samopoczucie, obniżamy poziom stresu i uwalniamy endorfiny – to potwierdzone naukowo efekty spacerowania!

Jak wymodelować sylwetkę za pomocą ubrania?

Powszechnie mówi się, że jest to nasza druga skóra, dlatego niezwykle istotne jest dbanie o to, co mamy na sobie. Odpowiednio dobrany strój pomoże nam wyeksponować zalety naszej sylwetki i ukryć lub skorygować jej niedoskonałości. Pewnych rzeczy nie jesteśmy jednak w stanie zmienić, ale możemy je zaakceptować. Odpowiedni krój ubrania może pomóc nam zatuszować nasze mankamenty. Świetnie sprawdzi się tutaj delikatne podwyższony stan oraz delikatne zaznaczenie talii. Nie od dziś wiadomo, że czerń wyszczupla, a biały poszerza. Wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób wykorzystamy te barwy. Oczywiście nie oznacza to, że kobiety o pełniejszych kształtach są wyłącznie skazane na noszenie czerni (warto jednak wybierać np. rajstopy czy paski w tym kolorze).

Lipoliza chemiczna

Ćwiczenia i dieta mogą nam pomóc w wypracowaniu doskonałej sylwetki, jednak potrzeba na to odpowiednio dużo czasu i cierpliwości. W usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej z pomocą przyjdzie nam profesjonalny zabieg lipolizy chemicznej, który jest uznawany (zaraz po liposukcji chirurgicznej) za najskuteczniejszą metodę modelowania ciała.

Na czym polega zabieg lipolizy chemicznej?

Pozwala on na eliminację miejscowych nagromadzeń tłuszczu w rejonach ciała (brzuch, uda, pośladki) oraz na twarzy (podbródek). Zbieg trwa około 30 – 40 minut (w zależności od okolicy, która była poddawana lipolizie)

Efekty lipolizy chemicznej

  • wyszczuplenie;
  • ujędrnienie wybranego obszaru;
  • redukcja tkanki tłuszczowej.

Zauważalne efekty możemy zaobserwować w czasie 4 – 8 tygodni po wykonaniu pierwszego zabiegu, który powinien zostać powtórzony ok. 3 do 4 razy. Należy pamiętać, że lipoliza nie jest alternatywą liposukcji. Jest to zabieg odpowiedni dla osób z normalną wagą ciała lub niewielką nadwagą.

Jeżeli marzysz o szczupłej sylwetce to umów się na wizytę w Klinice Melitus.

Sekcja reklamowa