Lipoliza laserowa – sposób na nadmiar tkanki tłuszczowej
Nadmiar tkanki tłuszczowej na brodzie lub na policzkach? Pozbądź się tego problemu przy pomocy lipolizy laserowej!
Patrząc codziennie w lustro, można doszukać się na swojej twarzy wielu różnych niedoskonałości. Stanowią je nie tylko zmarszczki, przebarwienia czy zmiany trądzikowe, ale też nadmiar tłuszczu np. na brodzie lub w okolicy policzków. Niestety są to miejsca, które bardzo ciężko jest “odchudzić” w tradycyjny sposób – restrykcyjna dieta, forsowne ćwiczenia ani nawet krem o właściwościach wyszczuplających, nie poradzą sobie z tym zadaniem. Rozwiązaniem w tym przypadku może być jednak lipoliza laserowa – nieinwazyjny lifting skóry, wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej.
Lipoliza laserowa – dla kogo?
Lipolizie laserowej mogą poddać się wszystkie osoby, które nie są zadowolone z naturalnych kształtów swojej twarzy, a także ciała. Szczególnie polecany jest on jednak pacjentom, u których problem nadmiaru nieprawidłowo przemieszczonej tkanki tłuszczowej pojawia się wraz z wiekiem i obejmuje okolice twarzy oraz szyi – brody, linii żuchwy czy tzw. chomików po bokach twarzy. Lipolaser, wykorzystywany podczas zabiegu, pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc, nadając im pożądane proporcje oraz sprężystość, a tym samym przynosząc widoczny efekt odmłodzenia.
Czy modelowanie twarzy jest bezpieczne?
Modelowanie twarzy przy użyciu metody Acculift to nie tylko bezpieczny, ale też skuteczny sposób na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy twarzy. Światło, które wydobywa się z lasera, rozbija komórki tłuszczowe, nie naruszając przy tym procesie innych tkanek – tłumaczą specjaliści z Kliniki Melitus w Warszawie. Laserowy lifting skóry, przeprowadzony przez wykwalifikowanych lekarzy, posiada też ograniczone do minimum ryzyko podrażnienia, oparzenia czy przegrzania skóry.
Jak wygląda proces lipolizy laserowej?
Przed wykonaniem lipolizy laserowej wymagana jest konsultacja ze specjalistą, podczas której powinien on wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Lipolizę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu i zyskuje duży komfort psychiczny.
Podczas zabiegu światło lasera rozbija komórki tłuszczowe, a pozostałe parametry ujędrniają naskórek znajdujący się ponad obszarem poddanym lipolizie.
Po wykonaniu zabiegu, w miejscu poddanym działaniu lasera, mogą pojawić się delikatne obrzęki oraz zasinienia skóry, jednak nie powinny one utrzymać się na twarzy dłużej niż 3 dni. Zaleca się, aby w tym czasie pacjent nosił specjalny opatrunek uciskowy, przyspieszający ustąpienie tego efektu ubocznego.
Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej jest widoczna po upływie około 2 tygodni od wykonania zabiegu – na widoczność tego efektu bardzo duży wpływ ma ustąpienie obrzęków.
Efekt liftingu twarzy można zauważyć po około 3 miesiącach – w tym czasie ma miejsce przebudowa włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna i sprężysta, a także pozbawiona zmarszczek.
Zalety zabiegu lipolizy
Nieodzowną zaletą laserowej lipolizy jest to, że w porównaniu z tradycyjnym (operacyjnym) liftingiem twarzy, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nie wyłącza pacjenta na długi czas z codziennej aktywności życiowej – poza obrzękiem oraz niewielkimi siniakami, nie występują zazwyczaj inne efekty uboczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by po zabiegu stosować kosmetyki o delikatnym i niedrażniącym składzie, unikać opalania oraz przez pewien okres nie korzystać z innych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej i chirurgii.