Skip to main content

Liposukcja ultradźwiękowa – skuteczny sposób na pozbycie cellulitu i wymodelowanie sylwetki!

Liposukcja ultradźwiękowa – skuteczny sposób na pozbycie cellulitu i wymodelowanie sylwetki!

Cellulit to jeden z najgorszych wrogów kobiety. Można wydać fortunę na kremy, maści, oliwki, peelingi, które mają go zniwelować, jednak żaden kosmetyk nie jest w stanie sobie z nim poradzić. Na pomoc wszystkim paniom przychodzi liposukcja ultradźwiękowa.

Medycyna estetyczna kontra kremy na cellulit

Panie, które zauważają na swoim ciele cellulit lub nadmiar tkanki tłuszczowej, zwykle mają nadzieję, że zakupiony w drogerii krem na dobre rozwiąże problem ich pewnych drobnych niedoskonałości. Trzeba jednak uświadomić sobie to, że działanie kremu jest tylko powierzchowne i niewiele jest on w stanie zdziałać z podskórną tkanką tłuszczową.

Oczywiście, najlepszym i naturalnym sposobem na poprawę wyglądu naszej sylwetki są odpowiednio dobrane ćwiczenia i dieta, ale by osiągnąć pożądane efekty, takie działania należy rozpocząć na długo przed sezonem wakacyjnym. Niestety zdarza się też tak, że mimo naszych starań, nie udaje nam się zwalczyć uporczywej skórki pomarańczowej czy nadmiaru tłuszczyku z wybranych miejsc na ciele.

Co zatem zrobić, gdy zostało nam niewiele czasu na działanie? Dobrym rozwiązaniem może okazać się przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, który widocznie zmieni wygląd naszego ciała w stosunkowo krótkim czasie.

Liposukcja ultradźwiękowa sposobem na cellulit!

Jednym ze skutecznych sposobów walki z cellulitem oraz miejscową otyłością jest liposukcja ultradźwiękowa – zabieg, który opiera się na działaniu radialnej fali akustycznej. Liposukcję ultardźwiękową polecają specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Melitus w Warszawie, w której wykonuje się go przy pomocy INTELECT RPW – skutecznego urządzenia produkcji amerykańskiej. Urządzenie to, emitując radialną falę uderzeniową, jest w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry i zwalczać cellulit u jego źródła.

Jak wygląda procedura zabiegu?

Na początku lekarz nakłada na skórę specjalny żel, którego zadaniem jest zapobieganie utracie energii podczas nadawania fal. Następnie specjalna głowica emitująca fale akustyczne masuje wybrany obszar ciała w celu równomiernego rozprowadzenia energii. W drugiej fazie zabiegu ma miejsce drenaż limfatyczny, który usuwa rozbity tłuszcz oraz toksyny znajdujące się w cellulicie. Całość trwa około 20-60 minut – w zależności od tego, jaki obszar zostaje poddany zabiegowi

Zalety modelowania sylwetki falą akustyczną

  • Bezinwazyjność zabiegu – falę akustyczną wprowadza się do tkanek przez skórę przy pomocy nieinwazyjnej głowicy.
    Redukcja zaawansowanego cellulitu (do III stopnia!) – zabieg skutecznie zmniejsza ilość podskórnych komórek tłuszczowych, które są odpowiedzialne za powstanie skórki pomarańczowej, zaś włóknom nadaje elastyczności.
  • Wymodelowanie sylwetki – zabieg przy wykorzystaniu działania fal akustycznych pobudza krążenie krwi i limfy, przyspiesza metabolizm i uaktywnia proces odnowy kolagenu, dzięki czemu poprawie ulega gęstość i napięcie skóry, zaś wybrane obszary ciała zostają wyraźnie wyszczuplone.
  • Bezbolesność zabiegu – urządzenie zostało dostosowane do różnych potrzeb pacjentów, również w kwestii indywidualnej wrażliwości na ból. Specjalista przeprowadzający zabieg dobiera taki poziom intensywności urządzenia, by zabieg był praktycznie bezbolesny i nie powodował naruszenia powłok skórnych.
  • Szybkie efekty – przy wykonaniu serii 5-10 zabiegów z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, pięknym wyglądem ciała możemy cieszyć się już po kilku tygodniach, przy czym pierwsze efekty będą zauważalne już po pierwszym zabiegu!

Jeżeli chcesz usunąć cellulit zadzwoń do Kliniki Melitus w celu umówienia wizyty u specjalisty.

Sekcja reklamowa