Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Nadmiar tkanki tłuszczowej w najmniej pożądanych miejscach – mamy na to skuteczny sposób!

Nadmiar tkanki tłuszczowej w najmniej pożądanych miejscach – mamy na to skuteczny sposób!

Nadmiar tkanki tłuszczowej i jej nierównomierne odkładanie się w wybranych obszarach ciała to jeden z częstszych problemów związanych z budową ciała i wyglądem sylwetki. U Pań bardzo często towarzyszy temu również problem cellulitu, z którym tak samo, jak z miejscową otyłością, nie zawsze są w stanie poradzić sobie tradycyjne metody odchudzania. Specjaliści z naszej kliniki mają jednak niezawodny sposób na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej na ciele, a jest nim małoinwazyjny zabieg liposukcji Body Jet. Podpowiadamy, jakie realne korzyści jest w stanie przynieść ta innowacyjna metoda!

Nadmiar tkanki tłuszczowej – co, gdy nie pomagają dieta i ćwiczenia?

Odpowiednio zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to podstawa w walce o zgrabną figurę i gładką skórę ciała. Niestety, dziś prowadzenie zdrowego stylu życia nie zawsze jest w stanie zagwarantować nam taki efekt. Ciąża, menopauza, zaburzenia hormonalne czy takie choroby, jak niedoczynność tarczycy i insulinooporność – to czynniki, które sprawiają, że walka ze zbędnymi kilogramami jest znacznie utrudniona. Z pomocą przychodzą dziś jednak specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym proponowany przez naszych specjalistów zabieg liposukcji Body Jet.

Liposukcja – brzmi strasznie, ale…

… w rzeczywistości zabieg Body Jet znacząco różni się do klasycznej operacji odsysania tłuszczu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji i ma ograniczone ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. To skraca czas niezbędnej rekonwalescencji pozabiegowej, która jest również w mniejszym stopniu uciążliwa dla pacjentów niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Zabieg Body Jet swoją niską inwazyjność zawdzięcza przede wszystkim wykorzystaniu unikalnej technologii strumienia wodnego, który oddziela tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej i mięśni, bez naruszania ciągłości tych struktur. W odessanym materiale jest znacznie mniej krwi i innych płynów niż przy klasycznej liposukcji, co zmniejsza obrzęk towarzyszący zazwyczaj tego typu procedurom. Dzięki temu zabieg jest bardziej precyzyjny, a pacjent widzi pierwsze efekty tuż po zakończonej terapii.

Redukcja tkanki tłuszczowej Body Jet – trwałe efekty!

Pacjenci naszej kliniki, którzy zdecydowali się na zabieg metodą Body Jet, bardzo doceniają trwałe efekty zastosowanej terapii. Body Jet to jeden z niewielu zabiegów wyszczuplających pozwalających na trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej – raz usunięte komórki tłuszczowe z organizmu nie są w stanie ponownie wypełnić się tłuszczem! Po zabiegu warto jednak nadal prowadzić zdrowy tryb życia, aby tłuszcz nie zaczął kumulować się w innych partiach ciała. Podczas zabiegu usuwamy maksymalnie do 3 litrów tłuszczu, który następnie można wykorzystać, np. do wypełnienia małych piersi, zapadniętych policzków czy grzbietów dłoni. Ze względu na imponujące efekty (zmniejszenie obwodu ciała nawet o 1-2 rozmiary!) oraz szerokie spektrum możliwości ponownego wykorzystania odessanego materiału, to zabieg, który cieszy się w naszej klinice ogromną popularnością.

Bezpieczny i bezbolesny zabieg odchudzający

Zabieg Body Jet pozwala uzyskać tak imponujące efekty bez uciążliwego bólu i z zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa dla pacjenta. Zabieg wykonuje się w nasiękowym znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Po zabiegu możemy mieć jednak do czynienia z niewielką tkliwością oraz bólem uciskowym w okolicy poddanej zabiegowi, jednak większość pacjentów utożsamia to uczucie z bólem odczuwanym po intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Warto też zaznaczyć, że metoda Body Jet uzyskała certyfikat FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków), co potwierdza jej wysokie bezpieczeństwo stosowania.

Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz na stronie: https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/body-jet/

 

Sekcja reklamowa