Skip to main content

Lipotransfer – powiększanie biustu tłuszczem

Lipotransfer – powiększanie biustu tłuszczem

Lipotransfer biustu to sposób na wymodelowanie ciała własnym tłuszczem. Zabieg przynosi podwójny efekt – powiększenie biustu i redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej – ale to nie jedyne jego zalety. Powiększanie biustu tkanką tłuszczową pozwala uzyskać wyraźną i bardzo naturalną poprawę. Piersi wypełnione własnym, a więc w 100% biozgodnym materiałem, prezentują się niezwykle atrakcyjnie – są pełniejsze, subtelnie zaokrąglone, a skóra na nich jest gładsza i odmłodzona.

Zalety powiększanie biustu własnym tłuszczem

Powiększanie biustu własnym tłuszczem ma wiele zalet, jednak największą jest ta, dotycząca wykorzystania autologicznych tkanek. Własny tłuszcz to całkowicie naturalny materiał – czysty, nietoksyczny, niealergizujący. Autologiczna tkanka tłuszczowa, wykorzystywana do lipotransferu biustu, składa się z wyselekcjonowanych komórek tłuszczowych (adipocytów), które są bardzo żywotne, a dzięki temu również bardzo wartościowe. Ponadto tkanka tłuszczowa jest bogatym źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych, cenionych ze względu na ogromny potencjał terapeutyczny. Dzięki takiemu połączeniu przeszczep tłuszczu do biustu pozwala odbudować ubytki w strukturze tkankowej a także pobudzać ją do rewitalizacji. To sprawia, że efektem lipotransferu do biustu jest nie tylko powiększenie piersi, ale również ogólne poprawienie ich kondycji – ujędrnienie, wygładzenie i odmłodzenie. Tak działają komórki macierzyste.

Czego możesz się spodziewać po powiększeniu biustu własnym tłuszczem?

 • wyraźnie powiększonych piersi,
 • naturalnego efektu,
 • stymulacji skóry komórkami macierzystymi,
 • 100% komfortu – własny materiał autogenny naturalnie dopasowuje się do ciała,
 • redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej,
 • szybkiej procedury zabiegowej,
 • brak blizn, śladów po zabiegu.
 • dobrego samopoczucia po zabiegu.

Standardy zabiegowe lipotransferu biustu

Powiększanie biustu tłuszczem w Warszawie w Klinice Melitus wykonuje – chirurg plastyczny dr Jarosław Zieliński .

Pierwszym krokiem przed przeprowadzeniem lipotransferu biustu jest wywiad ze specjalistą, co stanowi podstawę kwalifikacji do zabiegu. Zgodnie z obowiązującymi standardami na początku zleca się wykonanie kilku podstawowych badań, poświadczających dobry stan zdrowia pacjentki i brak przeciwwskazań do powiększenia biustu tłuszczem.

Lipotransfer biustu składa się z dwóch części: pobrania tkanki tłuszczowej oraz przeszczepienia jej w miejsce docelowe. Ta złożona procedura jest jednak małoinwazyjna, dzięki czemu nazywa się ją “weekendową”. Pacjentka po przeszczepie tłuszczu do biustu czuje się dobrze i dochodzi do siebie znacznie szybciej niż po powiększaniu piersi implantami. Do codziennych aktywności wraca się już po 2-3 dniu od przeprowadzenia zabiegu, co w przypadku innych metod powiększania biustu może zajmować nawet kilka tygodni.

Bardzo ważnym etapem lipotransferu jest pobranie materiału autologicznego i jego przygotowanie do przeszczepu. Te czynności powinny być wykonane precyzyjnie i delikatnie, tak aby zachować jak największą żywotność uzyskanych komórek. Z tego powodu w Klinice Melitus do pobrania tkanki tłuszczowej stosuje się delikatne metody liposukcji:

To bardzo efektywne sposoby odsysania tłuszczu, pozwalające zachować jak największą ilość żywotnych komórek. Kolejną czynnością jest przygotowanie materiału do przeszczepu. W tym celu pobrany tłuszcz przefiltrowuje się lub odwirowuje, uzyskując aspirat bardzo wartościowego tłuszczu. Zaleca się, aby wzbogacić go osoczem bogatopłytkowym PRP, który sprawia, że  efekty lipotransferu potęgują się i stają się trwalsze. Tak pobrany i przygotowany materiał jest gotowy do przeszczepu. Lipotransfer biustu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa około 4 godziny, a po wszystkim pacjent wychodzi do domu z zaleceniem weekendowego odpoczynku.

Przeczytaj także: Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Nasze standardy:

 • Doświadczeni lekarze
 • Aktualny stan wiedzy
 • Nowoczesne metody zabiegowe
 • Najwyższej klasy sprzęt
 • Pełna sterylność
 • Holistyczne podejście

Ile kosztuje powiększenie biustu własnym tłuszczem?

Cena lipotransferu biustu zaczyna się od 4000 zł. Więcej przydatnych informacji o powiększaniu biustu tłuszczem znajdziesz na stronie: Lipotransfer – najczęściej zadawane pytania

Jeśli interesuje Cię zabieg powiększania biustu własnym tłuszczem w Warszawie, umów się na konsultacje do Kliniki Melitus. Zapraszamy do kontaktu: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa